bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jak zrobić formę na wakacje?

Blog healthcare

Jak zrobić formę na wakacje?

Forma na wakacje - najlepszy trening i dieta.Wakacje to czas kiedy można rozkoszować się urlopem, cieszyć się aktywnym wypoczynkiem np. na rowerkach, czy skuterach wodnych. Dla wielu osób spędzanie wolnego czasu nad wodą, a tym samym ubranie bikini, stroju kąpielowego, czy letnich ubrań bywa jednak bardzo krępujące. Wynika to z nadmiaru tkanki tłuszczowej i wagi, której się wstydzą. Z tego powodu dużo ludzi pragnie zacząć realizować plan treningowy oraz sprawić by czuć się komfortowo na wakacjach.

Spis treści

 1. Jak zrobić formę na wakacje?
 2. Forma na lata
 3. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 4. Jak nie zepsuć formy w wakacje?
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Jak zrobić formę na wakacje?

Wiele osób chce ociągnąć wymarzoną formę na wakacje. Niestety często zabierają się za to za późno i pozostaje mało czas by działać. Jeśli chcesz schudnąć oraz osiągać efekty w postaci zmiany sylwetki to przede wszystkim musisz dokonać zmian w stylu życia, wprowadzeniu zdrowych nawyków. Przede wszystkim skup się nie tylko na aktywności, ale również jakości posiłków. Co należy, więc robić? Zaplanuj:

 • dietę 
 • trening siłowy 
 • trening cardio

Krótki czas jaki mamy do lata wymaga zmiany nawyków żywieniowych, zmotywowania się do ciężkich treningów. Przyda się także maksymalne skoncentrowanie się na celu. Widać to bardzo dobrze u zawodników sportów sylwetkowych, którzy okres przygotowań, traktują jako czas pracy na maksimum możliwości. Warto jednak nie podpadać w skrajności oraz podejść do diety i treningów na spokojnie, ponieważ zbytnie skoncentrowanie się na postawionych przed sobą celach prędzej czy później doprowadzi do przemęczenia organizmu.

Wprowadź ćwiczenia, które kształtują sylwetkę. Najważniejsza jest tutaj regularność, konsekwencja, a także dobrze dobrane ćwiczenia. Nie pomijaj treningu aerobowego. Taka dodatkowa aktywność to ważne wsparcie, które pomoże spalić nadmierne kalorie i tłuszcz. Ponadto to dobry sposób, na przyspieszenie efektów. Nie zapominaj o piciu odpowiedniej ilości wody. Wprowadź kompleksową suplementację, która uzupełni Twoje niedobory. Wybieraj ją mądrze, ze sprawdzonych źródeł.

Forma na lata

Cele treningowe typu "zrobię formę do wakacji", "schudnę do wakacji", "będę mieć kaloryfer" na wakacje mogą być bardzo mylące i doprowadzić do efektu jojo. Najlepiej wybrać zdrowe i racjonalne podejście. Dzięki temu nie wprowadzimy naszego organizmu w dyskomfort, czy nieprawidłowe funkcjonowanie. Warto, więc włączyć w nasze życie:

 • regularne treningi (najważniejsze żeby aktywność fizyczna sprawiała nam przyjemność, nie musi być to koniecznie siłownia, może być np. taniec, pływanie)
 • spożywanie dużej ilości owoców i warzyw
 • produkty bogate w błonnik, witaminy
 • suplementy uzupełniające niedobory, np. witaminę D

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Jak nie zepsuć formy w wakacje?

Co możemy zrobić żeby cieszyć się formą na urlopie, ale i nie zwariować, nie popadać w skrajność? Przede wszystkim formę na plażę zbudujesz wdrażając stałe pory jedzenia. Spróbuj zadbać o systematyczność i regularność, które są kluczem do osiągnięcia realnych efektów. Dzięki temu organizm oraz układ pokarmowy będzie funkcjonował prawidłowo. Jak najlepiej żywić się na wakacjach, jeśli ma się ochotę na słodkie? Pamiętaj, restrykcyjna dieta nigdy nie przynosi nic dobrego, pozwól sobie na lody, np. owocowe sorbety i… owoce, które szczególnie w egzotycznych krajach są po prostu przepyszne!

Warto również sięgnąć po ostre przyprawy. W momencie, kiedy włączysz je do swojej diety, ograniczysz sól (co jest dobrym nawykiem żywieniowym), ale również przyspieszysz przemianę materii. Rozpocznij dodanie do każdego dania chili, pieprzu, imbiru, ostrej papryki, a zauważysz poprawę jakość skóry.

W przypadku napoi, ogranicz picie gazowanych, słodzonych oraz alkoholu. Zamień je na wodę mineralną, ziołowe, czy zielone herbaty, w przeciwieństwie do powyższych napoi nie będą powodować zatrzymywania się wody w organizmie. Pij co najmniej dwa litry wody dziennie i pochwal się świetną formą na plaży. Bądź dumny z włożonej w siebie pracy, pamiętać, że smukła sylwetka oraz zdrowy styl życia może być Twoją codziennością.


Więc, jeśli nie brakuje Ci motywacji do ćwiczeń, ale czujesz, że wiedza na temat zdrowia jest nie wystarczająca dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Znajdziesz tam co miesiąc nowe, autorskie szkolenia w formie video, ebooków i podcastów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat odchudzania ?

Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty o tematyce dietetyki czy odchudzania to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN