Kim jest lekarz medycyny naturalnej?

Kim jest lekarz medycyny naturalnej?

Lekarz medycyny naturalnej - kim jest i jakie metody leczenia stosuje? Medycyna naturalna zyskuje coraz większą popularność. Podchodzi do pacjenta holistycznie, skupia się na poprawie zdrowia, odporności oraz poprawie ogólnego samopoczucia. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób. Lekarze tego rodzaju medycyny dokładnie analizują aktualny stan zdrowia, historię chorób, styl życia, ale nawet środowisko. Swoim podopiecznym w porównywaniu do lekarzy medycyny tradycyjnej poświęcają więcej uwagi. Opinie na temat działania leczniczego naturalnych metod i leków są w większości pozytywne, a coraz więcej osób odwiedza gabinety medycyny naturalnej.

Na czym polega medycyna naturalna i kiedy warto ją stosować?

Medycyna naturalna charakteryzuje się przede wszystkim:

 • kompleksowym, całościowym, a także syntetycznym postrzeganiem człowieka. Uwzględnia zarówno jego ciało, jak i strefę duchową oraz psychiczną
 • działaniem mającym na celu zapobieganie występowania chorób

Podobnie jak w medycynie konwencjonalnej może w niej wyróżnić dziedziny oraz specjalizacje, a także szereg metod, zabiegów, czy praktyk, które są skierowane do poszczególnych dolegliwości. Należy do nich m.in:

 • akupresura
 • akupunktura
 • apiterapia
 • aromaterapia
 • aurikuloterapia
 • bioenergoterapia
 • fitoterapia
 • hipnoterapia
 • homeopatia
 • klawiterapia
 • chiropraktyka
 • radiestezja
 • refleksoterapia
 • urynoterapia
 • ziołolecznictwo
 • masaż

Celem tych metod jest poprawa komfortu życia osoby chorej oraz pozytywny wpływ na jej podejście do walki z chorobą. W oparciu o najnowszą wiedzę medyczną doświadczony terapeuta sprawdza co dolega pacjentowi. Bardzo często wykorzystują oni zioła w celach terapeutycznych. Należy jednak pamiętać, że ich niewłaściwe zastosowanie może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Lekarz medycyny naturalnej

Medycyna naturalna jest częścią medycyny komplementarnej oraz alternatywnej. Metody w niej wykorzystywane są stosowane w licznych krajach na całym świecie. Lekarz medycyny naturalnej posiadający wymagane uprawnienia to naturopata. Na podstawie swojej fachowej wiedzy diagnozuje, udziela porad, a także leczy holistycznie. Posiada on szeroką wiedzę o człowieku i chorobach. Podczas diagnostyki stosuje nowoczesną aparaturę, typu np. biorezonans Mezotor M1. W leczeniu i terapii wykorzystuje wyłącznie naturalne środki. Wykorzystując różne metody i praktyki pomaga swoim pacjentom przywrócić równowagę w organizmie.

Istnieją naukowe dowody świadczące o leczniczej właściwości tego rodzaju medycyny. Korzystanie z dobrodziejstw natury to skuteczny sposób na przybycie się różnych dolegliwości. Należy jednak pamietać, żeby w stosowaniu jej metod zachować rozważność. Korzystanie z zabiegów medycyny naturalnej lub przyjmowanie składników pochodzenia naturalnego zawsze należy skonsultować ze specjalistą. Nie powinno się także odwracać od medycyny akademickiej. Najlepiej połączyć tradycyjną medycynę z naturalnymi metodami leczenia.

Ciekawostka

Istnieją naukowe dowody świadczące o leczniczej właściwości tego rodzaju medycyny

Naturalne metody diagnozy i leczenia

Lekarze medycyny naturalnej mówią, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wykorzystywanie naturalnych metod oraz stosowanie produktów pochodzenia naturalnego (zaliczają się do nich preparaty zarówno mineralne jak i roślinne) wpływają pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale również samopoczucie. Pomagają one szukać przyczyn schorzeń. Dzięki temu osiągnie się harmonię między duszą, a ciałem. Ponadto efekty w leczeniu przynosi aktywny tryb życia, zdrowa dieta, czy wyeliminowanie czynników powodujących stres.

Skuteczność medycyny naturalnej została niejednokrotnie potwierdzona zarówno przez jej praktyków jak i ich pacjentów. Sceptycy naturalnych metod leczenia oponują przy tym, ponieważ potrzebują udokumentowanych dowodów na skuteczność konkretnych metod. Ogromne spektrum działań w ramach stosowania naturalnych metod terapii doprowadziło do zawarcia w nich dość kontrowersyjnych praktyk. Należy jednak wiedzieć, że wiele z jej dziedzin zostało uznanych przez Światową Organizację Zdrowia, a niektóre z zabiegów są refundowane.


Jeśli zainteresowała Cię tematyka związana z naturalnymi metodami leczenia i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zapraszamy do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotni dostęp

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz dowiedzieć się więcej o medycynie naturalnej ? 

Podnieś swoje kompetencję i wyróżnij się na tle innych praktyków medycyny naturalnej dołączając do platformy Bez Tabletek.


Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia


Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Zmęczenie oczu to powszechny problem, zwłaszcza w erze cyfrowej, kiedy większość czasu spędzamy przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych. Wybór odpowiednich okularów może pomóc zminimalizować ten problem i zapewnić oczom większy komfort podczas pracy. W tym artykule omówimy, jakie okulary warto wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dotykającym wielu osób. Czym dokładnie się charakteryzują?

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Konturowanie to technika makijażu, która polega na używaniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni kosmetyków po to, by podkreślić lub ukryć pewne partie twarzy. Dzięki zastosowaniu tej metody możesz uwydatnić kości policzkowe, wysmuklić nos lub zdefiniować linię szczęki. Robiąc to prawidłowo, poprawisz proporcje swojej twarzy, a także nadasz makijażowi atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Jak skutecznie konturować? Już teraz sprawdź nasze najważniejsze wskazówki dla początkujących kobiet!

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Czy wiesz, jak istotną rolę odgrywa bor w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca