Gotowanie
Łosoś - odpowiedni dla osób z Hashimoto

Pieczony łosoś odpowiedni dla osób zmagających się z Hashimoto

Składniki:

• 180g łososia świeżego

• 100g kaszy gryczanej

• pieprz, sól

• sałatka z zielonych warzyw: sałata, pomidor, rzodkiewka, szczypiorek, czerwona cebula skropiona oliwą

Brak pomysłu na obiad? Mam pomysł. Połączenie świeżego łososia, aromatycznej kaszy gryczanej i kolorowej sałatki z zielonych warzyw sprawi, że nasze danie stanie się prawdziwą ucztą dla podniebienia.

Do wykonania tego dania potrzebujemy: jedną porcję świeżego łososia - około 180g, 100g kaszy gryczanej oraz świeże warzywa. Sałatę, pomidorki, rzodkiewkę, paprykę, cebulę oraz oliwę.

Wybierając dodatek do łososia, wybierz węglowodany złożone. W moim przypadku postawiłam na kaszę gryczaną.

Obiad ten przygotujesz bardzo szybko. Na sam początek przypraw solą i pieprzem łososia. Odstaw go na kilka minut do lodówki. Następnie, ugotuj kaszę zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Rozgrzej patelnię z jedną łyżką oliwy. Dodaj łososia. Moc palnika nie może być zbyt duża, ponieważ ryba się przypali. Na patelnię dla smaku i aromatu dodajemy gałązkę z koktajlowymi pomidorkami oraz świeży lubczyk. Możesz pominąć te dwa elementy.

Łososia smażymy około 10 minut od strony skóry.

W międzyczasie zrobimy sałatkę ze świeżych warzyw. Do sałaty dodaj świeże, pokrojone w kostkę warzywa. W moim przypadku jest to pomidor, cebulka, rzodkiewka i papryka.

Kiedy kasza będzie gotowa, przekładamy ja na talerz. Na środku układamy usmażonego łososia i pomidorki. Rybę podajemy z porcją świeżych warzyw. Smacznego!

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Dowiedz się, jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu i jak skutecznie go obniżyć. Sprawdź, co to jest wiek metaboliczny i jak wpływa na metabolizm.

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Oblicz swój wskaźnik BMI za pomocą prostego kalkulatora online i sprawdź, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa.Jak obliczyć wskaźnik BMI poprawnie ?

Grypa typu A: Objawy, leczenie i profilaktyka

Grypa typu A: Objawy, leczenie i profilaktyka

Grypa jest chorobą wirusową, która co roku powoduje liczne zachorowania na całym świecie. Wywoływana jest przez wirus grypy, zwany również wirusem grypy typu A. Jest to infekcja dróg oddechowych, która może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie płuc.

Przyczyny zakażenia wirusem RSV

Przyczyny zakażenia wirusem RSV

Zakażenie wirusem RSV (Respiratory Syncytial Virus) jest jednym z najczęstszych powodów infekcji układu oddechowego u dzieci i niemowląt. Jest to wirus, który atakuje drogi oddechowe i może prowadzić do poważnych powikłań, szczególnie u najmłodszych pacjentów. Jak przebiega leczenie RSV u dzieci? Czym jest syncytialny wirus oddechowy oraz czy wirus grypy to RSV? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat RSV.

Odra - choroba zakaźna, jej przyczyny, objawy i leczenie

Odra - choroba zakaźna, jej przyczyny, objawy i leczenie

Wirus odry, będący przyczyną choroby zakaźnej o takiej samej nazwie, jest odpowiedzialny za poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, zwłaszcza osób niezaszczepionych, u których objawy zakażenia mogą prowadzić do powikłań.Zakażenie wirusem odry charakteryzuje się gorączką, kaszlem, katar, zapaleniem spojówek oraz wysypką. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów odry, pojawiającym się około 4 dni przed pojawieniem się wysypki, są plamki Koplika, które występują na błonie śluzowej policzków.