Jak wyposażyć swój gabinet dietetyka? Na jakim sprzęcie zależy pacjentom? Wydawać by się mogło, że dietetyk w swojej pracy nie potrzebuje nic oprócz biurka i krzeseł. W rzeczywistości sprawa ma się jednak zgoła inaczej. Prowadzenie własnego gabinetu dietetycznego wymaga zakupienia odpowiedniego sprzętu, a co za tym idzie określonych wydatków związanych założeniem własnej działalności gospodarczej.
W celu otworzenia własnego gabinetu dietetycznego konieczne jest zakupienie różnych przyrządów i przedmiotów. Spełniać musi on również pewne wymogi postawione przez sanepid. Co warto wybrać do gabinetu?
Jest on niezwykle przydatnym sprzętem w gabinecie dietetyka. Pomiar nie trwa długo, a dziku niemu można zindywidualizować zalecenia żywieniowe.
To niezbędny sprzęt, który koniecznie powinien być w każdym gabinecie dietetycznym. Pamiętaj, żeby wybrać porządne urządzenie, ale możesz kupić już je za kilkadziesiąt złoty. Dobrej jakości waga na pewno będzie służyła przez lata.
Pomoże on w sprawdzić zawartość np. tkanki tłuszczowej w ciele pacjenta. Wynik takiej analizy jest bardzo często czynnikiem motywującym pacjenta.
Do polecanych urządzeń diagnostycznych należy np. Mezator Quantum. Przeprowadza on analizę pierwiastków śladowych w organizmie, np. witamin i minerałów. Po upływie zaledwie 60 sekund generuje podstawowy raport, umożliwiający precyzyjne ułożenie indywidualnej diety, która jest oparta na kondycji zdrowotnej pacjenta.
Warto zainwestować także w Mezator M1, czyli urządzenie pomagające w zdiagnozowaniu problemów zdrowotnych w obrębie układu nerwowego, oddechowego, odpornościowego, czy dobrać najlepsze terapie.
Określa poziom tkanki tłuszczowej w różnych rejonach ciała. Po podstawieniu do wzoru można określić całkowity udział tkanki tłuszczowej w ciele.
Pozwala określić obwód talii, czy innych części ciała. Nie jest to wydatek rzędu kilkuset złotych i obowiązkowo powinien się znajdować w każdym gabinecie.
Pomiar wzrostu jest również bardzo istotny, a najlepiej wykonać go samemu, ponieważ ludzie często mylą się ile mają wzrostu. Miarka do pomiaru wysokości ciała to '"must have" dietetyka.
To podstawie urządzenia, których nie powinno zabraknąć w swoim gabinecie. Ponadto warto zainwestować w program dla dietetyków, który m.in ułatwi układanie diet.
Odpowiednio wyposażony gabinet dietetyczny powinien także atrakcyjnie wyglądać. Bardzo często dla pacjenta konsultacja dietetyczna jest sporym wydatkiem i chciałaby oprócz fachowej porady zrelaksować się w miłym otoczeniu. Warto, więc zabić o wystrój, powiesić tematyczne plakaty, czy regał z kwiatami albo książkami. Istotny jest również kolor ścian, najlepiej aby miały one ciepłe i stonowane barwy. Dietetyk powinien również posiadać drukarkę, żeby swoim klientom mógł wydrukować zalecenia oraz jadłospisy. Ponadto dobrym pomysłem będzie postawienie w gabinecie parawanu i płynu do dezynfekcji.
Posiadając odpowiednie urządzenia diagnostyczne jak np : produkty marki Mezator przyśpieszasz czas potrzebny na wywiad z pacjentem i otrzymujesz niezbędne informacje w kilka minut.
Zakładając własny gabinet dietetyczny trzeba przede wszystkim pamiętać o kosztach. Należą do nich wydatki związane z: prowadzeniem własnej działalności, zakupem sprzętu, wynajmem gabinetu w dogodnej lokalizacji. Najlepiej, więc posiadać zasób finansowy, który będzie mógł pokryć wstępne koszty.
Kolejną istotną kwestią jest marketing. Nie wystarczy otworzyć gabinet, usiąść w fotelu i czekać na pacjentów. Postępując w ten sposób można nigdy nie doczekać się wypełnionego grafika. Zacząć można od Google Ads, mailingu, czy wizerunku w sieci. Warto zadbać o swoje media społecznościowe. Ponadto należy utworzyć profesjonalna stronę internetową, która będzie wizytówką, Zainwestować można również w reklamę opracowanych graficznie informacji w prasie branżowej.
Do gabinetu przyciągną pacjentów dyplomy, czy certyfikaty dietetyka. Dlatego powinien się on stale rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Platforma edukacyjna BezTabletek.pl jest miejscem, gdzie można zdobyć kompleksową wiedzę oraz podnieść kwalifikacje zawodowe. Dzięki szkolenim online można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, a po ukończeniu szkolenia otrzymuje się certyfikat. Jedna płatność = dożywotni dostęp.
Lokalizacja gabinetu dietetycznego odgrywa bardzo ważną rolę. Przed jej wyborem należy dokonać analizy okolicy konkurencji, a także potencjału gospodarczego. Ponadto bardzo istotne jest oszacowanie swoich możliwości finansowych. Należy wiedzieć, że koszty najmu zależą od wielkości, czy prestiżu danego miejsca. Pod uwagę powinno się wziąć również to, czy dojazd dla pacjenta będzie korzystny i czy jest parking. Z perspektywy klienta istotne jest sąsiedztwo usług, placówek medycznych, gabinetów fizjoterapeutów, kosmetologów, lekarzy.
Do wyboru lokalizacji należy podejść z rozwagą, przeanalizować ofertę rynkową i wybrać najlepsze miejsce. Cenę najmu gabinetu bardzo często można negocjować z właścicielem lokalu.
Kombucza to coraz bardziej popularny herbaciany napój orzeźwiający przygotowywany z grzybka japońskiego, jednak czy jest on dla każdego?
Kolendra siewna - jak uprawiać tą jednoroczną roślinę i jakie jest jej działanie, właściwości i zastosowanie ?
Coraz bardziej popularny w naszych produktach ale czy olej marchewkowy jest zdrowy ? Jakie są jego właściwości i czy olej marchwiowy jest dla każdego ?
Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.
Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy
jednorazowa płatność
Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !
miesięcznie
Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !
rocznie