Kurs dietetyki i zdrowego żywienia - czego się nauczysz?
Spotkać się można z przekonaniem, że dietetyk jest specjalistą wyłącznie od układania diet odchudzających. Prawda jest jednak zupełnie inna. Zakres jego pracy jest bowiem o wiele większy. Zajmuje się on m.in:
- oceną sposobu odżywiania (np. niekorzystnych zasad żywienia)
- określaniem wpływu produktów na zdrowie pacjenta
- planowaniem diety dla osób zdrowych jak i chorych (np. na insulinooporność)
- opracowywaniem metod leczenia zaburzeń odżywiania
- badaniem składu produktów spożywczych
- planowaniem diet dla kobiet w ciąży i karmiących
- tworzeniem planów żywieniowych na redukcję, budowanie masy mięśniowej, czy osób chcących cieszyć się dobrym samopoczuciem
- promocją racjonalnego żywienia człowieka i aktywności fizycznej
Wyróżnić możemy trzy rodzaje wyspecjalizowanych dietetyków:
- dietetyk kliniczny, który zajmuje się żywieniem osób chorych
- dietetyk sportowy, doradza on swoim podopiecznym w jaki sposób połączyć dietę z konkretną dyscypliną sportową i dzięki temu osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Współpracuje on zarówno z amatorami jak i z osobami zawodowo zajmującymi się sportem
- psychodietetyk, w swojej pracy skupia się przede wszystkim na zaburzeniach żywieniowych, mających swoje źródło w psychice (zaliczają się do tego problemy emocjonalne powodujące otyłość albo niedowagę, bulimię itd.).
Ukończenie kursu dietetyki podstawowej umożliwia kursantom zdobycie najważniejszej dawki wiedzy niezbędnej do pracy w zawodzie dietetyka. Stacjonarnie jak i online znaleźć można szeroką ofertę takich kursów. Należy jednak pamiętać jak ważne jest znalezienie sprawdzonych szkoleń dietetyka bogatych w treści edukacyjne i umożliwiające otrzymanie wartościowych certyfikatów.
Dzięki temu przyszłemu absolwentowi łatwiej będzie się odnaleźć na rynku pracy i pomagać podopiecznym.
Decydując się na uczestnictwo zarówno w kursie dietetyki online jak i stacjonarnie uczestnik kursu otrzymuje wiedzę z zakresu:
- anatomii i fizjologii człowieka
- biochemii ogólnej i żywności
- klinicznego zarysu chorób
- genetyki i farmakologii
- interakcji leków z żywnością
- poradnictwa dietetycznego
- psychologii i socjologii żywienia
- etyki i prawa w ochronie zdrowia
- żywienia klinicznego
- dietoprofilaktyki oraz dietoterapii
- fizjologi i żywienia w sporcie
- psychologii klinicznej
- preparatów dietetycznych
- żywienia kobiet ciężarnych
- zapotrzebowania energetycznego
- doboru kaloryczności
- składników odżywczych poszczególnych produktów
Uczestnicy szkolenia otrzymują, więc wiedzę nie tylko z wizualnych aspektów wynikających z prawidłowego odżywiania, ale również z medycznych aspektów. Program kursu jest tak ułożony aby kursanci zdobyli najważniejszą wiedzę.
Certyfikat
Szukając kursów stacjonarnych jak i kursów online z dietetyki warto skupić się na tych, których ukończenie wiąże się ze zdobyciem certyfikatu. Wynika to z tego, że zawód dietetyka wymaga wiedzy interdyscyplinarnej, która umożliwia kompleksowe podejść do podopiecznego. Po kursie podstawowym, zaawansowanym, czy dotyczącej konkretnej specjalności z dietetyki absolwent kursu otrzymuje niezbędną wiedzę do wykonywania zawodu w charakterze specjalisty żywienia indywidualnego.
Warto również pamiętać, że potencjalny podopieczny zwraca uwagę na wykształcenie oraz dotychczasowe osiągnięcia dietetyka, więc warto zainwestować w zdobycie odpowiedniej wiedzy. Ponadto umiejętności interpersonalne (personalne umiejętności społeczne) odgrywają w tym zawodzie bardzo ważną rolę.
Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii dietetyki, medycyny naturalnej i ziołolecznictwa to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek. W przeciwieństwie do innych tego typu platform nie musisz się martwić o dokonywanie co miesięcznych opłat. Jedna płatność = dożywotni dostęp.
Poznaj i zdobądź najnowszą wiedzę z zakresu dietetyki !