bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Ćwiczenia na schudnięcie - jakie są najlepsze ćwiczenia na odchudzanie. Stwórz własny trening odchudzający w domu i na siłowni!

Blog healthcare

Ćwiczenia na schudnięcie - jakie są najlepsze ćwiczenia na odchudzanie. Stwórz własny trening odchudzający w domu i na siłowni!

Czy marzysz o zgrabnej sylwetce, ale nie wiesz, jakie ćwiczenia wybrać, aby schudnąć? Oto kilka skutecznych ćwiczeń na schudnięcie z brzucha, ud i całego ciała. Bez obaw, większość z nich można wykonywać w domu, bez potrzeby wizyty na siłowni.

Spis treści

 1. Skuteczne ćwiczenia na schudnięcie z brzucha. Ćwiczenia odchudzające 
 2. Szybkie ćwiczenia na schudnięcie - które warto wypróbować? Trening odchudzający
 3. Jakie ćwiczenia najlepiej wspierają proces schudnięcia? Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie 
 4. Efektywne ćwiczenia na schudnięcie z ud. Trening siłowy 
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Skuteczne ćwiczenia na schudnięcie w domu - bez potrzeby wizyty na siłowni. Ćwiczenia odchudzające w domu. Jak zacząć?

Skuteczne ćwiczenia na schudnięcie z brzucha. Ćwiczenia odchudzające 

Brzuch to jedno z miejsc, w którym tłuszcz jest łatwo widoczny. Jednym z najlepszych ćwiczeń na schudnięcie z brzucha jest tradycyjne przysiady. Ćwiczenie to polega na przyjmowaniu pozycji jak do siedzenia na krześle, jednocześnie zachowując prawidłową postawę ciała.

Kolejnym bardzo skutecznym ćwiczeniem z brzucha są planki. Leżąc na brzuchu, podpieraj się przedramionami i zachowaj proste linie ciała, unosząc cielsko do góry. Planki wzmocnią każde mięśnie ciała, przy czym poczujesz najwięcej ich działanie w mięśniach brzucha.

Szybkie ćwiczenia na schudnięcie - które warto wypróbować? Trening odchudzający

Jeśli brak Ci czasu, jednak zależy Ci na utracie wagi, to warto włączyć do swojego planu ćwiczeń kilka prostych ćwiczeń na schudnięcie. Są to między innymi krążenia ramion, przysiady przed lustrem czy skiping w miejscu.

Krążenia ramion to idealne ćwiczenie na rozgrzewkę całego ciała. Stań wygodnie, wyciągnij ręce w bok i zacznij kręcić rękoma w przeciwnych kierunkach. Ćwiczenie to ładnie rozgrzewa i gwarantuje szybki spadek wagi.

Przysiady przed lustrem to bardzo popularne ćwiczenie na schudnięcie. Stojąc prosto, zrób krok w tył i równocześnie ugnij nogi w kolanach. Pamiętaj o ułożeniu ciała, a przysiady pomogą wyrzeźbić uniesione pośladki.

Skiping w miejscu to skok w miejscu, który dobrze wpływa na kondycję całego ciała i tlenowanie organizmu. Wykonywaj go regularnie, a szybko zauważysz pierwsze efekty.

Jakie ćwiczenia najlepiej wspierają proces schudnięcia? Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie 

Oprócz ćwiczeń z brzucha warto skupić się na ćwiczeniach całościowych, które wspierają proces utraty wagi.

Jednym z najlepszych ćwiczeń całościowych są pompki. Ćwiczenie to wzmocni mięśnie ramion i klatki piersiowej, a także wpłynie na poprawę postawy.

Innym popularnym ćwiczeniem na schudnięcie z całości ciała jest bieganie. Bieganie to idealny sposób na szybką utratę wagi i poprawę wydolności organizmu. Początkowo ustaw sobie małe cele, systematycznie je powiększając.

Efektywne ćwiczenia na schudnięcie z ud. Trening siłowy 

Uda to kolejne miejsce, w którym gromadzi się najwięcej tłuszczu. Aby zredukować objętość ud, warto włączyć do swojego planu ćwiczeń między innymi przysiady ze sztangą lub bulgaria squats.

Przysiady ze sztangą to bardzo dobre ćwiczenie na schudnięcie z ud. Wystarczy wykonać przysiad i trzymać hantel w rękach, a następnie wrócić do pozycji wyjściowej.

Bulgaria squats to ćwiczenia, które bardzo dobrze wpływa na mięśnie nóg i pośladków. Ćwiczenie to polega na wykonywaniu przysiadu jedną nogą. Najważniejsze, aby zachować właściwą postawę ciała.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Skuteczne ćwiczenia na schudnięcie w domu - bez potrzeby wizyty na siłowni. Ćwiczenia odchudzające w domu. Jak zacząć?

Nie masz czasu, aby jeździć na siłownię? Nic nie szkodzi. Wiele ćwiczeń na schudnięcie można łatwo wykonać w domu. Jednym z nich są dipy. Ćwiczenie to wzmocni mięśnie tricepsów i klatki piersiowej. Wystarczy dla niego ławka lub krzesło.

Kolejnym ćwiczeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest plank. Ćwiczenie to można wykonywać w domu, nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Planki to podstawowy element dobrego treningu na schudnięcie.

Innym bardzo skutecznym ćwiczeniem jest deska bokiem. Ćwiczenie to skutecznie angażuje mięśnie boczne i brzucha.

Utrata wagi to skomplikowany proces, jednak nie jest niemożliwy. Włączając do swojego planu treningowego wymienione powyżej ćwiczenia na schudnięcie, z pewnością poczujesz nagrodę w postaci utraty wagi i zgrabnej sylwetki.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz