Woda alkaliczna - jakie ma właściwości? Woda alkaliczna – właściwości i zastosowanie. Woda o wysokim pH jest także odpowiednia dla osób, które mają stresujący tryb życia 

Woda alkaliczna - jakie ma właściwości? Woda alkaliczna – właściwości i zastosowanie. Woda o wysokim pH jest także odpowiednia dla osób, które mają stresujący tryb życia 

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jak wpływają różne rodzaje wody na Twoje zdrowie? Jednym z typów wody, który w ostatnich latach zyskał na popularności, jest woda alkaliczna. Wielu ludzi uważa, że picie tej wody może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest woda alkaliczna, jakie ma właściwości, czy są związane z nią jakiekolwiek skutki uboczne oraz jak zrobić wodę alkaliczną w domu.

Woda alkaliczna - co to jest i jakie ma właściwości

Woda alkaliczna, znana również jako woda zasilająca alkalicznie, ma pH wyższe niż neutralne pH 7. Jest to woda, która zawiera większe stężenie jonów wodorowęglanowych, co sprawia, że pH wody jest zwiększone. Woda alkaliczna ma zazwyczaj pH powyżej 8.

Jednym z głównych argumentów przemawiających za spożywaniem wody alkalicznej jest jej zdolność do neutralizowania kwasów w organizmie. Przeciwnicy twierdzą, że organizm sam utrzymuje optymalne pH krwi, niezależnie od spożywanej wody. Jednak zwolennicy wody alkalicznej wierzą, że jej picie może pomóc w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, co może mieć pozytywny wpływ na zdrowie ogólne.

Skutki uboczne wody alkalicznej - czy są jakiekolwiek ryzyka?

Podczas picia wody alkalicznej należy zachować ostrożność, ponieważ nadmierne spożycie może prowadzić do zmiany pH organizmu, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Częste i długotrwałe spożywanie wody o wyjątkowo wysokim pH może zakłócić naturalną równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Niemniej jednak, dla większości osób spożywanie wody alkalicznej w umiarkowanych ilościach nie powinno powodować żadnych skutków ubocznych. Ważne jest, aby kontrolować ilość spożywanej wody alkalicznej i pamiętać, że woda nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Jak zrobić wodę alkaliczną w domu - proste sposoby przygotowania

Jeśli chcesz spróbować picia wody alkalicznej, istnieją proste sposoby na jej przygotowanie w domu. Oto kilka z nich:

 1. Dodaj plaster cytryny: Wyciśnij sok z plasterka cytryny do szklanki wody i wymieszaj. Cytryna pomaga zwiększyć pH wody i nadaje jej przyjemny smak.
 2. Użyj wody zjonizowanej: Zakup jonizatora wody lub urządzenia filtrującego, które przekształci zwykłą wodę w wodę alkaliczną.
 3. Dodaj szczyptę sody oczyszczonej: Dodaj szczyptę sody oczyszczonej do szklanki wody i dokładnie wymieszaj. Soda oczyszczona zawiera sole, które mogą zwiększyć pH wody.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Właściwości i korzyści z picia wody alkalicznej - czy warto ją spożywać?

Zwolennicy picia wody alkalicznej wierzą, że może ona przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Oto kilka właściwości i potencjalnych korzyści z picia wody alkalicznej:

 1. Neutralizuje kwasy: Woda alkaliczna może pomóc w neutralizacji nadmiaru kwasów w organizmie, co może pomóc w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej.
 2. Nawadnia organizm: Picie wody alkalicznej, podobnie jak picie zwykłej wody, pomaga w nawadnianiu organizmu i utrzymaniu odpowiedniego poziomu hydratacji.
 3. Zapewnia minerały: Niektóre rodzaje wody alkalicznej mogą zawierać dodatkowe minerały, które mogą być korzystne dla organizmu.
 4. Może wpływać na smak: Niektórzy twierdzą, że woda alkaliczna może mieć bardziej przyjemny smak niż zwykła woda.

Czy woda alkaliczna ma wpływ na zdrowie? - analiza naukowa i kontrowersje

Jeśli chodzi o wpływ picia wody alkalicznej na zdrowie, dostępne badania są ograniczone i niejednoznaczne. Nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby jednoznacznie potwierdzić korzyści zdrowotne związane z picie wody alkalicznej.

Mimo to, jedno jest pewne - picie wody alkalicznej jest zgodne z zaleceniami picia odpowiednich ilości wody i utrzymaniem odpowiedniego poziomu hydratacji. Jeśli wola masz picie wody alkalicznej, zawsze jest ważne, aby spożywać ją w umiarkowanych ilościach, niezależnie od jej korzyści potencjalnych dla zdrowia.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Prezerwatywy damskie to forma antykoncepcji oparta na zasadzie fizycznego zabezpieczenia się podczas stosunku przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zapobiegania ciąży. Damskie prezerwatywy są stosunkowo nowym wynalazkiem na rynku antykoncepcji, ale cieszą się rosnącą popularnością ze względu na ich prostotę i łatwość użycia. Jeśli chcesz poznać więcej na temat prezerwatyw damskich i ich skuteczności jako środka antykoncepcyjnego, przeczytaj ten poradnikowy artykuł.

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Morfina to silny lek przeciwbólowy, który stosuje się w medycynie w celu łagodzenia bólu, szczególnie w przypadku bólu pourazowego, nowotworowego oraz chorób przewlekłych. Morfina jest opioidem, czyli substancją, która działa na receptory opioidowe w mózgu, zmniejszając w ten sposób odczuwanie bólu. Niemniej jednak, ze względu na jej potencjalne skutki uboczne, morfina jest zwykle stosowana w przypadkach silnego bólu, który nie ustępuje po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych. W tym artykule omówimy, czym jest morfina, jej działanie na organizm, sposób podawania oraz mit o tym, że morfina przyspiesza śmierć.

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Podagrycznik to roślina, która ma właściwości lecznicze i korzystny wpływ na zdrowie człowieka, jednak jednocześnie może wywoływać skutki uboczne i powinien być stosowany z ostrożnością. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najważniejsze informacje na temat tej rośliny, w tym czym jest podagrycznik, jak wygląda, jakie ma właściwości lecznicze, jakie są przeciwwskazania do jego stosowania oraz zalecenia dotyczące dawkowania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca