Trening EMS - efekty, wskazania i przeciwwskazania i dlaczego ta metoda treningu tak dobrze działa? Jak wygląda trening ems, na czym polega trening, jakie są zalety treningu i skutki uboczne 

Trening EMS - efekty, wskazania i przeciwwskazania i dlaczego ta metoda treningu tak dobrze działa? Jak wygląda trening ems, na czym polega trening, jakie są zalety treningu i skutki uboczne 

Trening EMS, czyli trening elektrostymulacji mięśni, to nowoczesna metoda wzmacniania mięśni, która zyskała popularność w ostatnich latach. W przeciwieństwie do tradycyjnego treningu siłowego, EMS działa na bazie impulsów elektrycznych, które wywołują skurcze mięśni. Ta metoda treningu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących szybkich i widocznych efektów.

Trening EMS - nowoczesna metoda wzmacniania mięśni. Na czym polega trening ems w domu

Elektrostymulacja mięśni to metoda oparta na wykorzystaniu impulsów elektrycznych do wywoływania skurczów mięśni. Pulsy te są przesyłane przez elektrody umieszczone na skórze i pobudzają mięśnie do intensywnych skurczów. Trening EMS wykorzystuje tę metodę, aby zmusić mięśnie do intensywnego działania i wzmacniania ich masy.

Trening EMS nie wymaga dużo czasu i wysiłku fizycznego, ponieważ działa na wszystkie grupy mięśniowe jednocześnie, co prowadzi do skutecznego i szybkiego wzrostu masy mięśniowej oraz poprawy siły i wytrzymałości.

Trening EMS - opinie - jak działa trening EMS? Efekty treningu ems

Trening EMS działa przede wszystkim na zasadzie stymulacji mięśni. Elektryczne impulsy przekazywane przez elektrody do mięśni, wywołują intensywne skurcze, które prowadzą do szybkiego wzrostu masy mięśniowej.

Dodatkowo, trening EMS działa na nasze ciało w kilku innych aspektach. Po pierwsze, poprawia krążenie krwi, co przyspiesza regenerację mięśni po treningu. Po drugie, stymuluje układ limfatyczny, który odpowiada za usuwanie toksyn z organizmu i poprawiające funkcjonowanie systemu immunologicznego.

Trening EMS dostarcza też efekty w postaci zwiększenia elastyczności mięśni i poprawy postawy. EMS ułatwia również spalanie tkanki tłuszczowej, co pozytywnie wpływa na jakość sylwetki.

Trening EMS - efekty przed i po, jakie rezultaty można osiągnąć?

Trening EMS może zaproponować wiele różnych korzyści, zwłaszcza dla osób, które zaczynają od zera lub mają niewiele czasu i chcą osiągnąć duże postępy w krótkim czasie. Niektóre z głównych efektów treningu EMS to:

 • Szybki wzrost masy mięśniowej i siły
 • Poprawa wytrzymałości i kondycji fizycznej
 • Przyspieszenie metabolizmu i spalanie tkanki tłuszczowej
 • Poprawa krążenia krwi i usprawnienie pracy układu limfatycznego
 • Poprawa elastyczności mięśni i poprawa postawy
 • Redukcja bólu i zmęczenia mięśni

Trening EMS - jakie są potencjalne skutki uboczne?

Mimo że trening EMS jest powszechnie uznawany za bezpieczną metodę trenowania, to istnieją pewne potencjalne skutki uboczne. Elektrostymulacja mięśni może spowodować lekkie skurcze mięśni i uczucie mrowienia w miejscu, gdzie umocowano elektrody.

Nieprawidłowe korzystanie z urządzenia może również prowadzić do poważniejszych skutków ubocznych, takich jak urazy kręgosłupa, mięśni, stawów, czy nadmierna utrata wody z organizmu. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zaleceń trenera i stosować się do wytycznych producenta urządzenia.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Trening EMS - przeciwwskazania i kto powinien unikać tej metody treningowej? Zalety treningu 

Trening EMS, podobnie jak każdy rodzaj aktywności fizycznej, ma swoje przeciwwskazania i ograniczenia. Do grupy osób, które powinny unikać treningu EMS należą:

 • osoby z chorobami serca
 • kobiety w ciąży i po porodzie
 • osoby z epilepsją lub padaczką
 • osoby z zaawansowanym osteoporozą lub innymi chorobami kości
 • osoby z ciężkimi schorzeniami neurologicznymi

Nie zaleca się również korzystania z treningu EMS przez osoby z implantami elektronicznymi, takimi jak rozrusznik serca. W każdym przypadku zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem treningu EMS.

Podsumowanie

Trening EMS to nowoczesna metoda wzmacniania mięśni, która działa poprzez stymulację mięśni elektrycznymi impulsami. Metoda ta gwarantuje szybsze i skuteczniejsze uzyskanie masy mięśniowej, poprawę wytrzymałości i kondycji fizycznej, elastyczności mięśni oraz redukcję bólu i zmęczenia. Jednak, aby uzyskać pozytywne efekty, ważne jest przestrzeganie zaleceń trenera, wytycznych producenta urządzenia i unikanie tej metody treningowej w przypadku określonych schorzeń czy chorób.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca