bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Nieleczona depresja - jak ją leczyć? Jakie są objawy i skutki?

Blog healthcare

Nieleczona depresja - jak ją leczyć? Jakie są objawy i skutki?

Nieleczona depresja prowadzi do tragicznych skutków. Sprawdź jakie są objawy i skutki nieleczonej depresji.

Spis treści

 1. Depresja jest chorobą, która wymaga leczenia i może być skutecznie leczona
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Osoba cierpiąca na depresję może mieć objawy lęku, smutku i złości - objawy nieleczonej depresji
 4. Depresja nie jest oznaką osobistej słabości
 5. Osoby z nieleczoną depresją mogą doświadczać objawów fizycznych, takich jak ból, bóle głowy, problemy trawienne i dysfunkcje seksualne
 6. Objawy depresji mogą być mylone z oznakami innych chorób psychicznych, takich jak zaburzenie dwubiegunowe lub schizofrenia
 7. Depresję można leczyć za pomocą leków, psychoterapii lub kombinacji obu podejść
 8. Każdy doświadcza depresji w inny sposób, ale ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli masz niepokojące objawy, aby mógł pomóc Ci znaleźć najlepszą opcję leczenia
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Nieleczona depresja objawy, skutki, do czego może prowadzić?

Skutki nieleczonej depresji, do czego prowadzi?

Depresja to choroba, która dotyka każdego w inny sposób. Może objawiać się na różne sposoby i może być trudna do zdiagnozowania. Dobra wiadomość jest taka, że depresję można skutecznie leczyć. Jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz, doświadcza objawów depresji, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o możliwościach leczenia, aby szybko wyzdrowieć i uniknąć długoterminowych problemów, takich jak próby samobójcze lub nadużywanie substancji.

Depresja jest chorobą, która wymaga leczenia i może być skutecznie leczona

Depresja jest powszechnym zaburzeniem psychicznym, które wpływa na sposób odczuwania, myślenia i radzenia sobie z codziennymi czynnościami. Powoduje poważne objawy, które mogą zakłócać zdolność do pracy, snu i cieszenia się życiem.

Depresja nie jest oznaką słabości ani czymś, z czego można po prostu "wyjść". Zamiast tego jest to choroba, taka jak cukrzyca lub choroba serca, która wymaga leczenia - i może być skutecznie leczona za pomocą leków i / lub psychoterapii (zwanej również "terapią rozmową")

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Osoba cierpiąca na depresję może mieć objawy lęku, smutku i złości - objawy nieleczonej depresji

Depresja jest poważną chorobą, którą można skutecznie leczyć. Objawy depresji zazwyczaj nie są oznaką osobistej słabości lub wady charakteru, ale raczej wskazują, że chemia mózgu uległa rozregulowaniu. Depresja może być spowodowana brakiem równowagi chemicznej w mózgu i dlatego jest stanem medycznym, który wymaga leczenia, podobnie jak każda inna choroba fizyczna.

Depresja nie jest oznaką osobistej słabości

Depresja nie jest oznaką osobistej słabości. Depresja jest chorobą, która wymaga leczenia, tak jak każda inna choroba. Możesz wyzdrowieć z pomocą swojego lekarza i/lub terapeuty, którzy wspólnie z Tobą opracują indywidualny plan leczenia obejmujący przyjmowanie leków i/lub psychoterapię (terapię rozmową)

Osoby z nieleczoną depresją mogą doświadczać objawów fizycznych, takich jak ból, bóle głowy, problemy trawienne i dysfunkcje seksualne

Jeśli cierpisz na depresję, możliwe jest, że doświadczasz objawów fizycznych, takich jak ból, bóle głowy i problemy trawienne. Możesz również doświadczać dysfunkcji seksualnych.

Depresja może powodować bóle ciała, w tym bóle pleców lub głowy. Wiadomo, że depresja powoduje problemy trawienne, takie jak zaparcia lub biegunka, z powodu zmian apetytu i/lub nawyków żywieniowych związanych z depresją. Dysfunkcja seksualna (trudności z uprawianiem seksu) jest kolejnym częstym objawem nieleczonej depresji w przypadku problemów z libido lub zaburzeń erekcji

Objawy depresji mogą być mylone z oznakami innych chorób psychicznych, takich jak zaburzenie dwubiegunowe lub schizofrenia

Depresja może być mylona z innymi chorobami psychicznymi, takimi jak choroba afektywna dwubiegunowa lub schizofrenia. W rzeczywistości objawy depresji mogą pokrywać się z objawami innych schorzeń. Na przykład osoba z chorobą afektywną dwubiegunową może doświadczać ekstremalnych wahań nastroju, które są podobne do tych, które można zaobserwować w dużych epizodach depresyjnych (MDE). Jednak czas trwania i intensywność tych objawów są zwykle bardziej nasilone u osób z chorobą afektywną dwubiegunową niż u osób z MDE.

Objawy takie jak utrata lub przyrost masy ciała; zmiany snu; spadek energii; poczucie beznadziejności lub bezwartościowości; myśli o śmierci lub samobójstwie - wszystko to może wskazywać na depresję, ale niekoniecznie. Ważne jest, aby uzyskać dokładną diagnozę od pracownika służby zdrowia przed rozpoczęciem leczenia, aby dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz!

Depresję można leczyć za pomocą leków, psychoterapii lub kombinacji obu podejść

Być może zastanawiasz się, czym jest psychoterapia i jak może pomóc w leczeniu depresji. Psychoterapia to leczenie polegające na rozmowie ze specjalistą ds. zdrowia psychicznego, takim jak psycholog lub psychiatra. Jest ona stosowana, aby pomóc ludziom zrozumieć i radzić sobie ze swoimi emocjami i zachowaniami.

W niektórych przypadkach sama psychoterapia może zapewnić wszelką potrzebną pomoc w leczeniu objawów depresji. Jednak w przypadku osób cierpiących na ciężką depresję, oprócz leczenia psychologicznego często konieczne jest zastosowanie leków. Jeśli rozpoczniesz psychoterapię, ale po kilku tygodniach leczenia nadal będziesz czuć się źle, lekarz może zalecić przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych (leków wpływających na substancje chemiczne w mózgu) lub innych leków, takich jak leki przeciwlękowe (zwane również lekami przeciwlękowymi).

Każdy doświadcza depresji w inny sposób, ale ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli masz niepokojące objawy, aby mógł pomóc Ci znaleźć najlepszą opcję leczenia

Depresja jest chorobą, którą można leczyć, a nie oznaką osobistej słabości. Depresję można leczyć za pomocą leków, psychoterapii lub kombinacji obu podejść. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli masz niepokojące objawy lub jeśli twój smutek trwa dłużej niż dwa tygodnie.

Depresja to poważna choroba, którą można skutecznie leczyć. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli masz niepokojące objawy, aby pomógł ci znaleźć najlepszą opcję leczenia dla twojego konkretnego przypadku.

Czy twoje zdrowie naprawdę jest dla ciebie najważniejsze ?

Dowiedz się więcej z unikalnych autorskich szkoleń, które znajdziesz na pierwszej w Polsce platformie edukacyjnej o zdrowiu - Bez Tabletek. 

Dołącz już dziś w cenie jednej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz