Spożycie alkoholu a suplementy diety

Spożycie alkoholu a suplementy diety

Czy spożycie alkoholu wpływa na działanie przyjmowanych suplementów diety?Alkohol (np. piwo, drinki) spożywany z umiarem nie są niczym złym. Pamiętajmy jednak, że może on wchodzić w interakcje z przyjmowanymi suplementami, czy witaminami. Czy takie połączenie może być negatywne dla naszego zdrowia? Jakich suplementów diety nie łączyć z alkoholem i dlaczego? Czy picie alkoholu wpływa na budowanie masy mięśniowej oraz regenerację po wysiłkową?

Suplementy diety a alkohol

Przy suplementacji, nie zabrania się spożywania alkoholu. Wynika to z tego, że większość suplementów jest stworzona z naturalnych składników, a one są w większości bezpieczne dla naszego organizmu. Większość tego typu produktów nie wchodzi w reakcję z alkoholem i takie połączenie nie zagraża naszemu zdrowi. Należy pamiętać, że nadmiar alkoholu połączony z większą ilością suplementów może nam zaszkodzić. Dlatego nie wolno więc przekraczać zalecanej dawki suplementów.

Czy wolno łączyć alkohol z suplementami?

Na to pytanie ciężko o jednoznaczną odpowiedź. Tak jak i w każdym aspekcie naszego życia bardzo ważne jest zachowanie umiaru. Przy przyjmowaniu suplementów, trenowaniu, czy po prostu dbając o zdrowie oraz swoją sylwetkę poprzez stosowanie zróżnicowanej diety, nikt nie każe całkowicie zrezygnować z picia napojów alkoholowych. Kluczowe jest tutaj ograniczenie spożywania tych substancji. Nadużywanie picia alkoholu może mieć nie tylko negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale ograniczyć działanie suplementów, preparatów zawierających aminokwasy, składniki mineralne.

W przypadku osób aktywnie uprawiających sport picie alkoholu przy jednoczesnym stosowaniu suplementów np. kreatyny, tabletek zwiększających wydolność, czy wytrzymałość osłabia porządane działanie suplementów. Według przeprowadzonych badań oraz analiz alkohol wypłukuje kreatynę z organizmu. Działanie kreatyny mija się, więc z celem, a wpływ alkoholu na organizm i jego komórki jest w tym przypadku bardzo niekorzystny.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Nie łącz z alkoholem !

Nie wszystkie suplementy są stworzone wyłącznie z naturalnych składników

Jakich suplementy lepiej nie łączyć z alkoholem?

Nie wszystkie suplementy są stworzone wyłącznie z naturalnych składników. W wyniku tego ich składzie mogą się znajdować produkty, które będą wchodziły w reakcję z alkoholem. Przy jakich suplementach lepiej unikać spożywania alkoholu?

  • Suplementy dla sportowców – po treningu nie powinno spożywać się alkoholu, ponieważ ma on negatywny wpływ na syntezę białek, a potocznie mówiąc "ścina" białko. Przez alkohol mięśnie nie są w stanie szybko się zregenerować, co z koleji powoduje, że ich rozbudowa znacznie zwalnia. Spożywając alkohol po treningu, możemy spowodować, że szybciej się zmęczymy. Sportowcy, którzy decydują się na spożywanie suplementów, czasami nie zdają sobie sprawy, że mogą zwierać w swoim składzie składniki, które zamiast zwiększyć np. wydolność organizmu po reakcji z etanolem nie spełnią swojej funkcji. które wesprą ich organizm w czasie treningu. Warto więc pamiętać, by takich suplementów nie łączyć z alkoholem.
  • Suplementy przeciwzapalne – to grupa suplementów, których nie wolno łączyć z alkoholem. W tym przypadku, to połączenie może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Wynika to z tego, że składniki zawarte w suplementach przeciwzapalnych, połączone z alkoholem doprowadzić mogą do marskości wątroby, czy wrzodów żołądka. Po spożyciu alkoholu połączonymi z suplementami takiego rodzaju mogą pojawiać się krwotoki z przewodu pokarmowego i bezwłocznie należy udać się na konsultację z lekarzem.
  • Suplementy, które wpływają na naszą płodność – w tym przypadku połączenie suplementów z alkoholem, może znacznie osłabić ich działanie. Z tego powodu warto pamiętać, że przy ich przyjmowaniu, alkohol może zmniejszyć ich funkcję. Takie połączenie, nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, zmniejsza natomiast działanie suplementu.


Sprawdź naturalne leki i preparaty ziołowe


Należy pamiętać, że niektóre połączenia suplementów z alkoholem może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Nie wszystkie suplementy wchodzą jednak w reakcję z alkoholem. W celu uzyskania stuprocentowej pewności, należy zapoznać się z ulotką dołączona do opakowania suplementu i zgłębić swoją wiedzę w tym temacie. Osobom pragnącym dowiedzieć się więcej na temat zakresu działania suplementów, ewentualnych skutkach ubocznych, czy przeciwwskazaniach do ich stosowania polecamy platformę edukacyjną BezTabletek.pl. Zdobądź najnowszą wiedzę oraz informacje dotyczące dbania o swoje zdrowie!

Chcesz wiedzieć więcej na temat suplementacji ?

Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty o tematyce dietetyki czy odchudzania to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Terapia dla alkoholika – ile trwa, na czym polega, od czego zacząć?

Terapia dla alkoholika – ile trwa, na czym polega, od czego zacząć?

Nadmierne spożywanie alkoholu jest jednym z największych problemów zdrowia publicznego na świecie. Alkoholizm dotyka każdego: nie tylko alkoholika, ale także jego rodzinę i społeczeństwo, w którym żyje. Istnieje jednak terapia, która wymaga dużego wysiłku ze strony osoby uzależnionej, ale jej znaczenie jest bardzo ważne na drodze do pokonania nałogu. Poznaj szczegóły leczenia dla alkoholika.

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Utrata zęba lub kilku zębów może wiązać się nie tylko z dyskomfortem estetycznym, ale także z problemami zdrowotnymi i obniżeniem jakości życia. Implanty zębowe to rozwiązanie, które pozwala na trwałe i funkcjonalne uzupełnienie braków w uzębieniu, a ich zastosowanie cieszy się coraz większą popularnością. W jakich sytuacjach warto rozważyć to rozwiązanie, jak wygląda proces ich wszczepienia i jakie są korzyści wynikające z implantów?

Leczenie hiperprolaktynemii – co można zrobić naturalnie?

Leczenie hiperprolaktynemii – co można zrobić naturalnie?

W artykule omawiamy, jak w naturalny sposób można obniżyć poziom prolaktyny, jakie zmiany w stylu życia i diecie mogą pomóc oraz które zioła warto rozważyć w walce z hiperprolaktynemią.

Dieta przeciwzapalna – jak walczyć z przewlekłym stanem zapalnym?

Dieta przeciwzapalna – jak walczyć z przewlekłym stanem zapalnym?

Sprawdź, jak skomponować swoją dietę, by przeciwdziałać zapaleniom i cieszyć się lepszym zdrowiem! W artykule omawiamy, jakie produkty warto włączyć do codziennego menu, a których unikać, aby zredukować stan zapalny i wesprzeć zdrowie na dłużej.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Całoroczny dostęp za 45 zł, bez automatycznego przedłużania subskrypcji – tylko w listopadzie!

195

45zł /

Tylko w listopadzie, bez zobowiązań i automatycznego przedłużania!

08Dni
07Godzin
29Minut
35Sekund
Zobacz co zyskasz

Pełen dostęp do naszej bazy wiedzy tylko za 45 zł na cały rok – korzystaj bez ograniczeń!”

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca