bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Kim jest lekarz medycyny naturalnej?

Blog healthcare

Kim jest lekarz medycyny naturalnej?

Lekarz medycyny naturalnej - kim jest i jakie metody leczenia stosuje? Medycyna naturalna zyskuje coraz większą popularność. Podchodzi do pacjenta holistycznie, skupia się na poprawie zdrowia, odporności oraz poprawie ogólnego samopoczucia. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób. Lekarze tego rodzaju medycyny dokładnie analizują aktualny stan zdrowia, historię chorób, styl życia, ale nawet środowisko. Swoim podopiecznym w porównywaniu do lekarzy medycyny tradycyjnej poświęcają więcej uwagi. Opinie na temat działania leczniczego naturalnych metod i leków są w większości pozytywne, a coraz więcej osób odwiedza gabinety medycyny naturalnej.

Spis treści

 1. Na czym polega medycyna naturalna i kiedy warto ją stosować?
 2. Lekarz medycyny naturalnej
 3. Ciekawostka
 4. Naturalne metody diagnozy i leczenia
 5. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Na czym polega medycyna naturalna i kiedy warto ją stosować?

Medycyna naturalna charakteryzuje się przede wszystkim:

 • kompleksowym, całościowym, a także syntetycznym postrzeganiem człowieka. Uwzględnia zarówno jego ciało, jak i strefę duchową oraz psychiczną
 • działaniem mającym na celu zapobieganie występowania chorób

Podobnie jak w medycynie konwencjonalnej może w niej wyróżnić dziedziny oraz specjalizacje, a także szereg metod, zabiegów, czy praktyk, które są skierowane do poszczególnych dolegliwości. Należy do nich m.in:

 • akupresura
 • akupunktura
 • apiterapia
 • aromaterapia
 • aurikuloterapia
 • bioenergoterapia
 • fitoterapia
 • hipnoterapia
 • homeopatia
 • klawiterapia
 • chiropraktyka
 • radiestezja
 • refleksoterapia
 • urynoterapia
 • ziołolecznictwo
 • masaż

Celem tych metod jest poprawa komfortu życia osoby chorej oraz pozytywny wpływ na jej podejście do walki z chorobą. W oparciu o najnowszą wiedzę medyczną doświadczony terapeuta sprawdza co dolega pacjentowi. Bardzo często wykorzystują oni zioła w celach terapeutycznych. Należy jednak pamiętać, że ich niewłaściwe zastosowanie może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Lekarz medycyny naturalnej

Medycyna naturalna jest częścią medycyny komplementarnej oraz alternatywnej. Metody w niej wykorzystywane są stosowane w licznych krajach na całym świecie. Lekarz medycyny naturalnej posiadający wymagane uprawnienia to naturopata. Na podstawie swojej fachowej wiedzy diagnozuje, udziela porad, a także leczy holistycznie. Posiada on szeroką wiedzę o człowieku i chorobach. Podczas diagnostyki stosuje nowoczesną aparaturę, typu np. biorezonans Mezotor M1. W leczeniu i terapii wykorzystuje wyłącznie naturalne środki. Wykorzystując różne metody i praktyki pomaga swoim pacjentom przywrócić równowagę w organizmie.

Istnieją naukowe dowody świadczące o leczniczej właściwości tego rodzaju medycyny. Korzystanie z dobrodziejstw natury to skuteczny sposób na przybycie się różnych dolegliwości. Należy jednak pamietać, żeby w stosowaniu jej metod zachować rozważność. Korzystanie z zabiegów medycyny naturalnej lub przyjmowanie składników pochodzenia naturalnego zawsze należy skonsultować ze specjalistą. Nie powinno się także odwracać od medycyny akademickiej. Najlepiej połączyć tradycyjną medycynę z naturalnymi metodami leczenia.

Ciekawostka

Istnieją naukowe dowody świadczące o leczniczej właściwości tego rodzaju medycyny

Naturalne metody diagnozy i leczenia

Lekarze medycyny naturalnej mówią, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wykorzystywanie naturalnych metod oraz stosowanie produktów pochodzenia naturalnego (zaliczają się do nich preparaty zarówno mineralne jak i roślinne) wpływają pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale również samopoczucie. Pomagają one szukać przyczyn schorzeń. Dzięki temu osiągnie się harmonię między duszą, a ciałem. Ponadto efekty w leczeniu przynosi aktywny tryb życia, zdrowa dieta, czy wyeliminowanie czynników powodujących stres.

Skuteczność medycyny naturalnej została niejednokrotnie potwierdzona zarówno przez jej praktyków jak i ich pacjentów. Sceptycy naturalnych metod leczenia oponują przy tym, ponieważ potrzebują udokumentowanych dowodów na skuteczność konkretnych metod. Ogromne spektrum działań w ramach stosowania naturalnych metod terapii doprowadziło do zawarcia w nich dość kontrowersyjnych praktyk. Należy jednak wiedzieć, że wiele z jej dziedzin zostało uznanych przez Światową Organizację Zdrowia, a niektóre z zabiegów są refundowane.


Jeśli zainteresowała Cię tematyka związana z naturalnymi metodami leczenia i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zapraszamy do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotni dostęp

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz dowiedzieć się więcej o medycynie naturalnej ? 

Podnieś swoje kompetencję i wyróżnij się na tle innych praktyków medycyny naturalnej dołączając do platformy Bez Tabletek.


Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN