bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Przepisy na zdrowe soki warzywne

Blog healthcare

Przepisy na zdrowe soki warzywne

Sprawdzone przepisy na soki warzywne. Czy picie soków z warzyw oczyszcza organizm z toksyn? Wyciskane soki z warzyw i owoców cieszą się bardzo dużą popularnością. Ich picie w zależności od tego z czego sok jest skomponowany pomoże uzupełnić np. niedobory żelaza, wapnia, magnezu, fosforu, błonnika, kwas foliowego, czy oczyścić organizm z toksyn. To również propozycja bomby witaminowej, która dostarczy organizmowi witamin z grupy B, witaminy E czy witaminę C (nie tylko znajdującej się w cytrusach). Jak komponować przepisy na pyszne i zdrowe soki pełne witamin?

Spis treści

 1. Czy warto pić soki z warzyw?
 2. Sprawdzone przepisy na zdrowe soki warzywne
 3. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 4. Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa?
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Czy warto pić soki z warzyw?

Warto wiedzieć, że soki warzywne stanowią zdrowszy wybór niż soki owocowe. Ich cechą jest to, że zawarte w nich prozdrowotne związki są bardziej biodostępne oraz lepiej przyswajalne w soku niż w całym warzywie. Bardzo ważne jest to, że warzywa są dostępne przez cały rok, dlatego bez ograniczeń można cieszyć się wspaniałym smakiem soku z marchwi, kapusty, czy buraka. Ponadto warzywa takie jak szpinak, pietruszka, czy seler naciowy zawierają bardzo małe ilości kcal.Dodaj sobie zastrzyku energii poprzez regularne picie soków warzywnych, będących źródłem witamin i minerałów.

Sprawdzone przepisy na zdrowe soki warzywne

Poznaj przepisy na soki warzywne:

1. Sok z selera korzeniowego

Wykazuje działanie moczopędnie oraz odtruwające. Sprawdzi się również w przypadku problemów zdrowotnych, takich jak reumatyzm, nieżyt dróg oddechowych, a także katar.

Składniki: pół selera, pół zielonego ogórka oraz pół natki pietruszki. Warzywa pokrój na mniejsze kawałki i dodaj do wyciskarki.

2. Sok z jarmużu - zielony sok

Jarmuż to jedne z najzdrowszych warzyw na świecie. Wpływa korzystnie na zdrowie oraz wykazuje wiele cennych właściwości zdrowotnych, a także jest lekkostrawny.

Warto sięgnąć po niego, ponieważ jest cennym źródło karotenoidów. Zwalcza wolne rodniki.

Dodać można do niego odrobinę oleju (m.in z awokado albo lnianego). Obecność tłuszczu zwiększy bowiem biodostępność prozdrowotnych związków.

Składniki: 1 szklanka jarmużu, 2 szklanki młodego szpinaku, 2 łodygi selera naciowego, 0,5 długiego zielonego ogórka, 1/4-1/2 obranej cytryny. Składniki umyj, pokrój na małe kawałki oraz dodaj do wyciskarki wolnoobrotowej.

3. Sok pomidorowy

Jest bogaty w karotenoidy oraz likopen. Warto wiedzieć, że likopen z soku wchłania się o wiele lepiej niż z surowych pomidorów. Jego picie obniża ryzyko raka żołądka, przełyku, trzustki oraz prostaty. Sok pomidorowy to napój bogaty także w potas.

W celu jego przygotowania wrzuć umyte, pokrojone pomidory do wyciskarki wolnoobrotowej. Dodaj do soku odrobinę wody mineralnej, a na pewno przypadnie do gustu każdemu.

4. Sok z buraków

Jest skuteczny w obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi. Chroni przed zawałem serca oraz poprawia krążenie krwi w mózgu. Sok z buraków wykazuje zdolność do odmładzania mózgu, a także zwiększania jego wydajności.

Składniki: dwa-trzy buraki. Umyj je oraz pokrój na mniejsze kawałki, a następnie daj do wyciskarki.

5. Sok z marchwi

Sok z marchwi to źródło beta-karotenu. Jego picie przyczynia się do wzrostu pojemności antyoksydacyjnej osocza.

Beta-karoten znajdujący się w soku z marchwi zapobiega również chorobie niedokrwiennej serca oraz chroni przed udarem mózgu.

Podobnie jak do soku z jarmużu warto dodać trochę oleju i tym samym zwiększyć biodostępność zawartych w nim składników.

Składniki: 4 marchewki, 2 buraki, 3 łodygi selera naciowego, 3 cm korzenia świeżego imbiru. Warzywa umyj, pokrój i daj do wyciskarki.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa?

Do przygotowania koktajli, soków z warzyw i owców zamiast blendera, czy sokowirówki lepsza będzie wyciskarka wolnoobrotowa. Jest ona wyposażona w specjalny wałek, który zamiast siekać, ostrożnie miażdży składniki. Dzięki temu nie narusza struktury komórkowej owoców oraz warzyw. Ponadto dzięki temu zwiększa się porcja cennych witaminy i mikroelementów, odgrywających kluczową rolę w organizmie. Uzyskany sok ma nasyconą barwę i naturalną gęstość. Uzyskać to można poprzez regulację manetek w niektórych urządzeniach.


Jeśli interesuje Cię zdrowe odżywianie, chcesz zgubić zbędne kilogramy, czy dowiedzieć się co oczyszcza organizm z toksyn, dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Poznaj przepisy na naturalne soki warzywne i najlepsze źródła witamin. Dowiedz się jakie owoce i warzywa regulują ciśnienie krwi, dobrze wpływają na trawienie oraz, które z nich będą najlepsze na odchudzanie. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej o zdrowym odżywianiu ? 

Jeśli interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek - pierwszego miejsca w sieci, w którym znajdzie autorskie szkolenia o tematyce zdrowia od najlepszych prelegentów.

Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN