Oferty pracy dla dietetyka

Oferty pracy dla dietetyka

Najlepsze ofert pracy dla dietetyka. Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Gdzie sprawdzić interesujące ogłoszenia? Dietetyka jest niezwykle interesującą i rozwijającą się dziedziną. Składnia to, więc wiele osób do szukania ofert pracy w tym zawodzie. Praca dietetyka to nie tylko indywidualna współpraca i opieka nad klientami. Specjalista żywieniowy może również pracować w szpitalach, placówkach oświatowych, czy w ośrodkach opiekuńczych. Wiedza kierunkowa z zakresu żywienia, żywności, przygotowywania i układania jadłospisów, czy poprawy stanu zdrowia poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety jest w obecnych czasach bardzo potrzebna.

Ponadto zauważyć można prężnie rozwijający się rynek cateringu dietetycznego. Tego typu usługi są coraz bardziej popularne. Dają one kolejne miejsce pracy i możliwość lepszego wynagrodzenia dla wykształconych dietetyków. Dzięki temu średnia pensja wzrasta.

Oferty pracy : Dietetyk w Polsce

W celu znalezienia dobrej pracy nie wystarczy wpisać w Google, czy na serwisach społecznościowych „dietetyk praca 2022” albo „dietetyk praca zdalna”. W przypadku kiedy chcemy znaleźć zatrudnienie w wymarzonej poradni należy się bardziej wysilić.

Po pierwsze warto zacząć od sprawdzenia strony internetowej wybranych pracodawców. Dzięki temu zobaczymy jaki jest wizerunek firmy i znajdziemy tam zakładki takie jak kariera, praca albo dołącz do nas. Dowiemy się, czy dana placówka prowadzi rekrutację albo oferuje staż. Ponadto warto zajrzeć na LinkedIn — właśnie tam bardzo często rekruterzy szukają nowych pracowników.

Poszukując pracy jako diety, sp. ds żywności i żywienia, czy technolog żywienia warto także dołączyć do stron oraz grup na Facebooku. Najbardziej popularne z nich to:

 • Praca dla dietetyka
 • Dietetyk Praca
 • Dietetyk- praca, staże, praktyki

W przypadku kiedy studiujesz dietetykę możesz odwiedzić biuro kariery na swojej uczelni. Znaleźć tam możesz ofertę stażu lub praktyk, a czasami ogłoszenia o pracy.

CV i list motywacyjny dietetyka - o czym pamiętać, aby dostać pracę?

O tym, czy będziesz zatrudniony w swoim wymarzonym miejscu pracy, w dużej mierze decyduje odpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.

A od czego zacząć?

 1. Przygotuj na podstawie ofert pracy CV oraz list motywacyjny.Napisz w nim wyłącznie o tych kompetencjach, które zainteresują pracodawcę. W przypadku kiedy nie masz doświadczenia w zawodzie dietetyka, nie wspomniał np., że pracowałeś przez 4 lata w call center.
 2. Stwórz profil, a także cele zawodowe.Pamiętaj, żeby tak napisać swoje CV, aby wyróżniało się od setek innych. W tym celu napisz o celach zawodowych, opisz swoje kluczowe kwalifikacje.
 3. Opisz szczegółowo swoje obowiązki oraz kompetencje.Bądź bardziej szczegółowy od innych. Pochwal się swoimi sukcesami.
 4. Nigdy nie kopiuj CV w liście motywacyjnym.Pamiętaj, że list motywacyjny jest czymś innym niż CV. Wyróżnij się od innych, wyjaśnij dlaczego tak bardzo zależy Ci na pracy na tym stanowisku. Ponadto możesz podać konkretne korzyści, jakie przyniesiesz pracodawcy. Powielanie informacji z CV mija się z celem.
 5. Profesjonalny wygląd CV i listu motywacyjnego.Musisz zdać sobie sprawę, że te dokumenty są Twoja wizytówka. Bardzo ważne jest to, żebyś pokazał pracodawcy, że przykładasz się do obowiązków. Literówki, błędy ortograficzne, stylistyczne, czy złe formatowanie mogą zostać źle odebrane. Najbezpieczniej będzie, więc kiedy wykorzystasz sprawdzone szablony CV oraz listu motywacyjnego online, a następnie załączysz je w jednym pliku i wyślesz mailem.


Jak można zauważyć istnieje wiele miejsc, gdzie dietetyk może pracować i gdzie jego obecność dietetyka jest koniecznością. Ponadto wielu dietetyków łączy pracę w gabinecie z prowadzeniem warsztatów edukacyjnych, szkoleń, czy działa jako wykładowca. Zarobki dietetyka można zwiększyć tworząc również blogi kulinarne oraz edukacyjne, będąc dodatkowo trenerem personalnym, czy angażując się w prace badawczo-naukowe.

Jeśli chcesz zostać dietetykiem, poszerzyć swoją wiedzę, czy zdobyć nowe umiejętności niezbędne do pracy w zawodzie zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotni dostęp

Rozwijaj się 

Osoby, które na poważnie myślą o zostaniu dietetykiem powinny stale się rozwijać i nie ograniczać wyłącznie do pracy z pacjentem w gabinecie. Należy, jednak pamiętać, że te wszystkie dodatkowe działania wymagają nakładu pracy, a także poświęcenia swojego wolnego czasu.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz zostać dietetykiem ? 


Podnieś swoje kompetencję i wyróżnij się na tle innych dietetyków dołączając do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca