bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Spożycie alkoholu a suplementy diety

Blog healthcare

 Spożycie alkoholu a suplementy diety

Czy spożycie alkoholu wpływa na działanie przyjmowanych suplementów diety?Alkohol (np. piwo, drinki) spożywany z umiarem nie są niczym złym. Pamiętajmy jednak, że może on wchodzić w interakcje z przyjmowanymi suplementami, czy witaminami. Czy takie połączenie może być negatywne dla naszego zdrowia? Jakich suplementów diety nie łączyć z alkoholem i dlaczego? Czy picie alkoholu wpływa na budowanie masy mięśniowej oraz regenerację po wysiłkową?

Spis treści

 1. Suplementy diety a alkohol
 2. Czy wolno łączyć alkohol z suplementami?
 3. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 4. Nie łącz z alkoholem !
 5. Jakich suplementy lepiej nie łączyć z alkoholem?
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Suplementy diety a alkohol

Przy suplementacji, nie zabrania się spożywania alkoholu. Wynika to z tego, że większość suplementów jest stworzona z naturalnych składników, a one są w większości bezpieczne dla naszego organizmu. Większość tego typu produktów nie wchodzi w reakcję z alkoholem i takie połączenie nie zagraża naszemu zdrowi. Należy pamiętać, że nadmiar alkoholu połączony z większą ilością suplementów może nam zaszkodzić. Dlatego nie wolno więc przekraczać zalecanej dawki suplementów.

Czy wolno łączyć alkohol z suplementami?

Na to pytanie ciężko o jednoznaczną odpowiedź. Tak jak i w każdym aspekcie naszego życia bardzo ważne jest zachowanie umiaru. Przy przyjmowaniu suplementów, trenowaniu, czy po prostu dbając o zdrowie oraz swoją sylwetkę poprzez stosowanie zróżnicowanej diety, nikt nie każe całkowicie zrezygnować z picia napojów alkoholowych. Kluczowe jest tutaj ograniczenie spożywania tych substancji. Nadużywanie picia alkoholu może mieć nie tylko negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale ograniczyć działanie suplementów, preparatów zawierających aminokwasy, składniki mineralne.

W przypadku osób aktywnie uprawiających sport picie alkoholu przy jednoczesnym stosowaniu suplementów np. kreatyny, tabletek zwiększających wydolność, czy wytrzymałość osłabia porządane działanie suplementów. Według przeprowadzonych badań oraz analiz alkohol wypłukuje kreatynę z organizmu. Działanie kreatyny mija się, więc z celem, a wpływ alkoholu na organizm i jego komórki jest w tym przypadku bardzo niekorzystny.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Nie łącz z alkoholem !

Nie wszystkie suplementy są stworzone wyłącznie z naturalnych składników

Jakich suplementy lepiej nie łączyć z alkoholem?

Nie wszystkie suplementy są stworzone wyłącznie z naturalnych składników. W wyniku tego ich składzie mogą się znajdować produkty, które będą wchodziły w reakcję z alkoholem. Przy jakich suplementach lepiej unikać spożywania alkoholu?

 • Suplementy dla sportowców – po treningu nie powinno spożywać się alkoholu, ponieważ ma on negatywny wpływ na syntezę białek, a potocznie mówiąc "ścina" białko. Przez alkohol mięśnie nie są w stanie szybko się zregenerować, co z koleji powoduje, że ich rozbudowa znacznie zwalnia. Spożywając alkohol po treningu, możemy spowodować, że szybciej się zmęczymy. Sportowcy, którzy decydują się na spożywanie suplementów, czasami nie zdają sobie sprawy, że mogą zwierać w swoim składzie składniki, które zamiast zwiększyć np. wydolność organizmu po reakcji z etanolem nie spełnią swojej funkcji. które wesprą ich organizm w czasie treningu. Warto więc pamiętać, by takich suplementów nie łączyć z alkoholem.
 • Suplementy przeciwzapalne – to grupa suplementów, których nie wolno łączyć z alkoholem. W tym przypadku, to połączenie może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Wynika to z tego, że składniki zawarte w suplementach przeciwzapalnych, połączone z alkoholem doprowadzić mogą do marskości wątroby, czy wrzodów żołądka. Po spożyciu alkoholu połączonymi z suplementami takiego rodzaju mogą pojawiać się krwotoki z przewodu pokarmowego i bezwłocznie należy udać się na konsultację z lekarzem.
 • Suplementy, które wpływają na naszą płodność – w tym przypadku połączenie suplementów z alkoholem, może znacznie osłabić ich działanie. Z tego powodu warto pamiętać, że przy ich przyjmowaniu, alkohol może zmniejszyć ich funkcję. Takie połączenie, nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, zmniejsza natomiast działanie suplementu.


Sprawdź naturalne leki i preparaty ziołowe


Należy pamiętać, że niektóre połączenia suplementów z alkoholem może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Nie wszystkie suplementy wchodzą jednak w reakcję z alkoholem. W celu uzyskania stuprocentowej pewności, należy zapoznać się z ulotką dołączona do opakowania suplementu i zgłębić swoją wiedzę w tym temacie. Osobom pragnącym dowiedzieć się więcej na temat zakresu działania suplementów, ewentualnych skutkach ubocznych, czy przeciwwskazaniach do ich stosowania polecamy platformę edukacyjną BezTabletek.pl. Zdobądź najnowszą wiedzę oraz informacje dotyczące dbania o swoje zdrowie!

Chcesz wiedzieć więcej na temat suplementacji ?

Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty o tematyce dietetyki czy odchudzania to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz