bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Depresja to choroba - leczenie objawów, przyczyny oraz pierwsze objawy depresji.

Blog healthcare

Depresja to choroba - leczenie objawów, przyczyny oraz pierwsze objawy depresji.

Nie bagatelizuj depresji. Depresja to też jest choroba. Poznaj pierwsze objawy depresji, jej przyczyny oraz sposoby leczenia. 

Spis treści

 1. Depresja a otyłość - przyczyny depresji 
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Leki na depresję - leczenie depresji, czym należy ją leczyć? Jak rozpoznać depresje? Czym jest depresja?
 4. Depresja jest uleczalna i może być trudno wiedzieć, co z nią zrobić - psychoterapia a pierwsze objawy depresji
 5. Depresja boli nie tylko duszę, czyli fizyczne objawy depresji
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Depresja - objawy, leczenie, przyczyny. Jak możesz podczas tej choroby pomóc osobie z depresją? Jakie są pierwsze objawy depresji? Kogo dotyka?

Depresja to poważna choroba, która dotyka ludzi w różnym wieku i środowisku. Nie jest oznaką słabości i wymaga odpowiedniego leczenia. Często towarzyszy jej wiele objawów, zarówno psychicznych, jak i fizycznych, które mogą znacznie wpływać na jakość życia pacjenta. Jednak istnieją skuteczne metody leczenia depresji, a wcześniejsza interwencja może przynieść większe szanse na wyzdrowienie. Psychoterapia jest jednym z kluczowych narzędzi w walce z depresją, dając możliwość zrozumienia i radzenia sobie z objawami. Ważne jest również rozpoznanie pierwszych sygnałów depresji i reagowanie na nie. Pamiętajmy, że depresja jest uleczalna, a wsparcie i pomoc są dostępne dla tych, którzy ich potrzebują. Jeśli masz wątpliwości dotyczące siebie lub kogoś bliskiego, nie wahaj się skontaktować z odpowiednimi zasobami, które mogą pomóc w przezwyciężeniu tej choroby.

Depresja a otyłość - przyczyny depresji 

Depresja jest bardziej powszechna u osób otyłych, ale występuje również częściej u osób z niedowagą.

W badaniu przeprowadzonym na ponad 28 000 dorosłych w wieku od 20 do 79 lat naukowcy odkryli, że depresja była związana z nadwagą lub otyłością tylko wtedy, gdy wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała) wynosił 25 lub więcej. Oznacza to, że chociaż istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się do zdrowia psychicznego, dieta i ćwiczenia mogą być najważniejszymi z nich, jeśli chodzi o zapobieganie objawom depresji lub radzenie sobie z nimi.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Leki na depresję - leczenie depresji, czym należy ją leczyć? Jak rozpoznać depresje? Czym jest depresja?

Istnieje wiele leków, które mogą być stosowane w leczeniu depresji. Dzielą się one na dwie szerokie kategorie: leki przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne. Leki przeciwdepresyjne są zwykle przepisywane w przypadku umiarkowanych lub ciężkich przypadków depresji, podczas gdy leki przeciwpsychotyczne są zwykle zarezerwowane dla ciężkich i uporczywych objawów psychozy (urojeń lub halucynacji).

Działanie leków przeciwdepresyjnych polega na zwiększaniu poziomu neuroprzekaźników w mózgu, co poprawia samopoczucie. Niektóre popularne klasy leków przeciwdepresyjnych obejmują selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI), inhibitory wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy (NDRI), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA) i inhibitory monoaminooksydazy (MAOI).

Depresja jest uleczalna i może być trudno wiedzieć, co z nią zrobić - psychoterapia a pierwsze objawy depresji

Depresja to poważna choroba. To nie tylko zły nastrój i może być trudno wiedzieć, co z tym zrobić. Istnieje jednak wiele możliwości leczenia depresji, a im szybciej zwrócisz się o pomoc, tym większe masz szanse na wyzdrowienie.

Depresja boli nie tylko duszę, czyli fizyczne objawy depresji

Depresja to stan emocjonalny, który nie tylko wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie psychiczne, ale także może manifestować się poprzez różnorodne objawy fizyczne. W przypadku depresji często występują problemy związane ze snem, takie jak bezsenność lub nadmierna senność w ciągu dnia. Osoby z depresją mogą także doświadczać chronicznego zmęczenia, utraty energii oraz zmniejszonej motywacji do wykonywania codziennych czynności. Często obserwuje się także zaburzenia apetytu, które mogą prowadzić do utraty wagi lub nadmiernej przyrostu masy ciała. Bóle głowy, bóle mięśniowe, problemy z trawieniem i dolegliwości przewodu pokarmowego są również często obserwowane u osób z depresją. Warto zauważyć, że te fizyczne objawy depresji mogą być równie uciążliwe i wpływać na ogólny stan zdrowia i jakość życia pacjenta. 

Są sposoby na to by pomóc osobie z depresją i szybko dostrzec objawy choroby. Ważne jest dostrzeganie epizodów i samego problemu. Potem kluczem do wyleczenia się jest psychoterapia. 

Mamy nadzieję, że ten przewodnik okaże się przydatny. Depresja jest poważną chorobą, ale nie musi być przytłaczająca. Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje pomocy w depresji, skontaktuj się z najbliższą przychodnią która udzieli ci niezbędnych informacji

Czy twoje zdrowie naprawdę jest dla ciebie najważniejsze ?

Dowiedz się więcej z unikalnych autorskich szkoleń, które znajdziesz na pierwszej w Polsce platformie edukacyjnej o zdrowiu - Bez Tabletek. 

Dołącz już dziś w cenie jednej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz