bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Blog healthcare

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Jak działa sprzedaż bezpośrednia? Sprzedaż bezpośrednia to inaczej oferowanie towarów oraz usług bezpośrednio konsumentom. Opiera się ona na zasadach kontaktów indywidualnych i odbywa się zazwyczaj w domu klienta, miejscach pracy, czy w innych miejscach, które nie są stałymi punktami sprzedaży. To forma sprzedaży produktów przez sprzedawcę poza siecią sklepową.

Spis treści

 1. Co to jest sprzedaż bezpośrednia?
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Sprzedaż bezpośrednia a piramida finansowa
 4. Czy sprzedaż bezpośrednia jest objęta regulacją?

Co to jest sprzedaż bezpośrednia?

Czym jest sprzedaż bezpośrednia? Przede wszystkim umożliwia ona konsumentom dokładne zapoznanie się z produktem, jak i jego przetestowanie oraz wyrobienie o nim własnego zdania. Oferowane produkty są prezentowane bardzo często u potencjalnego klienta w jego miejscu pracy, czy u klienta w jego miejscu zamieszkania.

W opinii konsumentów sprzedaż bezpośrednia stała się integralną oraz uznawaną częścią gospodarki.

Badania opinii konsumenckich dowodzą, że wzrasta popularność tej formy handlu. Związane jest to przede wszystkim z:

 • indywidualnym podejściem do klienta
 • możliwością uzyskania konsultacji oraz porady
 • warunkami umożliwiającymi namysł poprzedzający zakup

Dla dużej części firm, sprzedaż bezpośrednia w biznesie MLM jest najbardziej rentownym sposobem dotarcia do klientów. Wynika to m.in z tego, że pozwala ona na budowanie bezpośrednich oraz trwałych relacji, lepszą kontrolę nad łańcuchem dostaw, kastomizację produktów, czy usług. Umożliwia ona również efektywne zarządzanie marżą. Największe firmy sprzedaży bezpośredniej bardzo często osiągają miliardowe obroty, działają globalnie oraz są notowane na światowych giełdach. Warto wiedzieć, że sprzedaż bezpośrednia okazała się odporna nawet na kryzysy oraz pandemię, a co roku notuje wzrosty sprzedaży.

Wyróżnić możemy dwa popularne modele działania w tym rodzaju sprzedaży:

 • MULTI-LEVEL / MLM, czyli marketing wielopoziomowy - wynagradzane są w nim zarówno sprzedaż własna przedstawiciela handlowego oraz sprzedaż jego zespołu
 • SINGLE-LEVEL, czyli marketing jednopoziomy - wynagradza się w nim za sprzedaż własną. Rekrutacją oraz szkoleniem zespołu zajmują się w nim pracownicy firmy.

Warto podkreślić, że Polsce, ponad 80% firm sprzedaży bezpośredniej działa w modelu MLM.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Sprzedaż bezpośrednia a piramida finansowa

Według definicji Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej "piramidy są projektami lub przedsięwzięciami, w których uczestnik jest wynagradzany za wciągnięcie do projektu albo przedsięwzięcia innej osoby, a nie za sprzedaż towarów, czy usług dokonanych przez samego uczestnika. Piramidy są mechanizmami, które dzięki wpłatom wnoszonym przez świeżo zwerbowanych uczestników umożliwiają bogacenie się w postępie geometrycznym inicjatorom takich przedsięwzięć. W systemach prawnych wielu krajów, w tym w Polsce, takie formy te uznawane są za nielegalne."

W modelu sprzedaży bezpośredniej firmy mogą sprzedawać swoje produkty bezpośrednio do konsumentów albo prywatnych przedsiębiorców, współpracujących z firmami oraz zarabiających na odsprzedaży produktów, czy usług oraz budowaniu sieci sprzedaży. Na tej formie działania korzystają, więc wszyscy (konsumenci, sprzedawcy i firmy).

Czy sprzedaż bezpośrednia jest objęta regulacją?

Sprzedaż bezpośrednia została uregulowana przez Ustawę o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014r. Jest ona implementacją dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z 21 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów. Według informacji Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, niezależnie od ustawodawstwa unijnego, polskiego i konsumentów, którzy dokonują zakupów u firm zrzeszonych w stowarzyszeniu, ochrania ich Kodeks Sprzedaży Bezpośredniej.


Prowadzisz działalność i chcesz podreperować swój budżet? Jesteś zainteresowany prowadzaniem własnej sprzedaży, oferowaniem towarów i usług? Nie wiesz jak na przykład postawić pierwsze kroki w Multi Level Marketingu? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, dołącz do programu afiliacyjnego i zwiększ swój domowy budżet. Zostań, subskrybentem platformy edukacyjnej Bez Tabletek.pl, a za każdą osobę, która dokona rejestracji i opłaci dostęp do portalu używając do tego Twojego dedykowanego linku, otrzymasz 50% kwoty, którą zapłacił użytkownik. 

Oferujesz produkty zdrowotne firm MLM ?

Dołącz do platformy Bez Tabletek by poszerzyć swoją wiedzę o produktach, które oferujesz a tym samym sprzedawać ich więcej !

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN