bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Spożycie alkoholu a suplementy diety

Blog healthcare

 Spożycie alkoholu a suplementy diety

Czy spożycie alkoholu wpływa na działanie przyjmowanych suplementów diety?Alkohol (np. piwo, drinki) spożywany z umiarem nie są niczym złym. Pamiętajmy jednak, że może on wchodzić w interakcje z przyjmowanymi suplementami, czy witaminami. Czy takie połączenie może być negatywne dla naszego zdrowia? Jakich suplementów diety nie łączyć z alkoholem i dlaczego? Czy picie alkoholu wpływa na budowanie masy mięśniowej oraz regenerację po wysiłkową?

Spis treści

 1. Suplementy diety a alkohol
 2. Czy wolno łączyć alkohol z suplementami?
 3. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 4. Nie łącz z alkoholem !
 5. Jakich suplementy lepiej nie łączyć z alkoholem?
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Suplementy diety a alkohol

Przy suplementacji, nie zabrania się spożywania alkoholu. Wynika to z tego, że większość suplementów jest stworzona z naturalnych składników, a one są w większości bezpieczne dla naszego organizmu. Większość tego typu produktów nie wchodzi w reakcję z alkoholem i takie połączenie nie zagraża naszemu zdrowi. Należy pamiętać, że nadmiar alkoholu połączony z większą ilością suplementów może nam zaszkodzić. Dlatego nie wolno więc przekraczać zalecanej dawki suplementów.

Czy wolno łączyć alkohol z suplementami?

Na to pytanie ciężko o jednoznaczną odpowiedź. Tak jak i w każdym aspekcie naszego życia bardzo ważne jest zachowanie umiaru. Przy przyjmowaniu suplementów, trenowaniu, czy po prostu dbając o zdrowie oraz swoją sylwetkę poprzez stosowanie zróżnicowanej diety, nikt nie każe całkowicie zrezygnować z picia napojów alkoholowych. Kluczowe jest tutaj ograniczenie spożywania tych substancji. Nadużywanie picia alkoholu może mieć nie tylko negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale ograniczyć działanie suplementów, preparatów zawierających aminokwasy, składniki mineralne.

W przypadku osób aktywnie uprawiających sport picie alkoholu przy jednoczesnym stosowaniu suplementów np. kreatyny, tabletek zwiększających wydolność, czy wytrzymałość osłabia porządane działanie suplementów. Według przeprowadzonych badań oraz analiz alkohol wypłukuje kreatynę z organizmu. Działanie kreatyny mija się, więc z celem, a wpływ alkoholu na organizm i jego komórki jest w tym przypadku bardzo niekorzystny.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Nie łącz z alkoholem !

Nie wszystkie suplementy są stworzone wyłącznie z naturalnych składników

Jakich suplementy lepiej nie łączyć z alkoholem?

Nie wszystkie suplementy są stworzone wyłącznie z naturalnych składników. W wyniku tego ich składzie mogą się znajdować produkty, które będą wchodziły w reakcję z alkoholem. Przy jakich suplementach lepiej unikać spożywania alkoholu?

 • Suplementy dla sportowców – po treningu nie powinno spożywać się alkoholu, ponieważ ma on negatywny wpływ na syntezę białek, a potocznie mówiąc "ścina" białko. Przez alkohol mięśnie nie są w stanie szybko się zregenerować, co z koleji powoduje, że ich rozbudowa znacznie zwalnia. Spożywając alkohol po treningu, możemy spowodować, że szybciej się zmęczymy. Sportowcy, którzy decydują się na spożywanie suplementów, czasami nie zdają sobie sprawy, że mogą zwierać w swoim składzie składniki, które zamiast zwiększyć np. wydolność organizmu po reakcji z etanolem nie spełnią swojej funkcji. które wesprą ich organizm w czasie treningu. Warto więc pamiętać, by takich suplementów nie łączyć z alkoholem.
 • Suplementy przeciwzapalne – to grupa suplementów, których nie wolno łączyć z alkoholem. W tym przypadku, to połączenie może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Wynika to z tego, że składniki zawarte w suplementach przeciwzapalnych, połączone z alkoholem doprowadzić mogą do marskości wątroby, czy wrzodów żołądka. Po spożyciu alkoholu połączonymi z suplementami takiego rodzaju mogą pojawiać się krwotoki z przewodu pokarmowego i bezwłocznie należy udać się na konsultację z lekarzem.
 • Suplementy, które wpływają na naszą płodność – w tym przypadku połączenie suplementów z alkoholem, może znacznie osłabić ich działanie. Z tego powodu warto pamiętać, że przy ich przyjmowaniu, alkohol może zmniejszyć ich funkcję. Takie połączenie, nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, zmniejsza natomiast działanie suplementu.


Sprawdź naturalne leki i preparaty ziołowe


Należy pamiętać, że niektóre połączenia suplementów z alkoholem może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Nie wszystkie suplementy wchodzą jednak w reakcję z alkoholem. W celu uzyskania stuprocentowej pewności, należy zapoznać się z ulotką dołączona do opakowania suplementu i zgłębić swoją wiedzę w tym temacie. Osobom pragnącym dowiedzieć się więcej na temat zakresu działania suplementów, ewentualnych skutkach ubocznych, czy przeciwwskazaniach do ich stosowania polecamy platformę edukacyjną BezTabletek.pl. Zdobądź najnowszą wiedzę oraz informacje dotyczące dbania o swoje zdrowie!

Chcesz wiedzieć więcej na temat suplementacji ?

Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty o tematyce dietetyki czy odchudzania to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN