bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Pompki damskie - dlaczego warto robić pompki. Jak wykonywać damskie pompki na kolanach i dlaczego warto wykonywać te ćwiczenie?

Blog healthcare

Pompki damskie - dlaczego warto robić pompki. Jak wykonywać damskie pompki na kolanach i dlaczego warto wykonywać te ćwiczenie?

Pompki damskie to jedno z najbardziej wszechstronnych ćwiczeń, które można wykonywać w wygodnej przestrzeni swojego domu. Nie tylko wzmacniają one mięśnie, ale także kształtują sylwetkę. Warto poznać technikę i zasady ich wykonywania, aby cieszyć się korzyściami, jakie niosą ze sobą. W tym artykule dowiesz się nie tylko, czym są pompki damskie, ale również jakie efekty przynoszą, jak je poprawnie wykonywać i na co dokładnie działają. Ponadto, dla wszystkich początkujących, podzielę się wskazówkami, jak rozpocząć trening pompkami damsikimi i osiągać stały postęp.

Spis treści

 1. Pompki damskie - co to jest i jakie są ich korzyści?
 2. Damskie pompki – efekty – wzmacnianie mięśni i kształtowanie sylwetki. Jakie efekty ćwiczeń dają pompki, jakie mięśnie pracują? 
 3. Jak się robi damskie pompki? Poprawna technika i wskazówki. Jak prawidłowo wykonywać pompki? 
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Damskie pompki - na co działają?
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Pompki damskie dla początkujących - jak rozpocząć trening i osiągać postęp

Pompki damskie - co to jest i jakie są ich korzyści?

Pompki damskie to rodzaj ćwiczenia siłowego, które polega na unoszeniu i opuszczaniu ciała za pomocą rąk, podpierając się na dłoniach i palcach stóp. Główne mięśnie zaangażowane w tym ćwiczeniu to mięśnie klatki piersiowej, ramion, pleców oraz mięśnie rdzenia.

Wytrzymałość i siła są kluczowymi korzyściami płynącymi z regularnego wykonywania pompki damskich. Te ćwiczenia angażują wiele grup mięśniowych jednocześnie, co przyczynia się do wzmacniania ciała jako całości. Ponadto, pompki damskie pomagają poprawić wydolność kardiopulmonalną, co przekłada się na lepszą kondycję ogólną. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest zwiększenie siły, poprawa sylwetki czy utrzymanie dobrego stanu zdrowia, pompki damskie mogą być doskonałym uzupełnieniem Twojej rutyny treningowej.

Damskie pompki efekty wzmacnianie mięśni i kształtowanie sylwetki. Jakie efekty ćwiczeń dają pompki, jakie mięśnie pracują? 

Regularne wykonywanie pompki damskich przynosi liczne efekty. Wzmacniają one mięśnie górnej partii ciała, szczególnie klatkę piersiową, tricepsy, deltoidy i mięśnie pleców. Dzięki wzmocnieniu tych mięśni, poprawia się wygląd i kształt sylwetki, a także poprawia się postawa ciała. Pompki damskie mogą również przyczynić się do redukcji tkanki tłuszczowej, dzięki zwiększonemu spalaniu kalorii podczas intensywnego treningu.

Ponadto, pompki damskie pozwalają na rozwijanie siły mięśniowej, co ma znaczenie zarówno w życiu codziennym, jak i podczas innych aktywności fizycznych. Wzmacniając mięśnie górnej partii ciała, możesz czuć się silniejsza i bardziej pewna siebie. Nie zapominajmy także o korzyściach zdrowotnych, takich jak poprawa wydolności kardiopulmonalnej i ogólnej kondycji fizycznej.

Jak się robi damskie pompki? Poprawna technika i wskazówki. Jak prawidłowo wykonywać pompki? 

Wykonanie damskich pompek wymaga odpowiedniej techniki, aby uniknąć kontuzji i zapewnić efektywność treningu. Oto kilka wskazówek i kroków, aby wykonać pompki damskie poprawnie:

 1. Pozycja wyjściowa: Stań w pozycji plank, z rękami wyciągniętymi i opartymi na podłodze. Dłonie powinny być odpowiednio rozstawione - nieco szerzej niż szerokość ramion.

 2. Opuszczenie ciała: Złóż łokcie, opuszczając ciało w dół, aż klatka piersiowa zbliży się do podłogi. Zachowaj płaską linię od głowy do stóp.

 3. Uniesienie ciała: Naciśnij dłoniami, aby wrócić do pozycji wyjściowej, prostując ręce. Zachowaj napięcie mięśniowe w korpusie i unikaj przeciążania kręgosłupa.

 4. Pamiętaj o oddychaniu: Oddychaj naturalnie, wdechując podczas opuszczania ciała i wydychając podczas uniesienia.

 5. Rozpocznij od mniej zaawansowanej wersji: Jeśli jest to Twój pierwszy raz, rozpocznij od robienia pompki damskiej na kolanach, a następnie stopniowo przejdź do pełnej damskiej pompki, kiedy poczujesz siłę i stabilność.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Damskie pompki - na co działają?

Pompki damskie nie tylko wzmacniają mięśnie górnej partii ciała i kształtują sylwetkę, ale mają również wiele innych pozytywnych efektów:

 1. Poprawa wytrzymałości mięśniowej: Regularne wykonywanie pompki damskich zwiększa zdolność mięśni do wytrzymywania dłuższego wysiłku.
 2. Poprawa koordynacji ruchowej: Dzięki angażowaniu wielu mięśni jednocześnie, pompki damskie pomagają poprawić koordynację ruchową i kontrolę ciała.
 3. Wzrost stabilności rdzenia: Wykonując pompki damskie, angażujesz mięśnie rdzenia, co wpływa na poprawę stabilności ciała i zapobieganie urazom kręgosłupa.
 4. Zwiększenie wchłaniania wapnia: Regularna aktywność fizyczna, do której należą pompki damskie, może pomóc w utrzymaniu mocnych kości i zapobieganiu osteoporozie.

Pompki damskie dla początkujących - jak rozpocząć trening i osiągać postęp

Jeśli jesteś początkującym w wykonywaniu pompki damskich, ważne jest, aby zacząć od prostszych wersji i stopniowo zwiększać intensywność treningu. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci rozpocząć trening i osiągać postęp:

 1. Rozgrzewka: Przed rozpoczęciem treningu pompkami damskimi wykonaj kilka minut rozgrzewki, np. skakanie na skakance, marsz w miejscu lub rozciąganie.
 2. Rozpoczęcie od pompek na kolanach: Jeśli nie czujesz jeszcze dostatecznej siły, zacznij od wykonywania pompki damskiej na kolanach. To znacznie łatwiejsza wersja, ale nadal dająca korzyści.
 3. Stopniowe zwiększanie trudności: Kiedy poczujesz, że pompki na kolanach stają się łatwe, stopniowo przechodź do pełnych damskich pompek, stopniowo zwiększając ilość powtórzeń.
 4. Regularność treningu: Wzmacnianie mięśni i rozwijanie siły wymaga regularnego treningu. Planuj treningi pompkowe na kilka razy w tygodniu i postaraj się utrzymać regularność.
 5. Monitorowanie postępów: Zapisuj swoje postępy, zwiększając liczbę powtórzeń lub trudność ćwiczeń. To pomoże Ci zmotywować się i śledzić swoje osiągnięcia.

Rozpoczęcie treningu pompkami damskimi może być początkowo trudne, ale z biegiem czasu będziesz obserwować postępy i cieszyć się z coraz większych osiągnięć. Bądź wytrwała i nie zniechęcaj się, nawet jeśli na początku wydaje się trudne. Twój wysiłek zostanie nagrodzony wzmocnioną sylwetką i lepszą kondycją fizyczną.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Gotowy na eksplorację różnorodnych przepisów i pomysłów na napoje z selerem naciowym? Wiesz już, że sok z selera naciowego ma liczne korzyści dla zdrowia, ale teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować ten pyszny i odżywczy napój. W tym artykule przekażemy Ci proste przepisy na sok z selera naciowego, podpowiemy, jak zrobić sok z selera naciowego w blenderze oraz omówimy różnorodne połączenia smakowe. Przygotuj się na prawdziwą dawkę wiedzy o soku z selera naciowego!

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Czy wiesz, że marskość wątroby to jedno z najpoważniejszych schorzeń tego narządu? To choroba, która może prowadzić do licznych powikłań i nawet śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Wiedza na ten temat jest istotna, zwłaszcza dla osób z niewielką znajomością medycyny. Dlatego dziś przedstawiamy Ci artykuł, w którym omówimy najważniejsze objawy marskości wątroby.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz