Wyposażenie gabinetu dietetycznego

Wyposażenie gabinetu dietetycznego

Jak wyposażyć swój gabinet dietetyka? Na jakim sprzęcie zależy pacjentom? Wydawać by się mogło, że dietetyk w swojej pracy nie potrzebuje nic oprócz biurka i krzeseł. W rzeczywistości sprawa ma się jednak zgoła inaczej. Prowadzenie własnego gabinetu dietetycznego wymaga zakupienia odpowiedniego sprzętu, a co za tym idzie określonych wydatków związanych założeniem własnej działalności gospodarczej.

Wyposażenie gabinetu dietetycznego

W celu otworzenia własnego gabinetu dietetycznego konieczne jest zakupienie różnych przyrządów i przedmiotów. Spełniać musi on również pewne wymogi postawione przez sanepid. Co warto wybrać do gabinetu?

 • Ciśnieniomierz 

Jest on niezwykle przydatnym sprzętem w gabinecie dietetyka. Pomiar nie trwa długo, a dziku niemu można zindywidualizować zalecenia żywieniowe.

 • Waga do pomiaru masy ciała

To niezbędny sprzęt, który koniecznie powinien być w każdym gabinecie dietetycznym. Pamiętaj, żeby wybrać porządne urządzenie, ale możesz kupić już je za kilkadziesiąt złoty. Dobrej jakości waga na pewno będzie służyła przez lata.

 • Analizator składu ciała

Pomoże on w sprawdzić zawartość np. tkanki tłuszczowej w ciele pacjenta. Wynik takiej analizy jest bardzo często czynnikiem motywującym pacjenta.

 • Urządzenia diagnostyczne

Do polecanych urządzeń diagnostycznych należy np. Mezator Quantum. Przeprowadza on analizę pierwiastków śladowych w organizmie, np. witamin i minerałów. Po upływie zaledwie 60 sekund generuje podstawowy raport, umożliwiający precyzyjne ułożenie indywidualnej diety, która jest oparta na kondycji zdrowotnej pacjenta. 

Warto zainwestować także w Mezator M1, czyli urządzenie pomagające w zdiagnozowaniu problemów zdrowotnych w obrębie układu nerwowego, oddechowego, odpornościowego, czy dobrać najlepsze terapie.

 • Fałdomierz 

Określa poziom tkanki tłuszczowej w różnych rejonach ciała. Po podstawieniu do wzoru można określić całkowity udział tkanki tłuszczowej w ciele.

 • Miarka krawiecka albo centymetr

Pozwala określić obwód talii, czy innych części ciała. Nie jest to wydatek rzędu kilkuset złotych i obowiązkowo powinien się znajdować w każdym gabinecie.

 • Wzrostomierz

Pomiar wzrostu jest również bardzo istotny, a najlepiej wykonać go samemu, ponieważ ludzie często mylą się ile mają wzrostu. Miarka do pomiaru wysokości ciała to '"must have" dietetyka.

 • Komputer i drukarka

To podstawie urządzenia, których nie powinno zabraknąć w swoim gabinecie. Ponadto warto zainwestować w program dla dietetyków, który m.in ułatwi układanie diet.


Odpowiednio wyposażony gabinet dietetyczny powinien także atrakcyjnie wyglądać. Bardzo często dla pacjenta konsultacja dietetyczna jest sporym wydatkiem i chciałaby oprócz fachowej porady zrelaksować się w miłym otoczeniu. Warto, więc zabić o wystrój, powiesić tematyczne plakaty, czy regał z kwiatami albo książkami. Istotny jest również kolor ścian, najlepiej aby miały one ciepłe i stonowane barwy. Dietetyk powinien również posiadać drukarkę, żeby swoim klientom mógł wydrukować zalecenia oraz jadłospisy. Ponadto dobrym pomysłem będzie postawienie w gabinecie parawanu i płynu do dezynfekcji.

Co warto wybrać do gabinetu?

Posiadając odpowiednie urządzenia diagnostyczne jak np : produkty marki Mezator przyśpieszasz czas potrzebny na wywiad z pacjentem i otrzymujesz niezbędne informacje w kilka minut.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Gabinet dietetyka o czym warto pamiętać?

Zakładając własny gabinet dietetyczny trzeba przede wszystkim pamiętać o kosztach. Należą do nich wydatki związane z: prowadzeniem własnej działalności, zakupem sprzętu, wynajmem gabinetu w dogodnej lokalizacji. Najlepiej, więc posiadać zasób finansowy, który będzie mógł pokryć wstępne koszty.

Kolejną istotną kwestią jest marketing. Nie wystarczy otworzyć gabinet, usiąść w fotelu i czekać na pacjentów. Postępując w ten sposób można nigdy nie doczekać się wypełnionego grafika. Zacząć można od Google Ads, mailingu, czy wizerunku w sieci. Warto zadbać o swoje media społecznościowe. Ponadto należy utworzyć profesjonalna stronę internetową, która będzie wizytówką, Zainwestować można również w reklamę opracowanych graficznie informacji w prasie branżowej.

Do gabinetu przyciągną pacjentów dyplomy, czy certyfikaty dietetyka. Dlatego powinien się on stale rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Platforma edukacyjna BezTabletek.pl jest miejscem, gdzie można zdobyć kompleksową wiedzę oraz podnieść kwalifikacje zawodowe. Dzięki szkolenim online można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, a po ukończeniu szkolenia otrzymuje się certyfikat. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Jaka powinna być lokalizacja gabinetu dietetycznego?

Lokalizacja gabinetu dietetycznego odgrywa bardzo ważną rolę. Przed jej wyborem należy dokonać analizy okolicy konkurencji, a także potencjału gospodarczego. Ponadto bardzo istotne jest oszacowanie swoich możliwości finansowych. Należy wiedzieć, że koszty najmu zależą od wielkości, czy prestiżu danego miejsca. Pod uwagę powinno się wziąć również to, czy dojazd dla pacjenta będzie korzystny i czy jest parking. Z perspektywy klienta istotne jest sąsiedztwo usług, placówek medycznych, gabinetów fizjoterapeutów, kosmetologów, lekarzy.

Do wyboru lokalizacji należy podejść z rozwagą, przeanalizować ofertę rynkową i wybrać najlepsze miejsce. Cenę najmu gabinetu bardzo często można negocjować z właścicielem lokalu.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty o tematyce dietetyki to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca