Medycyna Akademicka

Dlaczego chorujemy na choroby przewlekle i onkologiczne Ebook

Ważne jest, aby zdobyć wiedzę na temat przyczyn chorób przewlekłych i onkologicznych, aby być w stanie chronić swoje zdrowie i prowadzić zdrowszy styl życia. Dlatego warto zapoznać się z tym szkoleniem i dołączyć do grona subskrybentów platformy Bez Tabletek. Będziesz miał nieograniczony dostęp do informacji i zasobów, które pomogą ci lepiej zrozumieć te zagadnienia i podjąć odpowiednie działania.

Nie czekaj dłużej! Zapisz się na szkolenie "Dlaczego chorujemy na choroby przewlekłe i onkologiczne" i zdobądź cenną wiedzę na temat przyczyn i profilaktyki tych chorób. Dołącz do społeczności Bez Tabletek już teraz i zacznij działać na rzecz swojego zdrowia.

Dlaczego chorujemy na choroby przewlekle i onkologiczne Ebook

Czego się nauczysz z tego szkolenia?

Obecnie choroby przewlekłe i onkologiczne stanowią jedno z największych wyzwań dla zdrowia i dobrostanu społeczeństwa. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć przyczyny tych chorób i dowiedzieć się, jak możesz chronić swoje zdrowie, to szkolenie "Dlaczego chorujemy na choroby przewlekłe i onkologiczne", dostępne na platformie szkoleniowej Bez Tabletek, jest idealne dla ciebie.

Autorka tego kursu zgłębia temat chorób przewlekłych, omawiając, czym dokładnie są i jakie choroby są do nich zaliczane. Nauczysz się, jakie procesy zachodzą w organizmie, prowadząc do powstawania tych chorób. Szkolenie dotyka również kwestii kwasicy i zakwaszenia organizmu, wyjaśniając, jak te stany wpływają na nasze zdrowie i mogą prowadzić do rozwoju chorób przewlekłych.

Ciekawym aspektem tego szkolenia jest również omówienie przyczyn mentalnych chorób przewlekłych i onkologicznych. Autor przedstawia badania i teorie, które sugerują, że nasze emocje i stres są ważnymi czynnikami w rozwoju tych chorób. Będziesz mieć okazję lepiej zrozumieć związek między naszym umysłem a naszym zdrowiem fizycznym.

Kolejne zagadnienie omawiane w szkoleniu to wpływ infekcji bakteryjnych i grzybiczych na rozwój chorób przewlekłych. Autor opisuje, jak te mikroorganizmy mogą wpływać na nasz układ odpornościowy i wprowadzać procesy zapalne, które prowadzą do powstawania chorób. Będziesz móc dowiedzieć się, jak możesz chronić się przed infekcjami i wspierać swoje zdrowie.

Szkolenie porusza również teorię powstawania nowotworów według doktora Anatola Rybczyńskiego. Ta teoria opiera się na badaniach, które wskazują na rolę niewłaściwego odżywiania, toksyn w środowisku i niezdrowych nawyków jako czynników prowadzących do rozwoju nowotworów. Dzięki tym informacjom będziesz miał szansę zrozumieć, jakie zmiany można wprowadzić w swoim stylu życia, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Rola wirusów i pasożytów jako sprawców chorób przewlekłych również jest tematem poruszanym w tym szkoleniu. Autor omawia, jak niektóre wirusy mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie i przyczyniać się do rozwoju chorób przewlekłych. Również pasożyty mogą odgrywać istotną rolę w powstawaniu pewnych chorób. Dzięki temu kursowi dowiesz się, jakie są czynniki ryzyka i jakie działania można podjąć, aby się przed nimi chronić.

mgr Bożena Heller
Autor szkoleniamgr Bożena Heller

Specjalista Zdrowia Publicznego i Profilaktyki Zdrowia.Przez 20 lat przekazywała wiedzę studentom i słuchaczom z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej we własnej PSK w Opolu.Ukończyła wiele certyfikowanych szkoleń w Niemczech, Czechach, Francji..W 2008 -2009 roku ukończyła certyfikowane szkolenia w Seulu i Pekinie zdobywając wiedzę z technologii laserowych, platform medycznych i terapii odmładzających i terapii ziołami.

Jest Certyfikowanym Specjalistą urządzeń telemetrycznych do Medycyny Informacyjnej i diagnostyki organizmu systemami NLS. 

Jej pasją jest Medycyna Anti -Age,  Medycyna Informacyjna i przekazywanie wiedzy z tematyki profilaktyki zdrowia.Autorka wielu artykułów, wykładów i szkoleń. Studiowała min. na kierunkach Zdrowie Publiczne oraz Kosmetologia w Łodzi.Ukończyła 3 lata  Studiów Doktoranckich w S.G.H w Warszawie na kierunku Zarządzanie. 

Wykup subskrypcję by mieć pełny dostęp do platformy.

Roczna subskrypcja

95zł / rok
Kup subskrypcję >

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Dowiedz się, jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu i jak skutecznie go obniżyć. Sprawdź, co to jest wiek metaboliczny i jak wpływa na metabolizm.

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Oblicz swój wskaźnik BMI za pomocą prostego kalkulatora online i sprawdź, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa.Jak obliczyć wskaźnik BMI poprawnie ?

Grypa typu A: Objawy, leczenie i profilaktyka

Grypa typu A: Objawy, leczenie i profilaktyka

Grypa jest chorobą wirusową, która co roku powoduje liczne zachorowania na całym świecie. Wywoływana jest przez wirus grypy, zwany również wirusem grypy typu A. Jest to infekcja dróg oddechowych, która może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie płuc.

Przyczyny zakażenia wirusem RSV

Przyczyny zakażenia wirusem RSV

Zakażenie wirusem RSV (Respiratory Syncytial Virus) jest jednym z najczęstszych powodów infekcji układu oddechowego u dzieci i niemowląt. Jest to wirus, który atakuje drogi oddechowe i może prowadzić do poważnych powikłań, szczególnie u najmłodszych pacjentów. Jak przebiega leczenie RSV u dzieci? Czym jest syncytialny wirus oddechowy oraz czy wirus grypy to RSV? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat RSV.

Odra - choroba zakaźna, jej przyczyny, objawy i leczenie

Odra - choroba zakaźna, jej przyczyny, objawy i leczenie

Wirus odry, będący przyczyną choroby zakaźnej o takiej samej nazwie, jest odpowiedzialny za poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, zwłaszcza osób niezaszczepionych, u których objawy zakażenia mogą prowadzić do powikłań.Zakażenie wirusem odry charakteryzuje się gorączką, kaszlem, katar, zapaleniem spojówek oraz wysypką. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów odry, pojawiającym się około 4 dni przed pojawieniem się wysypki, są plamki Koplika, które występują na błonie śluzowej policzków.