Dietetyka, Żywność

FODMAP Ebook

FODMAP: Odkryj tajemnice diety low fodmap na platformie Bez Tabletek

Coraz więcej osób boryka się z dolegliwościami wynikającymi z problemów trawiennych, takich jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS), zespół nadmiernego wzrostu bakterii jelitowych (SIBO) czy nietolerancja laktozy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaradzić tym problemom i poprawić jakość swojego życia, koniecznie zapoznaj się ze szkoleniem "FODMAP: Odkryj tajemnice diety low fodmap" dostępnym na platformie szkoleniowej Bez Tabletek dla subskrybentów.

Autor tego kursu dogłębnie omawia temat diety low fodmap, której celem jest łagodzenie dolegliwości związanych z problemami trawiennymi, takimi jak wzdęcia, bóle brzucha i nieregularne wypróżnianie. Dowiesz się, czym dokładnie jest dieta lowfodmap i jak wpływa na organizm. Szkolenie porusza także kwestie takie jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS), którego objawami są m.in. biegunka, zaparcia, wzdęcia czy bóle brzucha. Autor przedstawia różne podejścia do leczenia tej dolegliwości, w tym również za pomocą diety lowfodmap.

Kolejnym aspektem omówionym w tym kursie jest zespół nadmiernego wzrostu bakterii jelitowych (SIBO), który może prowadzić do wielu objawów, takich jak bóle brzucha, wzdęcia czy zaburzenia trawienia. Autor omawia, jak dieta lowfodmap może wspomóc leczenie tego schorzenia. Będziesz mieć okazję dowiedzieć się, jakie są przyczyny SIBO i jakie korzyści może przynieść dostosowanie swojej diety.

Nietolerancja laktozy jest coraz powszechniejszym problemem, który dotyka wielu osób. Szkolenie "FODMAP: Odkryj tajemnice diety low fodmap" omawia, jak dieta low fodmap może pomóc osobom z nietolerancją laktozy. Autor przedstawia, jak laktoza wpływa na organizm oraz jakie produkty spożywcze warto unikać. Dowiesz się, jakie są alternatywy dla produktów bogatych w laktozę i jak dbać o swoje zdrowie.

W ramach szkolenia, autor przedstawia również 6 zasad diety low fodmap, które są kluczowe dla jej skuteczności. Będziesz mieć możliwość zapoznać się z tymi zasadami i dowiedzieć się, jak dostosować swoją dietę, aby złagodzić dolegliwości trawienne.

Kurs także porusza temat produktów bogatych w FODMAP, których należy unikać w diecie low fodmap. Autor dostarcza przykłady produktów, które mogą wywoływać objawy u osób z wrażliwością na FODMAP. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę na temat produktów, na które warto zwracać szczególną uwagę w procesie planowania posiłków.

FODMAP Ebook

Czego się nauczysz z tego szkolenia?

Czy dieta low fodmap działa? To jedno z wielu pytań, na które szkolenie "FODMAP: Odkryj tajemnice diety low fodmap" odpowiada. Autor przedstawia badania naukowe, które potwierdzają skuteczność diety low fodmap w łagodzeniu objawów problemów trawiennych i ich wpływie na jakość życia. Będziesz mieć możliwość zapoznania się z tymi badaniami i zobaczenia, jakie korzyści może przynieść stosowanie tej diety.

Ważne jest, aby zdobyć wiedzę na temat diety low fodmap i problemów trawiennych, które dotykają wielu osób. Dlatego warto zapoznać się z tym szkoleniem i dołączyć do grona subskrybentów platformy Bez Tabletek. Dzięki temu będziesz mieć nieograniczony dostęp do informacji i zasobów, które pomogą Ci zrozumieć te zagadnienia i poprawić jakość swojego życia.

Nie czekaj dłużej! Zapisz się na szkolenie "FODMAP: Odkryj tajemnice diety low fodmap" i zdobądź cenną wiedzę na temat diety low fodmap oraz jej wpływu na problemy trawienne. Dołącz do społeczności Bez Tabletek już teraz i zacznij dbać o swoje zdrowie oraz komfort trawienny.

mgr Weronika Morawska
Autor szkoleniamgr Weronika Morawska

Absolwentka Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Dietetyki na WSBiNOZ w Łodzi, jak również Akademii Mistrzostwa Sportowego o specjalizacji trener personalny. Ukończyła liczne kursy (w tym Kształtowanie Kobiecej sylwetki - Centrum Szkoleń Sportowych).

Jest dziennikarzem portali o tematyce zdrowotnej, gdzie dzieli się z innymi swoją wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Została doceniona przez markę naturalnych suplementów diety healthprotector i jest ich ambasadorką.Prowadzi cykliczne wykłady z zakresu treningów, odżywiania, doboru suplementacji.

Wykup subskrypcję by mieć pełny dostęp do platformy.

Roczna subskrypcja

95zł / rok
Kup subskrypcję >

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dotykającym wielu osób. Czym dokładnie się charakteryzują?

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Konturowanie to technika makijażu, która polega na używaniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni kosmetyków po to, by podkreślić lub ukryć pewne partie twarzy. Dzięki zastosowaniu tej metody możesz uwydatnić kości policzkowe, wysmuklić nos lub zdefiniować linię szczęki. Robiąc to prawidłowo, poprawisz proporcje swojej twarzy, a także nadasz makijażowi atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Jak skutecznie konturować? Już teraz sprawdź nasze najważniejsze wskazówki dla początkujących kobiet!

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Czy wiesz, jak istotną rolę odgrywa bor w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia?

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Odkryj tajemnice zespołu suchego oka (ZSO) - powszechnego problemu dotykającego wiele osób. Dowiedz się o różnorodnych przyczynach, od genetycznych po nawyki życiowe, i jakie istnieją sposoby poprawy komfortu oczu.

Okulary progresywne vs. dwuogniskowe - co wybrać?

Okulary progresywne vs. dwuogniskowe - co wybrać?

Które okulary wybrać: progresywne czy dwuogniskowe? Poznaj różnice i korzyści obu rodzajów, by podjąć najlepszą decyzję dopasowaną do Twoich potrzeb i stylu życia.

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego to pierwszy krok w procesie diagnozowania i leczenia wielu dolegliwości. To właśnie lekarz rodzinny decyduje, jakie badania diagnostyczne są potrzebne, aby ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta. Wiele z tych badań wymaga skierowania, które jest niezbędne do uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W tym artykule omówimy, na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, a także jakie są zasady i procedury związane z wystawianiem skierowań w przychodni lekarskiej.

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Alkohol często kojarzony jest z relaksem, rozluźnieniem i beztroską. Niestety, jego nadmierne spożycie może mieć poważne konsekwencje, nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Jednym z nieprzyjemnych skutków picia jest doświadczanie stanów lękowych po spożyciu alkoholu.W tym artykule przybliżymy specyfikę lęku po alkoholu, jego objawy, wpływ na życie osoby pijącej oraz dostępne metody radzenia sobie z problemem.

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!