Gotowanie

Burger - Dla osób z Cukrzycą

Burger z kurczaka odpowiedni dla osób zmagających się z cukrzycą

Składniki:

• 1 Grahamka/Bułka żytnia

• 100g piersi z kurczaka

• 1 łyżka oliwy

• Ulubione świeże warzywa

• 2 łyżeczki keczupu (najlepiej o obniżonej zawartości cukru)

• Czosnek granulowany, sól, pieprz


Cukrzyca to nie wyrok. Możesz jeść wiele rzeczy, jak tylko dobrze je skomponujesz. Widzisz tego burgera z kurczakiem? Zrób go w swoim domu!

Do wykonania burgera potrzebujesz grahamki lub bułki żytniej, piersi z kurczaka, sałaty, ulubionych świeżych warzyw, keczupu i przypraw.Ważne jest aby spożywać jak najwięcej świeżych warzyw. Do przygotowania burgera użyłam papryki, rzodkiewki i cebuli. Jeśli chodzi o mięso, używaj chudych rodzajów. Najlepiej z piersi z kurczaka lub indyka.

Pierwszym krokiem do przygotowania burgera jest posiekanie mięsa z piersi z kurczaka. Należy zrobić to za pomocą maszynki do mielenia lub noża. Wystarczy dokładnie pokroić mięso w kostkę. Nie zajmuje to dużo czasu.

Gdy posiekasz mięso dodaj do niego pół łyżeczki czosnku granulowanego i szczyptę soli oraz pieprzu. Całość wymieszamy. Na rozgrzaną patelnię dodaj oliwę. Mięso z piersi kurczaka formujemy i przekładamy na patelnię.Smażymy całość na wolnym ogniu przez około 5 - 6 minut z każdej strony.

W czasie smażenia przekrawamy grahamkę. Polewamy obie części keczupem. Układamy wszystkie warzywa - sałatę, paprykę, rzodkiewkę.Następnie, układamy usmażony kotlet z kurczaka. Zakrywamy drugą częścią bułki i gotowe.

Burgera możesz przekroić, włożyć do lunchboxa czy zjeść od razu. Jak wolisz! Smacznego!

Burger - Dla osób z Cukrzycą

Czego się nauczysz z tego szkolenia?

Odpowiednia dieta jest kluczowa w zarządzaniu cukrzycą. Dieta powinna być skoncentrowana na spożywaniu zdrowych, pełnowartościowych pokarmów, takich jak warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude proteiny i zdrowe tłuszcze. W przypadku cukrzycy ważne jest unikanie cukru prostego oraz produktów przetworzonych i wysoko przetworzonych, które mogą wpłynąć negatywnie na poziom cukru we krwi. Zamiast tego, zaleca się spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym, które są wchłaniane przez organizm powoli i nie powodują gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi.

Kontrola masy ciała jest również ważna w zarządzaniu cukrzycą. Nadwaga i otyłość mogą wpłynąć negatywnie na poziom cukru we krwi i prowadzić do rozwoju powikłań cukrzycowych. Zmiana stylu życia, składająca się z odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej, może pomóc w utracie wagi, poprawie poziomów cukru we krwi i ogólnym zdrowiu oraz redukcji ryzyka powikłań cukrzycowych.

mgr Michalina Staszewska
Autor szkoleniamgr Michalina Staszewska

tworzę miejsce o nazwie miszelin.pl Od najmłodszych lat pasjonuję się kuchnią i fotografią. Dzięki połączeniu obu tych pasji, od kilku lat tworzę smakowite kadry w postaci zdjęć i filmów. Nieustannie eksperymentuje z kompozycją, światłem i kolorami, aby jak najlepiej oddać wszystkie wartości jedzenia. To ekscytująca przygoda, która niezwykle rozwija kreatywność.

Wykup subskrypcję by mieć pełny dostęp do platformy.

Roczna subskrypcja

95zł / rok
Kup subskrypcję >

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca

Ostatnie osiągnięcia naszych użytkowników

Zobacz kursy

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Sprawdzone metody ochrony oczu podczas pracy biurowej przy komputerze. Wpływ światła niebieskiego na narząd wzroku. Jak dbać o wzrok i unikać suchych i zaczerwienionych oczu?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym? Poznaj kalendarz pylenia roślin i skuteczne metody łagodzenia objawów alergii na pyłki!

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile się czeka na okulary od optyka? Czas oczekiwania zależy od parametrów szkieł, ale zazwyczaj mieści się od kilkunastu minut do około 10 dni roboczych. Odbierz idealnie dopasowane okulary korekcyjne!

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Dlaczego skrzep w probówce może uniemożliwić wykonanie badań laboratoryjnych? Sprawdź, co oznacza skrzep i jak wpływa na wyniki morfologii.

Jak zostać psychoterapeutą w Polsce w 2024 r.?

Jak zostać psychoterapeutą w Polsce w 2024 r.?

Dowiedz się, jak zostać psychoterapeutą i jak sprawdzić czy ten zawód jest dla Ciebie. Porady i wskazówki na temat wymagań i ścieżki kariery.

Naciągnięty mięsień: co robić?

Naciągnięty mięsień: co robić?

Czy masz naciągnięty mięsień? Dowiedz się, jak postępować w przypadku urazu mięśniowego i jak szybko powrócić do zdrowia. Najlepsze metody leczenia kontuzji mięśni.

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!