Dietetyka, Żywność

Żywienie Seniorów Video

Do ważnych tematów należy odżywianie w wieku senioralnym. Problem niedożywienia i otyłości wśród seniorów stał się jednym z wiodących tematów zdrowia publicznego. Zarówno otyłość, nadwaga jak i niedożywienie są czynnikami wielu chorób, a tym samym prowadzą do przedwczesnego zgonu.

Charakterystyczna dla seniorów wielochorobowość, wielolekowość jak równieżniepełnosprawność fizyczna i umysłowa powodują ograniczenia w funkcjonowaniu dnia codziennego. Pojawia się często ból, cierpienie i często nieprawidłowe żywienie. Stale starzejące się społeczeństwo wskazuje na systematyczny wzrost osób powyżej 65. roku życia, które nieprawidłowo odżywiają się. 

Żywienie Seniorów Video

Czego się nauczysz z tego szkolenia?

Jeśli interesujesz się zdrowym odżywianiem dla osób starszych i chcesz poznać skuteczne strategie żywieniowe dla seniorów, to szkolenie to doskonale wpisuje się w Twoje oczekiwania.

Szkolenie te to kompleksowe źródło informacji, które pomaga zrozumieć, jak odpowiednie nawyki żywieniowe mogą wpływać na zdrowie seniorów. Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz wiedzę na temat składników odżywczych niezbędnych dla utrzymania zdrowia i pełni życia u osób starszych. Dowiesz się, jak dostarczać odpowiednie ilości białka, witamin i minerałów, a także jak unikać niedoborów i utrzymać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną.

Dołączając do platformy Bez Tabletek, zyskujesz nie tylko dostęp do cennych treści edukacyjnych na temat żywienia seniorów.Otrzymasz dostęp również do innych wartościowych materiałów, poradników i interaktywnych narzędzi, które pomogą Ci w pielęgnowaniu zdrowego stylu życia i dbaniu o siebie na każdym etapie życia.

Nie przegap okazji - dołącz już teraz do platformy Bez Tabletek i zapoznaj się ze szkoleniem "Żywienie seniorów". Zdobądź cenną wiedzę i naucz się skutecznych strategii żywieniowych, które pomogą Ci lub Twoim bliskim cieszyć się zdrowiem i jakością życia w późniejszym wieku. Dołącz do naszej społeczności i rozwijaj się razem z nami!

mgr Iwona  Klisowska
Autor szkoleniamgr Iwona Klisowska

Od ponad 20 lat pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego, adiunkt dydaktyczny w Zakładzie Pielęgniarstwa Rodzinnego I pediatrycznego.Prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej głównie w środowisku domowym osób starszych i przewlekle chorych

Pozostałe materiały z tego kursu

Wykup subskrypcję by mieć pełny dostęp do platformy.

Roczna subskrypcja

95zł / rok
Kup subskrypcję >

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Dowiedz się, jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu i jak skutecznie go obniżyć. Sprawdź, co to jest wiek metaboliczny i jak wpływa na metabolizm.

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Oblicz swój wskaźnik BMI za pomocą prostego kalkulatora online i sprawdź, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa.Jak obliczyć wskaźnik BMI poprawnie ?

Grypa typu A: Objawy, leczenie i profilaktyka

Grypa typu A: Objawy, leczenie i profilaktyka

Grypa jest chorobą wirusową, która co roku powoduje liczne zachorowania na całym świecie. Wywoływana jest przez wirus grypy, zwany również wirusem grypy typu A. Jest to infekcja dróg oddechowych, która może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie płuc.

Przyczyny zakażenia wirusem RSV

Przyczyny zakażenia wirusem RSV

Zakażenie wirusem RSV (Respiratory Syncytial Virus) jest jednym z najczęstszych powodów infekcji układu oddechowego u dzieci i niemowląt. Jest to wirus, który atakuje drogi oddechowe i może prowadzić do poważnych powikłań, szczególnie u najmłodszych pacjentów. Jak przebiega leczenie RSV u dzieci? Czym jest syncytialny wirus oddechowy oraz czy wirus grypy to RSV? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat RSV.