bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Kurs dietetyki online - czy warto?

Blog healthcare

Kurs dietetyki online - czy warto?

Jakie kursy dietetyki online są najlepsze? Dietetyka zaliczana jest do nauk medycznych i zajmuje się żywieniem człowieka. Do zadań dietetyka należy m.in określenie wpływu choroby na stan odżywienia człowieka, czy wpływu odżywiania na wyniki leczenia konkretnych chorób. Zajmuje się ona również przedstawieniem swojemu pacjentowi zasad żywienia, ustaleniem jadłospisu, czy pomocą w uzyskaniu konkretnych celów sylwetkowych i profilaktyką zdrowotną.

Spis treści

 1. Kurs dietetyki i suplementacji. Czy warto inwestować swój czas w dietetykę?
 2. Uwaga !
 3. Co zyskujesz kończąc kurs?
 4. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 5. Czego sie dowiesz z kursu online?
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Kurs dietetyki i suplementacji. Czy warto inwestować swój czas w dietetykę?

Dzięki ukończeniu kursu zdobywa się niezbędne kompetencje i dyplom dające możliwość pracy w zawodzie. Otrzymanie certyfikatu dowodzi także o zdobytej wiedzy jak i profesjonalizmie osoby zajmującej się tematyką związaną z dietetyką. Po zakończeniu szkolenia można pracować m.in w ośrodkach sportowych, rekreacyjnych, gabinetach dietetycznych, czy sportowych klubach komercyjnych. Ponadto kurs dietetyki online jak i stacjonarny pomaga poznać oraz zdobyć wiedzę niezbędna do prowadzenia własnej poradni dietetycznej, organizowanie wykładów, czy kursów.

Coraz więcej osób pragnie zostać zatrudnionym w tym zawodzie, zaobserwować można także wzrost zainteresowania tematyką związana m.in: ze zbilansowaną dietą, zmianą nawyków żywieniowych, doborem odpowiednich składników odżywczych, aktywnością fizyczną. fizjologią, biochemią, anatomią, czyli pracą dietetyka. Z tego powodu powstało wiele kursów i szkoleń umożliwiających uzyskanie wiedzy z zakresu zdrowego żywienia, chorób cywilizacyjnych (np. otyłości), albo chorób dietozależnych. Szczególnie warta uwagi jest platforma edukacyjna BezTabletek.pl. Dzięki możliwości zdalnej nauki można zdobywać najnowszą wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania w każdym miejscu na jakim ma się ochotę. To żródło branżowej wiedzy umożliwiające rozwijanie swojej kariery zawodowej lub efektywniejsze poszukiwanie pracy. Po zakończeniu kursu otrzymuje się certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Warto wiedzieć, że dietetyka to bardzo prężnie rozwijający się kierunek rozwoju. Opinie o tym zawodzie są w w większości pochlebne. Ta specjalizacja stale się rozwija i powstało dużo oryginalnych diet przeznaczonych dla pacjentów klinicznych, czy zawodowych sportowców. Do zadań dietetyka należy wykorzystanie swojego doświadczenia w walce z natłokiem niebezpiecznych dla społeczeństwa trendów, czy nawyków, np. spożywanie posiłków w fastfoodach (jest to niebezpieczne nie tylko dla układu pokarmowego, ale i dla całego organizmu), powielanie stylu żywienia od osób, które mają zupełnie inne uwarunkowania biologiczne, siedzący tryb życia. Osoby które ukończyły kurs dietetyki mogą móc pomagać innym w zmianie niewłaściwych nawyków żywieniowych na lepsze, przy pomocy narzędzi komunikacyjnych przeprowadzają wywiad z pacjentem oraz potrafią poprawnie układać jadłospis.

Uwaga !

BezTabletek.pl. to żródło branżowej wiedzy umożliwiające rozwijanie swojej kariery zawodowej lub efektywniejsze poszukiwanie pracy. Po zakończeniu kursu otrzymuje się certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Co zyskujesz kończąc kurs?

Ukończenie kursu, czy dobycie tytułu magistra (mgr) pozwala spojrzeć pracodawcy na potencjalnego pracownika bardziej przychylnym okiem i umożliwia podjęcie pracy jako specjalista żywienia, doradca żywieniowy, osoba zajmująca się układaniem programów żywieniowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Należy wiedzieć, że kurs dietetyki upoważnia do podjęcia pracy w klubach fitness, ośrodkach sportu oraz rekreacji, gabinetach dietetycznych, sklepach ze zdrową żywnością, czy miejscach żywienia zbiorowego.

Ponadto po ukończeniu kursu można prowadzić własną działalność gospodarczą.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Czego sie dowiesz z kursu online?

Kursy zostały stworzone i przeprowadzone przez dietetyków, którzy posiadają wieloletnią praktyką pracy w zawodzie oraz wyższe wykształceniem medyczne. Platforma edukacyjna BezTabletek.pl to bogactwo najnowszej wiedzy. Posiada tylko i wyłącznie sprawdzone informacje, które zostałe podparte badaniami naukowymi. Jeśli pragniesz wspiąć się na wyżyny edukacji żywieniowej, to te szkolenia są właśnie dla Ciebie. Dzięki ukończeniu kursu zyskasz wiele atutów, do których zalicza się np. podniesie swoich kwalifikacji zawodowych, możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, czy zwiększenia pewności znalezienia pracy w tym zawodzie.

W zależności od Twoich potrzeb platforma przygotowała kilka opcji do wyboru, jakimi są: nagrane szkolenia, ebooki, artykuły, czy podcasty. Wiedzę zdobywać więc możesz wszędzie i o każdej porze.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty o tematyce dietetyki to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza to coraz bardziej popularny herbaciany napój orzeźwiający przygotowywany z grzybka japońskiego, jednak czy jest on dla każdego? 

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - jak uprawiać tą jednoroczną roślinę i jakie jest jej działanie, właściwości i zastosowanie ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Coraz bardziej popularny w naszych produktach ale czy olej marchewkowy jest zdrowy ? Jakie są jego właściwości i czy olej marchwiowy jest dla każdego ? 

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz