bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Depresja oddechowa - skąd się bierze i jakie są jej objawy? Przyczyny i objawy nerwicy. Zaburzenia oddychania 

Blog healthcare

Depresja oddechowa - skąd się bierze i jakie są jej objawy? Przyczyny i objawy nerwicy. Zaburzenia oddychania 

Sprawdź czym jest depresja oddechowa i jak sobie z nią radzić.Jakie ma objawy? 

Spis treści

 1. Co to depresja oddechowa?
 2. Depresja oddechowa - objawy. Na co zwrócić uwagę? Przyczyny depresji oddechowej 
 3. Depresja oddechowa - co robić? Objawy depresji 
 4. Leczenie depresji oddechowej. Rodzaj zaburzeń 
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Depresja oddechowa - terapia
 7. Depresja oddechowa - ile trwa?
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 9. Depresja oddechowa - przyczyny

Co to depresja oddechowa?

Depresja oddechowa jest specyficzną formą zaburzeń depresyjnych, która wiąże się z trudnościami w oddychaniu. Jest to stan, w którym osoba doświadcza zarówno objawów depresji, jak również problemów z funkcją oddechową. Depresja oddechowa może mieć negatywny wpływ na jakość życia i prowadzić do różnych powikłań zdrowotnych.

Depresja oddechowa - objawy. Na co zwrócić uwagę? Przyczyny depresji oddechowej 

Objawy depresji oddechowej mogą być różnorodne. Poniżej przedstawiam kilka najczęściej występujących objawów, na które warto zwrócić uwagę:

 1. Trudności w oddychaniu: Osoby cierpiące na depresję oddechową często odczuwają duszności lub uczucie braku powietrza. Mogą również mieć trudności z głębokim wdechem lub wydechem.
 2. Osłabienie mięśni oddechowych: Depresja oddechowa może prowadzić do osłabienia mięśni niezbędnych do prawidłowego oddychania. Osoba może odczuwać słabość w klatce piersiowej i trudności w utrzymaniu głębokich wdechów.
 3. Zaburzenia snu: Osoby z depresją oddechową często mają trudności z zasypianiem lub utrzymaniem snu. Częste budzenie się w nocy może prowadzić do chronicznego zmęczenia i pogorszenia funkcji oddechowych.
 4. Niska energia i zmniejszona aktywność fizyczna: Depresja oddechowa może prowadzić do ogólnego osłabienia organizmu, zmniejszonej siły i zmniejszonej wytrzymałości. Osoby z tym zaburzeniem mogą unikać aktywności fizycznej, co dodatkowo wpływa na funkcję oddechową.

Depresja oddechowa - co robić? Objawy depresji 

Jeśli podejrzewasz, że masz depresję oddechową, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Poniżej przedstawiam kilka kroków, które mogą pomóc w zarządzaniu objawami:

 1. Zwróć uwagę na swoje oddychanie: Ćwiczenia oddychania, takie jak głębokie oddechy brzuszne lub medytacja, mogą pomóc w złagodzeniu napięcia i poprawie funkcji oddechowej.
 2. Utrzymuj zdrowy styl życia: Zaangażowanie w regularną aktywność fizyczną i zdrową dietę może wspomóc poprawę samopoczucia i funkcji oddechowej. Unikaj substancji, takich jak alkohol i nikotyna, które mogą pogorszyć objawy.
 3. Wyszukaj wsparcie emocjonalne: Skorzystaj z pomocy bliskich, rodzinnych czy grup wsparcia, które mogą pomóc w radzeniu sobie z depresją oddechową. Ważne jest, aby otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach i nie czuć się izolowanym.

Leczenie depresji oddechowej. Rodzaj zaburzeń 

Leczenie depresji oddechowej obejmuje zarówno terapię farmakologiczną, jak i terapię psychologiczną. Specjalista może zalecić stosowanie leków przeciwdepresyjnych w celu stabilizacji nastroju i zmniejszenia objawów depresyjnych. Terapia psychologiczna, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, może pomóc w identyfikowaniu i zmianie negatywnych myśli oraz wprowadzeniu zdrowych strategii zarządzania stresem.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Depresja oddechowa - terapia

Podczas terapii, osoba może uczyć się technik oddechowych, aby złagodzić napięcie i stres. Dodatkowo, terapia poznawczo-behawioralna może pomóc w identyfikowaniu myśli i zachowań, które przyczyniają się do objawów depresji oddechowej i wprowadzenia zmian w tych obszarach.

Depresja oddechowa - ile trwa?

Czas trwania depresji oddechowej może się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak stopień choroby i skuteczność leczenia. Ważne jest, aby kontynuować terapię zgodnie z zaleceniami lekarza nawet po poprawie objawów, aby uniknąć nawrotów.

Depresja oddechowa - przyczyny

Przyczyny depresji oddechowej mogą być różnorodne. Czynniki genetyczne, nierównowaga chemiczna mózgu, stres oraz czynniki środowiskowe mogą przyczynić się do rozwoju tej choroby. W niektórych przypadkach, depresja oddechowa może być związana z innymi schorzeniami, takimi jak astma lub obturacyjna choroba płuc (POChP).

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Gotowy na eksplorację różnorodnych przepisów i pomysłów na napoje z selerem naciowym? Wiesz już, że sok z selera naciowego ma liczne korzyści dla zdrowia, ale teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować ten pyszny i odżywczy napój. W tym artykule przekażemy Ci proste przepisy na sok z selera naciowego, podpowiemy, jak zrobić sok z selera naciowego w blenderze oraz omówimy różnorodne połączenia smakowe. Przygotuj się na prawdziwą dawkę wiedzy o soku z selera naciowego!

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Czy wiesz, że marskość wątroby to jedno z najpoważniejszych schorzeń tego narządu? To choroba, która może prowadzić do licznych powikłań i nawet śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Wiedza na ten temat jest istotna, zwłaszcza dla osób z niewielką znajomością medycyny. Dlatego dziś przedstawiamy Ci artykuł, w którym omówimy najważniejsze objawy marskości wątroby.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz