Gotowanie
Granola - odpowiednia dla osób z Hashimoto

Domowa granola z jogurtem i owocami odpowiednia dla osób zmagających się z Hashimoto

Składniki:

• 200g płatków owsianych

• 2 duże łyżki miodu rzepakowego/akacjowego

• 100g dowolnych orzechów

• 50g suszonych śliwek

• 200g jogurtu naturalnego

• 100g świeżych owoców (najlepiej jagodowych)

Dziś stworzymy pyszną i zdrową granolę, idealną propozycję na energiczne śniadanie czy przekąskę. To proste danie pełne chrupiących płatków owsianych, miodu, orzechów, jogurtu naturalnego i świeżych owoców, które doda nam energii na cały dzień.

Do jej przygotowania potrzebujesz 200g płatków owsianych, 2 duże łyżki miodu rzepakowego/akacjowego, 100g dowolnych orzechów, 100g suszonych śliwek, 200g jogurtu naturalnego oraz 100g świeżych owoców.Z tych składników wyjdzie sporo porcji. Granolę warto zrobić w większej ilości.

W dużej misce połącz 200g płatków owsianych, dodaj 100g dowolnych orzechów - u mnie to orzechy włoskie, pistacje, płatki migdałów i orzechy laskowe, 50g pokrojonych suszonych śliwek, 2 duże łyżki miodu rzepakowego lub akacjowego.

Delikatnie wymieszaj składniki, by miód równomiernie pokrył płatki i orzechy.

Przenieś mieszankę na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, równomiernie rozłóż i wstaw do piekarnika nagrzanego do 180°C. Piecz przez około 15-20 minut, co jakiś czas mieszając, aż granola uzyska złocisty kolor.

Po wyjęciu z piekarnika, pozostaw granolę do ostygnięcia. Następnie dodaj 200g jogurtu naturalnego oraz 100g świeżych owoców, idealnie borówek, by dodać jeszcze więcej smaku.

Nasza domowa granola gotowa do podania. Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do stworzenia zdrowego i pysznego śniadania.

Smacznego!

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Dowiedz się, jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu i jak skutecznie go obniżyć. Sprawdź, co to jest wiek metaboliczny i jak wpływa na metabolizm.

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Oblicz swój wskaźnik BMI za pomocą prostego kalkulatora online i sprawdź, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa.Jak obliczyć wskaźnik BMI poprawnie ?

Grypa typu A: Objawy, leczenie i profilaktyka

Grypa typu A: Objawy, leczenie i profilaktyka

Grypa jest chorobą wirusową, która co roku powoduje liczne zachorowania na całym świecie. Wywoływana jest przez wirus grypy, zwany również wirusem grypy typu A. Jest to infekcja dróg oddechowych, która może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie płuc.

Przyczyny zakażenia wirusem RSV

Przyczyny zakażenia wirusem RSV

Zakażenie wirusem RSV (Respiratory Syncytial Virus) jest jednym z najczęstszych powodów infekcji układu oddechowego u dzieci i niemowląt. Jest to wirus, który atakuje drogi oddechowe i może prowadzić do poważnych powikłań, szczególnie u najmłodszych pacjentów. Jak przebiega leczenie RSV u dzieci? Czym jest syncytialny wirus oddechowy oraz czy wirus grypy to RSV? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat RSV.

Odra - choroba zakaźna, jej przyczyny, objawy i leczenie

Odra - choroba zakaźna, jej przyczyny, objawy i leczenie

Wirus odry, będący przyczyną choroby zakaźnej o takiej samej nazwie, jest odpowiedzialny za poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, zwłaszcza osób niezaszczepionych, u których objawy zakażenia mogą prowadzić do powikłań.Zakażenie wirusem odry charakteryzuje się gorączką, kaszlem, katar, zapaleniem spojówek oraz wysypką. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów odry, pojawiającym się około 4 dni przed pojawieniem się wysypki, są plamki Koplika, które występują na błonie śluzowej policzków.