Jak pozbyć się pasożytów - 4 zioła na pasożyty?

Jak pozbyć się pasożytów - 4 zioła na pasożyty?

Najlepsze zioła na pasożyty. Poznaj moc płynącą z natury.Według najnowszych badań większość naszego społeczeństwa zmaga się z pasożytami. Poznaj zioła na pasożyty w organizmie i dowiedz się co zrobić, aby wygrać z nimi walkę. Dowiedz się kto jest najbardziej narażony na pasożyty. Zdobądź wiedzę o ziołach na odrobaczenie.

Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

Oczyszczanie organizmu z pasożytów jest najbardziej efektywne, kiedy opiera się zarówno na stosowaniu środków farmakologicznych, jaki i wybranych surowców roślinnych, czyli ziół na różnego rodzaju pasożyty. Naturalne produkty o działaniu przeciwpasożytniczym cieszą się dużą popularnością. Wśród ludzi wzrasta natomiast świadomości na temat problemu chorób pasożytniczych oraz objawów ogólnoustrojowych, jakie mogą spowodować pasożyty. Należy wiedzieć, że skuteczność ziół na odrobaczanie organizmu jest bardzo wysoka. Stosować powinno się je jednak z rozsądkiem. Zastosowane niewłaściwe mogą np. spowodować biegunkę, czy zadziałać niekorzystnie na wątrobę. Na pasożyty bardzo dobrze działają również nasiona dyni, goździki, czy olejki eteryczne. Fitoterapia odgrywa tutaj bardzo ważną rolę.

Przy stosowaniu ziół przeciwpasożytniczych należy pamiętać żeby z diety wyeliminować cukier. Przyjmowanie ziół na walkę z robakami oraz larwami powinno być cykliczne. Zaleca się prowadzenie terapii odrobaczającej w celach profilaktycznych minimum 1-2 razy w roku. W sklepach zielarskich kupić można gotowe mieszanki ziołowe do picia, płynne ekstrakty alkoholowe albo wodno-alkoholowe. Ze względu na ich silne działanie przed ich zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

4 zioła na pasożyty

Skuteczność kuracji na infekcje pasożytnicze zależy przede wszystkim od wyboru odpowiednich produktów. Polecanym, naturalnym produktem na pasożyty jest wrotycz ziele. Sprawdza się on świetnie do zwalczania robaków obłych (m.in glisty ludzkiej i owsików), robaków płaskich, a także roztoczy pasożytniczych. 

Powinno się go stosować w formie naparu i regularnie wypijać na czczo. Taki napar przygotowuje się z 3 łyżek ziela, następnie zalanych 2 szklankami wrzątku. Należy wypijać go od 2 do 4 razy dziennie w ilości 1 szklanki.

Kolejnym, sprawdzonym naturalnym produktem na pasożyty jest piołun ziele. Stosuje się go na pasożyty jelitowe. Pomaga pozbyć się obleńców, płazińców, a także pierwotniaków. Zażywa się go pod postacią ekstraktu w płynie, ziołowej herbaty, czy w kapsułkach. Warto wiedzieć, że jego spożywanie w formie naparu świetnie wpływa również na pracę układu pokarmowego, jelit i pomaga pozbyć się dolegliwości trawiennych. Należy, jednak wiedzieć że w zbyt dużych dawkach jest on szkodliwy, dlatego powinno się go wyłącznie stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Kamala jest natomiast ziołem polecanym osobom, zmagającym się z tasiemcem. Ten naturalny proszek ziołowy jest od wieków stosowany w Indiach. Kamala słynie z właściwości przeciwpasożytniczych, antybakteryjnych oraz przeczyszczających. W celach kuracji należy ok. 2-6 g kamali w proszku zalać wodą o temp. 95 stopni Celsjusza, a następnie zaparzać pod przykryciem przez 30 minut.

Szałwia sprawdzi się natomiast na pasożyty w organizmie takie jak owsiki, czy włosogłówki. Wykazuje właściwości przeciwpasożytnicze w układzie oddechowym i zażywana w postaci naparu pomaga pozbyć się pasożytów, pierwotniaków, bakterii, robaków płaskich, okrągłych oraz licznych grzybów.

Co zwiększa skuteczność terapii na zakażenie pasożytami ludzkimi?

Zioła na pasożyty przyjmowane wraz z lekami (oczywiście nie w tych samym czasie) są w stanie skutecznie pozbyć się pasożytów, a także zapobiec ich nawrotowi. W czasie trwania takiej kuracji powinno się stosować kilka zasad, dzięki którym będzie możliwe uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących rezultatów.

Przede wszystkim należy zadbać o zdrową oraz zrównoważoną dietę, myć dokładnie ręce, regularnie zmieniać pościel, ręczniki i przestrzegać zasad higieny. Ponadto na pozbycie się pasożytów świetnie działa włączenie do swojej diety kiszonych ogórków, czosnku, pestek z dyni, a także ziemi okrzemkowej.


Jeśli chcesz dowiedzieć się co sprzyja rozwojowi pasożytów oraz co jest najlepsze do odrobaczania dzieci, zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Zdobądź najnowszą wiedzę o detoksykacji organizmu i sprawdź, kto jest szczególnie narażony na pasażowy. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej o tym jak pozbyć się pasożytów?

Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu, twoim zdrowiu i twoich pacjentów.Zyskaj dostęp do unikalnych szkoleń w formie video/e-booków czy podcastów i poszerzaj swoje kompetencje już dzisiaj.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca