Przepisy na zdrowe soki warzywne

Przepisy na zdrowe soki warzywne

Sprawdzone przepisy na soki warzywne. Czy picie soków z warzyw oczyszcza organizm z toksyn? Wyciskane soki z warzyw i owoców cieszą się bardzo dużą popularnością. Ich picie w zależności od tego z czego sok jest skomponowany pomoże uzupełnić np. niedobory żelaza, wapnia, magnezu, fosforu, błonnika, kwas foliowego, czy oczyścić organizm z toksyn. To również propozycja bomby witaminowej, która dostarczy organizmowi witamin z grupy B, witaminy E czy witaminę C (nie tylko znajdującej się w cytrusach). Jak komponować przepisy na pyszne i zdrowe soki pełne witamin?

Czy warto pić soki z warzyw?

Warto wiedzieć, że soki warzywne stanowią zdrowszy wybór niż soki owocowe. Ich cechą jest to, że zawarte w nich prozdrowotne związki są bardziej biodostępne oraz lepiej przyswajalne w soku niż w całym warzywie. Bardzo ważne jest to, że warzywa są dostępne przez cały rok, dlatego bez ograniczeń można cieszyć się wspaniałym smakiem soku z marchwi, kapusty, czy buraka. Ponadto warzywa takie jak szpinak, pietruszka, czy seler naciowy zawierają bardzo małe ilości kcal.Dodaj sobie zastrzyku energii poprzez regularne picie soków warzywnych, będących źródłem witamin i minerałów.

Sprawdzone przepisy na zdrowe soki warzywne

Poznaj przepisy na soki warzywne:

1. Sok z selera korzeniowego

Wykazuje działanie moczopędnie oraz odtruwające. Sprawdzi się również w przypadku problemów zdrowotnych, takich jak reumatyzm, nieżyt dróg oddechowych, a także katar.

Składniki: pół selera, pół zielonego ogórka oraz pół natki pietruszki. Warzywa pokrój na mniejsze kawałki i dodaj do wyciskarki.

2. Sok z jarmużu - zielony sok

Jarmuż to jedne z najzdrowszych warzyw na świecie. Wpływa korzystnie na zdrowie oraz wykazuje wiele cennych właściwości zdrowotnych, a także jest lekkostrawny.

Warto sięgnąć po niego, ponieważ jest cennym źródło karotenoidów. Zwalcza wolne rodniki.

Dodać można do niego odrobinę oleju (m.in z awokado albo lnianego). Obecność tłuszczu zwiększy bowiem biodostępność prozdrowotnych związków.

Składniki: 1 szklanka jarmużu, 2 szklanki młodego szpinaku, 2 łodygi selera naciowego, 0,5 długiego zielonego ogórka, 1/4-1/2 obranej cytryny. Składniki umyj, pokrój na małe kawałki oraz dodaj do wyciskarki wolnoobrotowej.

3. Sok pomidorowy

Jest bogaty w karotenoidy oraz likopen. Warto wiedzieć, że likopen z soku wchłania się o wiele lepiej niż z surowych pomidorów. Jego picie obniża ryzyko raka żołądka, przełyku, trzustki oraz prostaty. Sok pomidorowy to napój bogaty także w potas.

W celu jego przygotowania wrzuć umyte, pokrojone pomidory do wyciskarki wolnoobrotowej. Dodaj do soku odrobinę wody mineralnej, a na pewno przypadnie do gustu każdemu.

4. Sok z buraków

Jest skuteczny w obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi. Chroni przed zawałem serca oraz poprawia krążenie krwi w mózgu. Sok z buraków wykazuje zdolność do odmładzania mózgu, a także zwiększania jego wydajności.

Składniki: dwa-trzy buraki. Umyj je oraz pokrój na mniejsze kawałki, a następnie daj do wyciskarki.

5. Sok z marchwi

Sok z marchwi to źródło beta-karotenu. Jego picie przyczynia się do wzrostu pojemności antyoksydacyjnej osocza.

Beta-karoten znajdujący się w soku z marchwi zapobiega również chorobie niedokrwiennej serca oraz chroni przed udarem mózgu.

Podobnie jak do soku z jarmużu warto dodać trochę oleju i tym samym zwiększyć biodostępność zawartych w nim składników.

Składniki: 4 marchewki, 2 buraki, 3 łodygi selera naciowego, 3 cm korzenia świeżego imbiru. Warzywa umyj, pokrój i daj do wyciskarki.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa?

Do przygotowania koktajli, soków z warzyw i owców zamiast blendera, czy sokowirówki lepsza będzie wyciskarka wolnoobrotowa. Jest ona wyposażona w specjalny wałek, który zamiast siekać, ostrożnie miażdży składniki. Dzięki temu nie narusza struktury komórkowej owoców oraz warzyw. Ponadto dzięki temu zwiększa się porcja cennych witaminy i mikroelementów, odgrywających kluczową rolę w organizmie. Uzyskany sok ma nasyconą barwę i naturalną gęstość. Uzyskać to można poprzez regulację manetek w niektórych urządzeniach.


Jeśli interesuje Cię zdrowe odżywianie, chcesz zgubić zbędne kilogramy, czy dowiedzieć się co oczyszcza organizm z toksyn, dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Poznaj przepisy na naturalne soki warzywne i najlepsze źródła witamin. Dowiedz się jakie owoce i warzywa regulują ciśnienie krwi, dobrze wpływają na trawienie oraz, które z nich będą najlepsze na odchudzanie. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej o zdrowym odżywianiu ? 

Jeśli interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek - pierwszego miejsca w sieci, w którym znajdzie autorskie szkolenia o tematyce zdrowia od najlepszych prelegentów.

Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Legionella to rodzaj bakterii, które są odpowiedzialne za wywoływanie legionelozy, w tym dwóch głównych form tej choroby: choroby legionistów i gorączki Pontiac. Nazwa pochodzi od epidemii, która wybuchła w 1976 roku w Filadelfii podczas zjazdu weteranów wojennych, zwanych Legionistami. Choroba, będąca wówczas tajemniczym i śmiertelnym schorzeniem, stała się przedmiotem intensywnych badań naukowych, które doprowadziły do odkrycia Legionella pneumophila jako głównego czynnika sprawczego.

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Odpowiednia postawa ciała nie jest tylko kwestią estetyki, ale ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia każdego z nas. Codzienne nawyki, takie jak sposób siedzenia przy biurku, sposób chodzenia czy spania, mają ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa i mięśni. W dzisiejszym świecie, gdzie większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej, utrzymanie prostej postawy staje się kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej. Jak zadbać o prostą sylwetkę?

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Historia medycyny zna wiele koncepcji, podejść i praktyk mających na celu leczenie chorób. Ich rozwój narodził się z troski ludzi o zdrowie i życie, ale też ze specyficznych uwarunkowań kulturowych, geograficznych i cywilizacyjnych. Dlaczego przez wieki za niezbędne uważano stosowanie ziół, duchowe ceremonie, krioterapię, akupunkturę czy homeopatię, a dziś te formy leczenia nie są równoznaczne z medycyną tradycyjną lub konwencjonalną, lecz bywają określane jako alternatywne, komplementarne, naturalne, holistyczne, integracyjne czy innowacyjne? Odpowiedzi na te pytania poszukajmy w dążeniu do optymalnego leczenia oraz w walce o szacunek dla różnorodności kulturowej, filozoficznej i naukowej.

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowiem i dobrym samopoczuciem rośnie zapotrzebowanie na zdrowsze przekąski. Tradycyjne słodycze, bogate w cukier i niezdrowe tłuszcze, mogą przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych. W tym artykule zbadamy alternatywne przekąski, które mogą zaspokoić apetyt, dostarczając jednocześnie niezbędnych składników odżywczych, a wszystko to bez uszczerbku dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja

195

97.5zł / rok

24h

00Dni
19Godzin
26Minut
40Sekund
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca