bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Naturalne suplementy diety na odchudzanie

Blog healthcare

Naturalne suplementy diety na odchudzanie

Jakie są najlepsze suplementy diety na odchudzanie? Proces odchudzania dla wielu osób jest niezwykle trudny i długotrwały. Zniechęcenie spowodowane brakiem zadowalających efektów, czy znużenie długotrwałym zrzucaniem zbędnych kilogramów powoduje, że niektórzy ludzie decydują się na tabletki na odchudzanie. Czym warto przyspieszyć spalanie tłuszczu? Czy istnieją ziołowe suplementy diety na odchudzanie?

Spis treści

 1. Tabletki i suplementy wspomagające odchudzanie
 2. Czego unikać przy wyborze suplementów na odchudzanie?
 3. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 4. Kiedy potrzebna jest suplementacja?
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Tabletki i suplementy wspomagające odchudzanie

Przed zdecydowaniem się na sięgnięcie po suplementy diety mające na celu przyspieszyć zdrowe chudnięcie należy wiedzieć, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze w przypadku kobiet jest zazwyczaj inne niż u mężczyzn. Dotyczy to makroskładników zarówno takich jak węglowodany, czy tłuszcz. Spowodowane jest to tym, że kobiety przy tych samych parametrach antropometrycznych ( wiek, masa ciała, wzrost), co mężczyźni mają niższą przemianę materii, a co za tym idzie wolniejszy metabolizm.

Żelazo jest na przykład składnikiem mineralnym którego zapotrzebowanie u kobiet i mężczyzn różni się. W przypadku mężczyzn wynosi 10mg, a dla kobiet np. w wieku rozrodczym aż 18mg. Nieodpowiedni poziom żela zaburza prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a skrajne niedobory tego pierwiastka mogą doprowadzić nawet do śmierci. 

Ponadto bardzo ważne jest, aby zapewnić organizmowi odpowiednią podaż takich pierwiastków jak:

 • wapń
 • magnez
 • cynk
 • witamina D
 • witaminy z grupy B
 • wybrane, nienasycone kwasy tłuszczowe

Pod względem żywieniowym bardzo ważną rolę odgrywa witamina D, która posiada liczne właściwości biologiczne, a wpływa korzystnie również na stan zębów i kości.

W przypadku kiedy mamy dobrze ułożoną dietę redukcyjną, dbamy o regularną aktywność fizyczną i nie posiadamy przeciwwskazań zdrowotnych to możemy zdecydować się na suplementy diety wspomagające odchudzanie. Niektóre z nich mogą hamować apetyt, wspomóc walkę z podjadaniem i przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej. Bardzo ważna jest jednak rozwaga oraz wybieranie bezpiecznych suplementów, a przed zdecydowaniem się na ich stosowanie warto skonsultować się z lekarzem. Na rynku dostępne są również naturalne suplementy, ale i one nie dla wszystkich są wskazane.

Polecane preparaty wspomagające odchudzanie:

 • BCAA - to inaczej mówiąc aminokwasy rozgałęzione, które składają się w przybliżeniu z 20% białek mięśniowych. Te aminokwasy są odpowiedzialne za aktywację syntezy białek mięśniowych, czyli procesu w wyniku którego organizm wytwarza nowe białka, a także naprawia włókna mięśniowe. Podaż BCCAA sprzyja rozwojowi suchej masy ciała, pomocny jest w redukcji masy ciała
 • ZMA - jest połączeniem cynku, magnezu, a także witaminy B6. Cynk oraz magnez mają kluczowe znaczenie w regulacji hormonów i wpływają korzystnie na walkę z nadwagą
 • błonnik -pomaga w zmniejszeniu łaknienie oraz obniża poposiłkową glikemię. Produktem bogatym w błonnik jest np. młody jęczmień, dostępne są również suplementy w formie kapsułek bogatych w błonnik
 • guarana -posiada w swoim składzie kofeinę, a dzięki temu pomaga spalić tłuszcz oraz kalorie
 • l-karnityna - to suplement najczęściej dostępny w formie płynnej. Ułatwia on odchudzanie i jest często polecany przez dietetyków

Czego unikać przy wyborze suplementów na odchudzanie?

Zauważyć można, że rynek został zasypany przeróżnymi preparatami na odchudzanie, które są dostępne bez recepty. Należy, jednak wiedzieć, że nie wszystkie z nich zagwarantują nam dobre rezultaty, a mogą nawet zaszkodzić. Warto, więc wiedzieć, których z nich nie powinno się kupować. Należy unikać suplementów posiadających w swoim składzie substancji takie jak sibutramina, efedryna, kwas linolowy, chitozan czy zbyt duże ilości kofeiny. Takie preparaty mogą wywołać różne nieprzewidziane skutki uboczne do których zalicza się biegunka, wymioty, nadmierne pobudzenie, zaburzenia rytmu serca albo uzależnienie. Kolejną istotną rzeczą jest kupowanie ich ze sprawdzonych źródeł, np. apteki.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Kiedy potrzebna jest suplementacja?

Po naturalne suplementy diety na odchudzanie powinny sięgnąć osoby, które nie zmagają się z problemami zdrowotnymi, ale pomimo licznych starań mają problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Warto jednak wybrać te, które zawierają naturalne składniki i w bezpieczny sposób ułatwiają odchudzanie.

Suplementacja potrzebna jest również osobom aktywnie uprawiającymi sport i mającymi problem z dostarczeniem wszystkich niezbędnych składników poprzez dietę.

Jeśli zainteresowała Cię tematyka związana z odchudzaniem, dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. To źródło wiedzy związanej ze zdrowiem, nawykami żywieniowymi i stosowaniem suplementów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat odchudzania swoich pacjentów?

Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty o tematyce dietetyki czy odchudzania to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN