PMS - jakie daje objawy? Objawy psychiczne i fizyczne PMS. PMS – objawy. Jak złagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? 

PMS - jakie daje objawy? Objawy psychiczne i fizyczne PMS. PMS – objawy. Jak złagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? 

Czy znasz objawy psychiczne i fizyczne PMS ? Dowiedź się jak złagodzić zespół napięcia przedmiesiączkowego ?

PMS objawy - jak rozpoznać i zidentyfikować zespół napięcia przedmiesiączkowego?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to termin używany do opisania różnych objawów fizycznych, emocjonalnych i behawioralnych, które mogą wystąpić u niektórych kobiet przed czasem miesiączki. PMS zwykle rozpoczyna się w okresie przed miesiączkowym, może trwać od kilku dni do dwóch tygodni i zanika po rozpoczęciu krwawienia. Rozpoznanie PMS polega na identyfikacji charakterystycznych objawów, które pojawiają się regularnie w kilku cyklach miesiączkowych. Istnieje wiele różnych objawów związanych z PMS, które można podzielić na objawy fizyczne i psychiczne.

Objawy fizyczne PMS - jakie dolegliwości mogą towarzyszyć zespołowi napięcia przedmiesiączkowego?

Objawy fizyczne PMS mogą obejmować:

Te objawy mogą występować w różnym stopniu u różnych kobiet. Mogą one znacząco wpływać na codzienne funkcjonowanie i jakość życia.

Objawy psychiczne PMS - jakie zmiany emocjonalne i psychiczne mogą występować podczas PMS?

Objawy psychiczne PMS mogą obejmować:

 • Zmiany nastroju, takie jak drażliwość, nerwowość, smutek czy uczucie lęku,
 • Wzmożoną wrażliwość emocjonalną,
 • Zmniejszenie koncentracji i trudności w skupianiu uwagi,
 • Zmiany apetytu, takie jak wzmożone łaknienie lub brak apetytu,
 • Zaburzenia snu, takie jak bezsenność lub nadmierne ospałość,
 • Zmienność nastrojów i wahania emocjonalne.

Te zmiany psychiczne mogą być intensywne i wpływać na relacje interpersonalne oraz codzienne funkcjonowanie.

Nietypowe objawy PMS - rzadziej występujące symptomy, które mogą być związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego

Choć większość objawów PMS towarzyszących zespołowi napięcia przedmiesiączkowego jest dobrze znanych, istnieją również nieco mniej powszechne objawy. Należą do nich:

 • Bóle pleców i kręgosłupa,
 • Zmiany w apetycie, takie jak chęć spożywania pikantnych potraw,
 • Wzmożona potliwość,
 • Zmiany w libido,
 • Skłonność do bólów migrenowych,
 • Zmiany w zapachu i smaku.

Te nietypowe objawy również mogą wpływać na samopoczucie i jakość życia.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Objawy PMS a ciąża - jak PMS może wpływać na dolegliwości przedmiesiączkowe u kobiet w ciąży?

Warto pamiętać, że objawy PMS i dolegliwości przedmiesiączkowe mogą nie występować tylko u kobiet w okresie menstruacyjnym, ale także u kobiet w ciąży. W tym przypadku objawy podobne do PMS mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi związanymi z ciążą. Niektóre kobiety mogą doświadczać podobnych objawów, takich jak wrażliwość piersi, zmiany nastroju czy ból brzucha. Ważne jest, aby w przypadku podejrzenia ciąży skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia ciąży i zapewnienia odpowiedniej opieki.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Prezerwatywy damskie to forma antykoncepcji oparta na zasadzie fizycznego zabezpieczenia się podczas stosunku przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zapobiegania ciąży. Damskie prezerwatywy są stosunkowo nowym wynalazkiem na rynku antykoncepcji, ale cieszą się rosnącą popularnością ze względu na ich prostotę i łatwość użycia. Jeśli chcesz poznać więcej na temat prezerwatyw damskich i ich skuteczności jako środka antykoncepcyjnego, przeczytaj ten poradnikowy artykuł.

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Morfina to silny lek przeciwbólowy, który stosuje się w medycynie w celu łagodzenia bólu, szczególnie w przypadku bólu pourazowego, nowotworowego oraz chorób przewlekłych. Morfina jest opioidem, czyli substancją, która działa na receptory opioidowe w mózgu, zmniejszając w ten sposób odczuwanie bólu. Niemniej jednak, ze względu na jej potencjalne skutki uboczne, morfina jest zwykle stosowana w przypadkach silnego bólu, który nie ustępuje po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych. W tym artykule omówimy, czym jest morfina, jej działanie na organizm, sposób podawania oraz mit o tym, że morfina przyspiesza śmierć.

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Podagrycznik to roślina, która ma właściwości lecznicze i korzystny wpływ na zdrowie człowieka, jednak jednocześnie może wywoływać skutki uboczne i powinien być stosowany z ostrożnością. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najważniejsze informacje na temat tej rośliny, w tym czym jest podagrycznik, jak wygląda, jakie ma właściwości lecznicze, jakie są przeciwwskazania do jego stosowania oraz zalecenia dotyczące dawkowania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca