Gotowanie
Burger z kurczaka odpowiedni dla osób zmagających się z cukrzycą
Składniki:
• 1 Grahamka/Bułka żytnia
• 100g piersi z kurczaka
• 1 łyżka oliwy
• Ulubione świeże warzywa
• 2 łyżeczki keczupu (najlepiej o obniżonej zawartości cukru)
• Czosnek granulowany, sól, pieprz
Cukrzyca to nie wyrok. Możesz jeść wiele rzeczy, jak tylko dobrze je skomponujesz. Widzisz tego burgera z kurczakiem? Zrób go w swoim domu!
Do wykonania burgera potrzebujesz grahamki lub bułki żytniej, piersi z kurczaka, sałaty, ulubionych świeżych warzyw, keczupu i przypraw.Ważne jest aby spożywać jak najwięcej świeżych warzyw. Do przygotowania burgera użyłam papryki, rzodkiewki i cebuli. Jeśli chodzi o mięso, używaj chudych rodzajów. Najlepiej z piersi z kurczaka lub indyka.
Pierwszym krokiem do przygotowania burgera jest posiekanie mięsa z piersi z kurczaka. Należy zrobić to za pomocą maszynki do mielenia lub noża. Wystarczy dokładnie pokroić mięso w kostkę. Nie zajmuje to dużo czasu.
Gdy posiekasz mięso dodaj do niego pół łyżeczki czosnku granulowanego i szczyptę soli oraz pieprzu. Całość wymieszamy. Na rozgrzaną patelnię dodaj oliwę. Mięso z piersi kurczaka formujemy i przekładamy na patelnię.Smażymy całość na wolnym ogniu przez około 5 - 6 minut z każdej strony.
W czasie smażenia przekrawamy grahamkę. Polewamy obie części keczupem. Układamy wszystkie warzywa - sałatę, paprykę, rzodkiewkę.Następnie, układamy usmażony kotlet z kurczaka. Zakrywamy drugą częścią bułki i gotowe.
Burgera możesz przekroić, włożyć do lunchboxa czy zjeść od razu. Jak wolisz! Smacznego!
Odpowiednia dieta jest kluczowa w zarządzaniu cukrzycą. Dieta powinna być skoncentrowana na spożywaniu zdrowych, pełnowartościowych pokarmów, takich jak warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude proteiny i zdrowe tłuszcze. W przypadku cukrzycy ważne jest unikanie cukru prostego oraz produktów przetworzonych i wysoko przetworzonych, które mogą wpłynąć negatywnie na poziom cukru we krwi. Zamiast tego, zaleca się spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym, które są wchłaniane przez organizm powoli i nie powodują gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi.
Kontrola masy ciała jest również ważna w zarządzaniu cukrzycą. Nadwaga i otyłość mogą wpłynąć negatywnie na poziom cukru we krwi i prowadzić do rozwoju powikłań cukrzycowych. Zmiana stylu życia, składająca się z odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej, może pomóc w utracie wagi, poprawie poziomów cukru we krwi i ogólnym zdrowiu oraz redukcji ryzyka powikłań cukrzycowych.
tworzę miejsce o nazwie miszelin.pl Od najmłodszych lat pasjonuję się kuchnią i fotografią. Dzięki połączeniu obu tych pasji, od kilku lat tworzę smakowite kadry w postaci zdjęć i filmów. Nieustannie eksperymentuje z kompozycją, światłem i kolorami, aby jak najlepiej oddać wszystkie wartości jedzenia. To ekscytująca przygoda, która niezwykle rozwija kreatywność.
Roczny Dostęp
Dostęp do całej platformy na rok
Malgorzata właśnie zobaczył/a szkolenie:
Zdrowsze wybory podczas zakupów Ebook >emilia właśnie zdobył/a certyfikat szkolenia
Szkolenie Podstawowe Mezator M1 II cz. Video >emilia właśnie zobaczył/a szkolenie:
Terapia Częstotliwościami - Darmowa Prezentacja >Grzegorz właśnie zdobył/a certyfikat szkolenia
Szkolenie Podstawowe Mezator M1 Video >Rodzaj materiału
Status
Sortowanie kursów
Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.