Medycyna Akademicka

Nadciśnienie tętnicze Video

Nadciśnienie tętnicze Video

Czego się nauczysz z tego szkolenia?

Czego się nauczysz z tego szkolenia?

W tym szkoleniu na platformie Bez Tabletek poruszone zostało wiele wątków skupiających się na tematyce nadciśnienia tętniczego. Oto kilka przykładów:

1. Podstawy nadciśnienia tętniczego

Ten kurs zapewnia podstawową wiedzę na temat nadciśnienia tętniczego, jego przyczyn, objawów i skutków. Cząstką tego kursu są również omówienia czynników ryzyka oraz informacje na temat wpływu stylu życia i diety na to schorzenie.

2. Zarządzanie nadciśnieniem tętniczym bez leków

Ten kurs skupia się na metodach naturalnego zarządzania nadciśnieniem tętniczym, niekoniecznie przy użyciu leków. Uczestnicy będą mogli poznać różne techniki utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi poprzez zmiany w diecie, regularną aktywność fizyczną i zdrowe nawyki.

3. Leczenie żywieniowe nadciśnienia tętniczego

Ten kurs skupia się na diecie i suplementach, które mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Będzie on obejmował informacje na temat zdrowych produktów spożywczych, ziół i suplementów, które mogą mieć pozytywny wpływ na regulowanie ciśnienia tętniczego.

4. Techniki relaksacyjne w leczeniu nadciśnienia tętniczego

Ten kurs przybliży uczestnikom różne techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, oddechowe ćwiczenia i praktyki mindfulness, które mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi i redukcji stresu.

Skorzystaj z kursów na platformie Bez Tabletek

Zdobycie wiedzy na temat nadciśnienia tętniczego z kursów na platformie Bez Tabletek może być doskonałym krokiem w kierunku lepszego zarządzania swoim zdrowiem. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się więcej o przyczynach i skutkach tego schorzenia oraz poznać skuteczne metody zarządzania nim. Niezależnie od tego, czy chcesz skupić się na zmianie stylu życia, diecie, suplementacji czy technikach relaksacyjnych, platforma Bez Tabletek oferuje szeroki zakres kursów, które mogą pomóc Ci w zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Weź udział w tych kursach i zyskaj kontrolę nad swoim zdrowiem, dowiedz się jak obniżyć ciśnienie krwi i zacznij żyć zdrowiej już dziś!

Dr.hab.  Viktoria  Khomenko
Autor szkoleniaDr.hab. Viktoria Khomenko

Doktor habilitowany nauk medycznych.Obroniła pracę habilitacyjną w Narodowym Centrum Naukowym „ Instytut Kardiologii im. M.D. Strażesko Narodowej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy”, m. Kijów.

Przez ostatnie 15 lat – wykładowca Kliniki Chorób Wewnętrznych w Narodowym Uniwersytecie Medycznym w Ukrainie.Autorka i współautorka wielu prac naukowych, wykładów i zaleceń metodycznych z zakresu reumatologii, kardiologii, pulmonologii dla studentów Uniwersytetu Medycznego, lekarzy rodzinnych i lekarzy specjalistów.Ponad 10 lat doświadczenia w badaniach klinicznych w dziedzinie reumatologii, poświęconych ocenie skuteczności i bezpieczeństwa terapii biologicznej.Uczestniczka licznych zjazdów medycznych, m. in. EULAR, Kongresu Polonii Medycznej, Światowego Zjazdu Lekarzy Polskich.

Pozostałe materiały z tego kursu

Wykup subskrypcję by mieć pełny dostęp do platformy.

Roczna subskrypcja

95zł / rok
Kup subskrypcję >

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Sprawdzone metody ochrony oczu podczas pracy biurowej przy komputerze. Wpływ światła niebieskiego na narząd wzroku. Jak dbać o wzrok i unikać suchych i zaczerwienionych oczu?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym? Poznaj kalendarz pylenia roślin i skuteczne metody łagodzenia objawów alergii na pyłki!

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile się czeka na okulary od optyka? Czas oczekiwania zależy od parametrów szkieł, ale zazwyczaj mieści się od kilkunastu minut do około 10 dni roboczych. Odbierz idealnie dopasowane okulary korekcyjne!

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Dlaczego skrzep w probówce może uniemożliwić wykonanie badań laboratoryjnych? Sprawdź, co oznacza skrzep i jak wpływa na wyniki morfologii.

Jak zostać psychoterapeutą w Polsce w 2024 r.?

Jak zostać psychoterapeutą w Polsce w 2024 r.?

Dowiedz się, jak zostać psychoterapeutą i jak sprawdzić czy ten zawód jest dla Ciebie. Porady i wskazówki na temat wymagań i ścieżki kariery.

Naciągnięty mięsień: co robić?

Naciągnięty mięsień: co robić?

Czy masz naciągnięty mięsień? Dowiedz się, jak postępować w przypadku urazu mięśniowego i jak szybko powrócić do zdrowia. Najlepsze metody leczenia kontuzji mięśni.

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!