bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Naturoterapia - studia podyplomowe i szkolenia

Blog healthcare

Naturoterapia - studia podyplomowe i szkolenia

Jakie studia i kursy wybrać planując zostać naturopatą? Medycyna naturalna - szkolenia online.Celem naturoterapii jest przede wszystkim stopniowe przywróceniu ogólnego zdrowia za pomocą naturalnych środków. Naturopata podczas diagnozowania chorób korzysta jednak ze specjalistycznej aparatury, takiej jak no. biorezonans elektromagnetyczny - Mezator M1, służący zarówno do diagnozowania, jak i eliminowania różnych schorzeń. Naturoterapia z profilaktyką zdrowia jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem studiów podyplomowych. Osoby pragnące zostać naturoterapeutą mogą również zdobyć wiedzę na szkoleniach online. Szczególnie ciekawą ofertę ma platforma edukacyjna BezTabletek.pl, która pomaga podnieść swoje kompetencje z zakresu medycyny naturalnej.

Spis treści

 1. Naturoterapia
 2. Dla kogo studia na kierunku naturoterapia
 3. Holistycznie
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Kierunek — Terapie Naturalne
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Naturoterapia

Naturoterapia to umiejętność odpowiedniego komponowanie naturalnych składników roślinnych w taki sposób, aby oddziaływały w pożądany sposób. Wykorzystywane są, więc w niej zioła oraz olejki eteryczne. Warto wiedzieć, że właściwości niektórych roślin umożliwiają komponowanie mieszanek o właściwościach bakteriobójczych, wyciszających, przeciwbólowych, a nawet wzmacniających.

W naturoterapii bardzo ważną rolę odgrywa również psychologia. Powiedzieć, więc można, że praca naturopaty to czasami praca terapeutyczna i jest on terapeutą, czy psychologiem. Naturoterapia to także terapie manualne, do których należą m.in masaże, akupunktura, refleksoterapia, terapie dźwiękiem. Naturopata powinien posiadać także wiedzę z zakresu fizjologii, czy anatomii.

Główną cechą medycyny naturalnej jest holistyczne podejście do człowieka. Bierze ona pod uwagę aspekty emocjonalne oraz psychologiczne. Medycyna naturalna zakłada, że aby było możliwe wyeliminowanie określonych schorzeń, należy dojść do ich źródła w wyniku przeanalizowania wszystkich możliwych czynników.

Dla kogo studia na kierunku naturoterapia

Głównym celem studiów i szkoleń dotyczących naturopatii jest praktyczne przygotowanie słuchaczy oraz studentów do pozyskania wiedzy teoretycznej i umiejętności dotyczących rozpoznania środowiska naturalnego ziół, naturalnych metod terapii, leczenia i diagnozy w duchu holistycznego podejścia do pacjenta. Absolwenci zdobędą również wiedzę dotyczącą wartości oraz znaczenie ziół w suplementacji, czy wyrobach kosmetycznych. Studia na kierunku naturopatia i szkolenia o specjalności naturoterapia przeznaczone są, więc dla wszystkich osób pragnących zostać naturopatą, podnieść swoje kwalifikacje i być specjalistą medycyny naturalnej. Po ukończeniu studiów niestacjonarnych, stacjonarnych, czy kursów online zdobywa się umiejętości i kompetencje dotyczące:

 • zastosowania niekonwencjonalnych, naturalnych metod terapii oraz leczenia
 • higieny życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej
 • metod, a także zasad poprawy jakości życia pacjentów
 • prowadzenia zajęcia oraz warsztatów terapeutycznych
 • kierowania placówką terapii naturalnych
 • kształcenia osób wykonujących inne zawody medyczne, czy paramedyczne
 • dbałości o zdrowie poprzez zrozumienie własnych zalet i słabości
 • utrzymania zasad zdrowego stylu życia
 • całościowego podejścia do problematyki zdrowia
 • uzdrawiania przez naturę
 • spersonalizowanych terapii zdrowotnych
 • naturalnych produktach i metodach wspierających leczenie
 • opieki zdrowotnej opartej na tradycyjnych metodach leczniczych
 • anatomii i fizjologii
 • terapii pomagających przywrócić równowagę organizmu
 • zalet regularnej aktywności fizycznej
 • oceny zaburzeń psychoenergetycznych
 • wdrożenia i utrzymania zasad zdrowego odżywiania


Umiejętności i kompetencje zdobyte na studiach dziennych, zaocznych, czy szkoleniach na kierunku naturopatia umożliwiają podjęcie pracy w zawodzie naturopaty, kod zawodu 323009. Otwierają ścieżki kariery zawodowej i aktywnego zaangażowania się w dbałość o zdrowie pacjentów.


Holistycznie

Główną cechą medycyny naturalnej jest holistyczne podejście do człowieka.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Kierunek — Terapie Naturalne

Naturopatia tak jak i każda gałąź medycyny naturalnej to terapia holistyczna. Zalecenia specjalisty dotyczą, więc schorzeń fizycznych, równowagi psychicznej, czy sposobów radzenia sobie ze stresem. Do naturopaty można zgłosić się praktycznie z każdym problemem zdrowotnym, należy jednak pamiętać, żeby nie unikać lekarzy medycyny akademickiej. W sytuacji poważnych problemów zdrowotnych, chorób wymagających operacji, czy leczenia farmakologicznego same ziołolecznictwo może nie wystarczyć. Terapie naturalne powinny być metodami wspierającymi leczenie konwencjonalne. Należy również pamiętać, że wiele zależy od zdrowego stylu życia.


W Polsce naturoterapia staje się coraz bardziej popularna. Nic, więc dziwnego, że dużo osób chce studiować kierunek naturoterapia. Jeśli chcesz wiedzieć kiedy na danej uczelni odbywa się rekrutacja i zaczyna się semestr wejdź na jej stronę internetową. Dowiesz się tam m.in jaki dyplom po zakończeniu studiów możesz uzyskać. Pamiętaj również, że w celu poszerzania wiedzy o naturalnych terapiach możesz zapisać się do platformy BezTabletek.pl. Kiedy prowadzisz życie w ciągłym biegu to idealne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga ona stacjonarnego tryby uczenia się. Nie ma, więc różnicy, czy mieszkasz w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, czy na wsi. Opinie na temat szkolenia się online są bardzo pozytywne i dają kursantowi szereg możliwości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o medycynie naturalnej ? 

Podnieś swoje kompetencję i wyróżnij się na tle innych praktyków medycyny naturalnej dołączając do platformy Bez Tabletek.


Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN