bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jak pozbyć się pasożytów - 4 zioła na pasożyty?

Blog healthcare

Jak pozbyć się pasożytów - 4 zioła na pasożyty?

Najlepsze zioła na pasożyty. Poznaj moc płynącą z natury.Według najnowszych badań większość naszego społeczeństwa zmaga się z pasożytami. Poznaj zioła na pasożyty w organizmie i dowiedz się co zrobić, aby wygrać z nimi walkę. Dowiedz się kto jest najbardziej narażony na pasożyty. Zdobądź wiedzę o ziołach na odrobaczenie.

Spis treści

 1. Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. 4 zioła na pasożyty
 4. Co zwiększa skuteczność terapii na zakażenie pasożytami ludzkimi?
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

Oczyszczanie organizmu z pasożytów jest najbardziej efektywne, kiedy opiera się zarówno na stosowaniu środków farmakologicznych, jaki i wybranych surowców roślinnych, czyli ziół na różnego rodzaju pasożyty. Naturalne produkty o działaniu przeciwpasożytniczym cieszą się dużą popularnością. Wśród ludzi wzrasta natomiast świadomości na temat problemu chorób pasożytniczych oraz objawów ogólnoustrojowych, jakie mogą spowodować pasożyty. Należy wiedzieć, że skuteczność ziół na odrobaczanie organizmu jest bardzo wysoka. Stosować powinno się je jednak z rozsądkiem. Zastosowane niewłaściwe mogą np. spowodować biegunkę, czy zadziałać niekorzystnie na wątrobę. Na pasożyty bardzo dobrze działają również nasiona dyni, goździki, czy olejki eteryczne. Fitoterapia odgrywa tutaj bardzo ważną rolę.

Przy stosowaniu ziół przeciwpasożytniczych należy pamiętać żeby z diety wyeliminować cukier. Przyjmowanie ziół na walkę z robakami oraz larwami powinno być cykliczne. Zaleca się prowadzenie terapii odrobaczającej w celach profilaktycznych minimum 1-2 razy w roku. W sklepach zielarskich kupić można gotowe mieszanki ziołowe do picia, płynne ekstrakty alkoholowe albo wodno-alkoholowe. Ze względu na ich silne działanie przed ich zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

4 zioła na pasożyty

Skuteczność kuracji na infekcje pasożytnicze zależy przede wszystkim od wyboru odpowiednich produktów. Polecanym, naturalnym produktem na pasożyty jest wrotycz ziele. Sprawdza się on świetnie do zwalczania robaków obłych (m.in glisty ludzkiej i owsików), robaków płaskich, a także roztoczy pasożytniczych. 

Powinno się go stosować w formie naparu i regularnie wypijać na czczo. Taki napar przygotowuje się z 3 łyżek ziela, następnie zalanych 2 szklankami wrzątku. Należy wypijać go od 2 do 4 razy dziennie w ilości 1 szklanki.

Kolejnym, sprawdzonym naturalnym produktem na pasożyty jest piołun ziele. Stosuje się go na pasożyty jelitowe. Pomaga pozbyć się obleńców, płazińców, a także pierwotniaków. Zażywa się go pod postacią ekstraktu w płynie, ziołowej herbaty, czy w kapsułkach. Warto wiedzieć, że jego spożywanie w formie naparu świetnie wpływa również na pracę układu pokarmowego, jelit i pomaga pozbyć się dolegliwości trawiennych. Należy, jednak wiedzieć że w zbyt dużych dawkach jest on szkodliwy, dlatego powinno się go wyłącznie stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Kamala jest natomiast ziołem polecanym osobom, zmagającym się z tasiemcem. Ten naturalny proszek ziołowy jest od wieków stosowany w Indiach. Kamala słynie z właściwości przeciwpasożytniczych, antybakteryjnych oraz przeczyszczających. W celach kuracji należy ok. 2-6 g kamali w proszku zalać wodą o temp. 95 stopni Celsjusza, a następnie zaparzać pod przykryciem przez 30 minut.

Szałwia sprawdzi się natomiast na pasożyty w organizmie takie jak owsiki, czy włosogłówki. Wykazuje właściwości przeciwpasożytnicze w układzie oddechowym i zażywana w postaci naparu pomaga pozbyć się pasożytów, pierwotniaków, bakterii, robaków płaskich, okrągłych oraz licznych grzybów.

Co zwiększa skuteczność terapii na zakażenie pasożytami ludzkimi?

Zioła na pasożyty przyjmowane wraz z lekami (oczywiście nie w tych samym czasie) są w stanie skutecznie pozbyć się pasożytów, a także zapobiec ich nawrotowi. W czasie trwania takiej kuracji powinno się stosować kilka zasad, dzięki którym będzie możliwe uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących rezultatów.

Przede wszystkim należy zadbać o zdrową oraz zrównoważoną dietę, myć dokładnie ręce, regularnie zmieniać pościel, ręczniki i przestrzegać zasad higieny. Ponadto na pozbycie się pasożytów świetnie działa włączenie do swojej diety kiszonych ogórków, czosnku, pestek z dyni, a także ziemi okrzemkowej.


Jeśli chcesz dowiedzieć się co sprzyja rozwojowi pasożytów oraz co jest najlepsze do odrobaczania dzieci, zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Zdobądź najnowszą wiedzę o detoksykacji organizmu i sprawdź, kto jest szczególnie narażony na pasażowy. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej o tym jak pozbyć się pasożytów?

Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu, twoim zdrowiu i twoich pacjentów.Zyskaj dostęp do unikalnych szkoleń w formie video/e-booków czy podcastów i poszerzaj swoje kompetencje już dzisiaj.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Miażdżyca – przyczyny i leczenie tej choroby

Miażdżyca – przyczyny i leczenie tej choroby

Miażdżyca - co to za choroba? Profilaktyka chorób układu krążenia i układu sercowo-naczyniowego.Miażdżyca jest chorobą układu sercowo - naczyniowego. Polega ona na odkładaniu się w wewnętrznych warstwach ścian naczyń tętniczych blaszek miażdżycowych. W konsekwencji zmniejszają światło naczynia oraz znacznie utrudniają przepływ przez nie krwi. Doprowadzić to może niebezpiecznych powikłań związanych z całkowitym zablokowaniem przepływu krwi przez określone naczynia krwionośne. Jakie są objawy miażdżycy? Jak powinna wyglądać profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Przeczytaj poniższy artykuł i zapobiegać rozwojowi miażdżycy.

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Jak działa sprzedaż bezpośrednia? Sprzedaż bezpośrednia to inaczej oferowanie towarów oraz usług bezpośrednio konsumentom. Opiera się ona na zasadach kontaktów indywidualnych i odbywa się zazwyczaj w domu klienta, miejscach pracy, czy w innych miejscach, które nie są stałymi punktami sprzedaży. To forma sprzedaży produktów przez sprzedawcę poza siecią sklepową.

Czy warto działać w biznesie MLM?

Czy warto działać w biznesie MLM?

Na czym polega i jak działa MLM (multi level marketing)? Sprzedaż produktów w marketingu wielopoziomowym? MLM nazywany jest również marketingiem sieciowym. To strategia stosowana przez niektóre firmy charakteryzujące się modelem biznesowym sprzedaży bezpośredniej. Jej celem jest zachęcenie obecnych członków do rekrutacji nowych. Jak wygląda sprzedaż produktów w branży MLM na polskim rynku? Jaki może dać dochód pasywny? Czy MLM oznacza to samo co piramida finansowa? Przeczytaj poniży artykuł i zobacz jak Multi level marketing wygląda w Polsce.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
95PLN

Cena regularna: 300 PLN

Nie Nudź się w Święta

23Dni
15Godzin
50Minut
58Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:8PLN