bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Kurs dietetyki online - czy warto?

Blog healthcare

Kurs dietetyki online - czy warto?

Jakie kursy dietetyki online są najlepsze? Dietetyka zaliczana jest do nauk medycznych i zajmuje się żywieniem człowieka. Do zadań dietetyka należy m.in określenie wpływu choroby na stan odżywienia człowieka, czy wpływu odżywiania na wyniki leczenia konkretnych chorób. Zajmuje się ona również przedstawieniem swojemu pacjentowi zasad żywienia, ustaleniem jadłospisu, czy pomocą w uzyskaniu konkretnych celów sylwetkowych i profilaktyką zdrowotną.

Spis treści

 1. Kurs dietetyki i suplementacji. Czy warto inwestować swój czas w dietetykę?
 2. Uwaga !
 3. Co zyskujesz kończąc kurs?
 4. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 5. Czego sie dowiesz z kursu online?
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Kurs dietetyki i suplementacji. Czy warto inwestować swój czas w dietetykę?

Dzięki ukończeniu kursu zdobywa się niezbędne kompetencje i dyplom dające możliwość pracy w zawodzie. Otrzymanie certyfikatu dowodzi także o zdobytej wiedzy jak i profesjonalizmie osoby zajmującej się tematyką związaną z dietetyką. Po zakończeniu szkolenia można pracować m.in w ośrodkach sportowych, rekreacyjnych, gabinetach dietetycznych, czy sportowych klubach komercyjnych. Ponadto kurs dietetyki online jak i stacjonarny pomaga poznać oraz zdobyć wiedzę niezbędna do prowadzenia własnej poradni dietetycznej, organizowanie wykładów, czy kursów.

Coraz więcej osób pragnie zostać zatrudnionym w tym zawodzie, zaobserwować można także wzrost zainteresowania tematyką związana m.in: ze zbilansowaną dietą, zmianą nawyków żywieniowych, doborem odpowiednich składników odżywczych, aktywnością fizyczną. fizjologią, biochemią, anatomią, czyli pracą dietetyka. Z tego powodu powstało wiele kursów i szkoleń umożliwiających uzyskanie wiedzy z zakresu zdrowego żywienia, chorób cywilizacyjnych (np. otyłości), albo chorób dietozależnych. Szczególnie warta uwagi jest platforma edukacyjna BezTabletek.pl. Dzięki możliwości zdalnej nauki można zdobywać najnowszą wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania w każdym miejscu na jakim ma się ochotę. To żródło branżowej wiedzy umożliwiające rozwijanie swojej kariery zawodowej lub efektywniejsze poszukiwanie pracy. Po zakończeniu kursu otrzymuje się certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Warto wiedzieć, że dietetyka to bardzo prężnie rozwijający się kierunek rozwoju. Opinie o tym zawodzie są w w większości pochlebne. Ta specjalizacja stale się rozwija i powstało dużo oryginalnych diet przeznaczonych dla pacjentów klinicznych, czy zawodowych sportowców. Do zadań dietetyka należy wykorzystanie swojego doświadczenia w walce z natłokiem niebezpiecznych dla społeczeństwa trendów, czy nawyków, np. spożywanie posiłków w fastfoodach (jest to niebezpieczne nie tylko dla układu pokarmowego, ale i dla całego organizmu), powielanie stylu żywienia od osób, które mają zupełnie inne uwarunkowania biologiczne, siedzący tryb życia. Osoby które ukończyły kurs dietetyki mogą móc pomagać innym w zmianie niewłaściwych nawyków żywieniowych na lepsze, przy pomocy narzędzi komunikacyjnych przeprowadzają wywiad z pacjentem oraz potrafią poprawnie układać jadłospis.

Uwaga !

BezTabletek.pl. to żródło branżowej wiedzy umożliwiające rozwijanie swojej kariery zawodowej lub efektywniejsze poszukiwanie pracy. Po zakończeniu kursu otrzymuje się certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Co zyskujesz kończąc kurs?

Ukończenie kursu, czy dobycie tytułu magistra (mgr) pozwala spojrzeć pracodawcy na potencjalnego pracownika bardziej przychylnym okiem i umożliwia podjęcie pracy jako specjalista żywienia, doradca żywieniowy, osoba zajmująca się układaniem programów żywieniowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Należy wiedzieć, że kurs dietetyki upoważnia do podjęcia pracy w klubach fitness, ośrodkach sportu oraz rekreacji, gabinetach dietetycznych, sklepach ze zdrową żywnością, czy miejscach żywienia zbiorowego.

Ponadto po ukończeniu kursu można prowadzić własną działalność gospodarczą.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Czego sie dowiesz z kursu online?

Kursy zostały stworzone i przeprowadzone przez dietetyków, którzy posiadają wieloletnią praktyką pracy w zawodzie oraz wyższe wykształceniem medyczne. Platforma edukacyjna BezTabletek.pl to bogactwo najnowszej wiedzy. Posiada tylko i wyłącznie sprawdzone informacje, które zostałe podparte badaniami naukowymi. Jeśli pragniesz wspiąć się na wyżyny edukacji żywieniowej, to te szkolenia są właśnie dla Ciebie. Dzięki ukończeniu kursu zyskasz wiele atutów, do których zalicza się np. podniesie swoich kwalifikacji zawodowych, możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, czy zwiększenia pewności znalezienia pracy w tym zawodzie.

W zależności od Twoich potrzeb platforma przygotowała kilka opcji do wyboru, jakimi są: nagrane szkolenia, ebooki, artykuły, czy podcasty. Wiedzę zdobywać więc możesz wszędzie i o każdej porze.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty o tematyce dietetyki to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN