bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Najlepsze kursy dietetyki online z certyfikatem

Blog healthcare

Najlepsze kursy dietetyki online z certyfikatem

Kursy dietetyki online z certyfikatem. Jak zdobyć niezbędne kwalifikacje.Już w 1967 zawód „dietetyk” został wpisany do International Standard Classification of Occupations (ISCO).

Dietetyk jest osobą, która m.in: planuje oraz nadzoruje sporządzanie diet leczniczych dla pacjentów indywidualnych, grup w szpitalach, zakładach żywienia zbiorowego, pomaga pacjentom osiągnąć wymarzoną sylwetkę przez prawidłowo ułożoną dietę. Pragnąc nim zostać należy jednak zdobyć wymagane kwalifikacje i posiadać certyfikaty, czy dyplom. Obecnie dzięki możliwością techniki i rozwoju strefy edukacyjnej można ukończyć kurs dietetyki online z certyfikatem.

Spis treści

 1. Dietetyk
 2. Kurs online dietetyki
 3. Czy kursy dietetyczne online to dobry wybór?
 4. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Dietetyk

Do zadań dietetyka należy również nadzór i wybór metod przygotowywania żywności, czy potraw. Ponadto bierze on często udział w programach żywieniowych i edukacji społecznej, prowadzi działalność szkoleniową. To bardzo perspektywiczna ścieżka kariery i zawód poszukiwany na rynku pracy.

Warto wiedzieć, że European Federation of the Asso­ciations of Dietitians (EFAD) zdefiniowało także wykonywanie zawodu dietetyka i powinien się on opierać na wiedzy naukowej z zakresu żywienia człowieka oraz dietetyki opartej na dowodach (evidence-based approaches).

W Polsce rozwój nauk o żywności możemy zawdzięczać prof. A. Szczygiełowi, a pionierem polskiej dietetyki jest natomiast prof. J. Rutkowski. Przyczynił się on do powstania pierwszego Wojewódzkiego Ośrodka Dietetycznego (przy AM Poznań), a także Komisji Żywienia Człowieka PAN. 

O zakresie zadań zawodowych dietetyka możemy przeczytać w załączniku 1 do Projektu Ustawy z 2009 r. o niektórych zawodach medycznych i zasadach uzyskiwania tytułu specjalisty w innych dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia. Są to m.in.: planowanie, nadzór i stosowanie w oparciu o podstawy naukowe żywienia indywidualnego i zbiorowego grup ludności, stosowanie żywienia klinicznego przy zastosowaniu produktów naturalnych oraz leczniczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego w leczeniu chorób, praca nad jadłospisami wchodzącymi w skład różnych rodzajów diet, nadzór jakości surowców i produktów żywnościowych oraz warunków, w których są przechowywane, ocena stanu odżywienia, sposobu żywienia oraz zapotrzebowania na składniki odżywcze, rozpoznanie, działania prewencyjne oraz uczestnictwo w terapii otyłości i niedożywienia (także szpitalnego),udzielanie porad żywieniowych.

Kurs online dietetyki

Kurs dietetyki online prowadzone przez platformy edukacyjne, akademie dietetyki, instytucje szkoleniowe są nowoczesnymi szkoleniami realizowanymi na interaktywnej platformie. Oferują one zajęcia w formie e-learningu. Uczestnik kursu otrzymuje najważniejszą wiedzę w zakresie np. zdrowego, niezbędną w zawodzie dietetyka. Ich oferta jest bogata w szkolenia o zróżnicowanej tematyce, dotyczącą m.in kształtowania wymarzonej sylwetki poprzez prawidłowo ułożoną dietę, tematów ściśle związanych ze specjalistyczną wiedzą z zakresu żywienia i dietetyki. Kursy online przeznaczone są dla każdej osoby chcącej otrzymać niezbędną wiedzę. kto chce poszerzyć swoją wiedzę i podnieść kwalifikacje w tym zakresie.

Czy kursy dietetyczne online to dobry wybór?

Wydawać by się mogło, że kursy dietetyczne online nie zastąpią wiedzy zdobytej na szkoleniach przeprowadzonych stacjonarnie. Jest to jednak bardzo mylne stwierdzenia. To właśnie często poprzez zajęcia online można zdobyć najnowszą dawkę wiedzy, otrzymać ciekawy program kursu, nie mówiąc już o dużej liczbie materiałów szkoleniowych i dodatkowych materiałów. Ponadto tego typu kursy są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z brakiem czasu wolnego i nie mogących dojeżdżać na zajęcia w odległych miejscowościach.

Przykładowe korzyści z uczestnictwa w kursach online:


 • treści merytoryczne są zazwyczaj przedstawione w formie krótkich i łatwych w odbiorze filmów edukacyjnych
 • innowacyjna metoda dydaktyczna - utrwala wiedzę (zaliczyć można do tego różnego rodzaju ćwiczenia i quizy)
 • ciekawe nie pozwalające na nudzenie się metody nauki
 • czas, a także tempo nauki kursant dostosowuje do siebie
 • całodobowy, 24 godzinny dostęp do kursu i możliwość jego realizacji na komputerze, laptopie, tablecie, czy smartphonie


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii dietetyki, medycyny naturalnej i ziołolecznictwa to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

W przeciwieństwie do innych tego typu platform nie musisz się martwić o dokonywanie co miesięcznych opłat. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Poznaj i zdobądź najnowszą wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowia!

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na temat dietetyki ? 


Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje jako dietetyka lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza to coraz bardziej popularny herbaciany napój orzeźwiający przygotowywany z grzybka japońskiego, jednak czy jest on dla każdego? 

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - jak uprawiać tą jednoroczną roślinę i jakie jest jej działanie, właściwości i zastosowanie ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Coraz bardziej popularny w naszych produktach ale czy olej marchewkowy jest zdrowy ? Jakie są jego właściwości i czy olej marchwiowy jest dla każdego ? 

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz