bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Trening siłowy w domu - czy ma sens? Przykłady ćwiczeń. Trening w domu. Ćwiczenia w domu. Trening siłowy bez sprzętu. Jak trenować? Czy warto ćwiczyć w domu bez sprzętu?

Blog healthcare

Trening siłowy w domu - czy ma sens? Przykłady ćwiczeń. Trening w domu. Ćwiczenia w domu. Trening siłowy bez sprzętu. Jak trenować? Czy warto ćwiczyć w domu bez sprzętu?

Trening siłowy stanowi skuteczną metodę poprawy siły, wytrzymałości mięśni oraz ogólnej kondycji fizycznej. Czy jednak jest możliwy do przeprowadzenia w domowych warunkach? Okazuje się, że tak! Wiele osób decyduje się na trening siłowy w domu ze względu na oszczędność czasu, wygodę i brak konieczności korzystania z drogich klubów fitness. W tym artykule przyjrzymy się tematyce treningu siłowego w domu, przekonamy się, że ma on sens i zaprezentujemy przykłady skutecznych ćwiczeń.

Spis treści

 1. Trening siłowy w domu dla początkujących - od czego zacząć? Trening siłowy bez sprzętu. 
 2. Trening siłowy w domu z hantlami. Warto ćwiczyć w domu? 
 3. Trening siłowy w domu dla pań - czy powinien się różnić od treningu dla mężczyzn? Przykładowy plan 
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Trening siłowy w domu bez sprzętu - skuteczne ćwiczenia, które wykorzystują jedynie ciężar własnego ciała. Trening w domu 
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Trening siłowy w domu - gotowy plan treningowy dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją siłę i formę w domowych warunkach. Przykładowe ćwiczenia

Trening siłowy w domu dla początkujących - od czego zacząć? Trening siłowy bez sprzętu. 

Jeśli nigdy wcześniej nie trenowaliśmy siłowo, warto rozpocząć od prostych ćwiczeń, które angażują całe ciało. Przykładem może być przysiad ze złączonymi rękoma na wysokości klatki piersiowej, pompki na kolanach lub martwy ciąg z małą obciążeniem. Kluczowe jest wykonywanie ćwiczeń z prawidłową techniką i kontrolowanym tempem. Obciążenie można stopniowo zwiększać w miarę, jak nasza siła i zdolności się rozwijają.

Trening siłowy w domu z hantlami. Warto ćwiczyć w domu? 

Hantle stanowią jeden z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych przyrządów do treningu siłowego w domu. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na dostosowanie obciążenia do naszych indywidualnych potrzeb. Przykładem ćwiczeń, które można wykonywać z hantlami, są przysiad z hantlami, wyciskanie hantli leżąc, unoszenie hantli bokiem czy wiosłowanie hantlami. Ważne jest, aby pamiętać o odpowiedniej technice i nie przeciążać mięśni.

Trening siłowy w domu dla pań - czy powinien się różnić od treningu dla mężczyzn? Przykładowy plan 

Trening siłowy dla pań nie powinien różnić się znacząco od treningu dla mężczyzn. Obie płcie mają podobną zdolność do rozwijania siły i masy mięśniowej. Kluczowe jest dostosowanie obciążenia do naszych możliwości i stopniowe zwiększanie go w miarę postępów. Ważne jest również uwzględnienie różnych partii mięśniowych, takich jak nogi, plecy, klatka piersiowa, ramiona i brzuch. Warto również pamiętać o zaangażowaniu mięśni głębokich, które pomagają w utrzymaniu dobrej postawy i stabilizacji.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Trening siłowy w domu bez sprzętu - skuteczne ćwiczenia, które wykorzystują jedynie ciężar własnego ciała. Trening w domu 

Jednym z najpopularniejszych sposobów treningu siłowego w domu bez użycia sprzętu jest wykorzystanie ciężaru własnego ciała. Takie ćwiczenia nie wymagają dużo miejsca ani dodatkowego wyposażenia, a jednocześnie mogą skutecznie angażować wiele grup mięśniowych. Przykładami takich ćwiczeń są pompki, przysiady, skłony w przód, mostki, deska czy brzuszki. Ważne jest, aby wykonywać je poprawnie, koncentrując się na napięciu mięśni i kontrolowanym tempie.

Trening siłowy w domu - gotowy plan treningowy dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją siłę i formę w domowych warunkach. Przykładowe ćwiczenia

Jeśli zastanawiasz się, jak zaplanować trening siłowy w domu, oto gotowy przykład planu treningowego:

 1. Dzień 1: Przysiady, pompki, wiosłowanie hantlami, plank
 2. Dzień 2: Deska boczna, martwy ciąg, unoszenie hantli bokiem, brzuszki
 3. Dzień 3: Pompki na kolanach, wyciskanie hantli leżąc, przysiady sumo, mostki

Wykonuj każde ćwiczenie w 3-4 seriach po 10-15 powtórzeń, odpoczywając około 30 sekund między seriami. W miarę postępów, stopniowo zwiększaj obciążenie i ilość powtórzeń.

Trening siłowy w domu może być bardzo skutecznym i satysfakcjonującym sposobem na rozwijanie swojej siły i formy fizycznej. Przeprowadzenie go nie wymaga skomplikowanych sprzętów ani kosztownych abonamentów w klubach fitness. Zastosowanie odpowiednich ćwiczeń i planu treningowego pozwoli osiągnąć zamierzone cele.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz