Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?
Oczyszczanie organizmu z pasożytów jest najbardziej efektywne, kiedy opiera się zarówno na stosowaniu środków farmakologicznych, jaki i wybranych surowców roślinnych, czyli ziół na różnego rodzaju pasożyty. Naturalne produkty o działaniu przeciwpasożytniczym cieszą się dużą popularnością. Wśród ludzi wzrasta natomiast świadomości na temat problemu chorób pasożytniczych oraz objawów ogólnoustrojowych, jakie mogą spowodować pasożyty. Należy wiedzieć, że skuteczność ziół na odrobaczanie organizmu jest bardzo wysoka. Stosować powinno się je jednak z rozsądkiem. Zastosowane niewłaściwe mogą np. spowodować biegunkę, czy zadziałać niekorzystnie na wątrobę. Na pasożyty bardzo dobrze działają również nasiona dyni, goździki, czy olejki eteryczne. Fitoterapia odgrywa tutaj bardzo ważną rolę.
Przy stosowaniu ziół przeciwpasożytniczych należy pamiętać żeby z diety wyeliminować cukier. Przyjmowanie ziół na walkę z robakami oraz larwami powinno być cykliczne. Zaleca się prowadzenie terapii odrobaczającej w celach profilaktycznych minimum 1-2 razy w roku. W sklepach zielarskich kupić można gotowe mieszanki ziołowe do picia, płynne ekstrakty alkoholowe albo wodno-alkoholowe. Ze względu na ich silne działanie przed ich zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem.
4 zioła na pasożyty
Skuteczność kuracji na infekcje pasożytnicze zależy przede wszystkim od wyboru odpowiednich produktów. Polecanym, naturalnym produktem na pasożyty jest wrotycz ziele. Sprawdza się on świetnie do zwalczania robaków obłych (m.in glisty ludzkiej i owsików), robaków płaskich, a także roztoczy pasożytniczych.
Powinno się go stosować w formie naparu i regularnie wypijać na czczo. Taki napar przygotowuje się z 3 łyżek ziela, następnie zalanych 2 szklankami wrzątku. Należy wypijać go od 2 do 4 razy dziennie w ilości 1 szklanki.
Kolejnym, sprawdzonym naturalnym produktem na pasożyty jest piołun ziele. Stosuje się go na pasożyty jelitowe. Pomaga pozbyć się obleńców, płazińców, a także pierwotniaków. Zażywa się go pod postacią ekstraktu w płynie, ziołowej herbaty, czy w kapsułkach. Warto wiedzieć, że jego spożywanie w formie naparu świetnie wpływa również na pracę układu pokarmowego, jelit i pomaga pozbyć się dolegliwości trawiennych. Należy, jednak wiedzieć że w zbyt dużych dawkach jest on szkodliwy, dlatego powinno się go wyłącznie stosować zgodnie z zaleceniami producenta.
Kamala jest natomiast ziołem polecanym osobom, zmagającym się z tasiemcem. Ten naturalny proszek ziołowy jest od wieków stosowany w Indiach. Kamala słynie z właściwości przeciwpasożytniczych, antybakteryjnych oraz przeczyszczających. W celach kuracji należy ok. 2-6 g kamali w proszku zalać wodą o temp. 95 stopni Celsjusza, a następnie zaparzać pod przykryciem przez 30 minut.
Szałwia sprawdzi się natomiast na pasożyty w organizmie takie jak owsiki, czy włosogłówki. Wykazuje właściwości przeciwpasożytnicze w układzie oddechowym i zażywana w postaci naparu pomaga pozbyć się pasożytów, pierwotniaków, bakterii, robaków płaskich, okrągłych oraz licznych grzybów.
Co zwiększa skuteczność terapii na zakażenie pasożytami ludzkimi?
Zioła na pasożyty przyjmowane wraz z lekami (oczywiście nie w tych samym czasie) są w stanie skutecznie pozbyć się pasożytów, a także zapobiec ich nawrotowi. W czasie trwania takiej kuracji powinno się stosować kilka zasad, dzięki którym będzie możliwe uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących rezultatów.
Przede wszystkim należy zadbać o zdrową oraz zrównoważoną dietę, myć dokładnie ręce, regularnie zmieniać pościel, ręczniki i przestrzegać zasad higieny. Ponadto na pozbycie się pasożytów świetnie działa włączenie do swojej diety kiszonych ogórków, czosnku, pestek z dyni, a także ziemi okrzemkowej.
Jeśli chcesz dowiedzieć się co sprzyja rozwojowi pasożytów oraz co jest najlepsze do odrobaczania dzieci, zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Zdobądź najnowszą wiedzę o detoksykacji organizmu i sprawdź, kto jest szczególnie narażony na pasażowy. Jedna płatność = dożywotni dostęp.