Na co pomaga sok z selera naciowego?

Na co pomaga sok z selera naciowego?

Korzyści zdrowotne picia soku z selera naciowego.Sok z selera naciowego to bogactwo cennych składników odżywczych, takich jak witaminy A, C, K, witaminy z grupy B, przeciwutleniacze, czy błonnik. Spożywanie go pomaga nie tylko zadbać o sylwetkę, ale także wspiera funkcjonowanie całego organizmu. Warto wiedzieć, że za jego popularnością stoi Anthony William, amerykański dietetyk. Czy warto spożywać sok z selera naciowego na czczo i dlaczego w ogóle warto go pić? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się o właściwościach prozdrowotnych tego warzywa.

Czy warto pić sok z selera naciowego?

W selerze naciowym znaleźć możemy liczne wartościowe składniki aktywne. Przede wszystkim charakteryzuje go niska kaloryczność, spora ilość cennego błonnika, obecność witamin i minerałów, czy antyoksydantów. Spożywanie selera naciowego dostarcza organizmowi duże ilości witaminy A, C, witaminy K, witamina z grupy B. Stanowi on również źródło składników mineralnych, takich jak wapń, magnez, potas, fosfor oraz żelazo. Sok z sera naciowego warto włączyć do codziennej diety. Słynie on z następujących korzyści zdrowotnych:

  • nawadnia organizm
  • wykazuje działanie antyoksydacyjne
  • wspomaga metabolizm (wpływa bardzo korzystnie na trawienie)
  • poprawia pracę naczyń krwionośnych (wpływa korzystnie na układ krążenia i ciśnienie krwi)
  • poprawia pracę układu moczowego, ma działanie moczopędne
  • pomaga w zachowaniu młodego wyglądu cery
  • podnosi libido
  • wykazuje działanie przeciwutleniające
  • zmniejsza stany zapalne
  • usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Jak sok z selera działa na organizm?

Warto zrobić sok z selera naciowego albo kupić go i pić w celach profilaktyki zdrowia. Dzięki swoim właściwością wpływa on korzystnie na:

  • wspomaganie odchudzania - jest niskokaloryczny (w 100g seler naciowy ma jedynie 14 kcal), usprawnia metabolizm, a także poprawia działanie układu pokarmowego, co wspiera utratę zbędnych kilogramów
  • układ pokarmowy - wspomaga działanie układu pokarmowego, żołądka, jelit, wątroby i dróg żółciowych. Systematycznie pity sok z selera naciowego może zmniejszyć ryzyko pojawienia się zaparć, wzdęć, czy bólów brzucha
  • choroby sercowo-naczyniowe - pomaga zmniejszyć ilość cholesterolu we krwi. Ponadto reguluje ciśnienie tętnicze, zapobiega zawałom oraz udarom
  • odporność -zmniejsza ryzyko częstych infekcji
  • choroby neurodegeneracyjne - zapobiega niekorzystnym zmianom w mózgu, które prowadzą do rozwinięcia się schorzeń takich jak choroba Parkinsona, czy choroba Alzheimera
  • stany zapalne - zmniejsza ryzyko powiązane z rozwijaniem się stanów zapalnych i pomaga w ich łagodzeniu. Picie soku z selera naciowego wspiera rekonwalescencję wielu schorzeń
  • choroby stawów - dzięki przeciwzapalnemu działaniu apigeniny zawartej w selerze naciowym wspomaga stawy. Jego spożywanie polecane jest osobom z artretyzmem, czy reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Pamiętaj

Sok selera z jest niskokaloryczny tylko 14 kcal w 100 g

Przepis na sok z selera

Jak zrobić sok z selera naciowego? Sok z selera jest łatwy w przygotowaniu.Ponadto można dodać do niego inne składniki, aby jego smak był bardziej atrakcyjny smak. Do jego przygotowania najlepiej użyć wyciskarki wolnoobrotowej.Zastosować można również sokowirówkę lub blender.

Przepis na sok z selera naciowego i jabłek - składniki:

  • 3 łodygi selera naciowego
  • 3 jabłka

Składniki umyj, pokrój oraz wyciśnij. Tak przygotowany sok możesz przechowywać w temperaturze 5-8 stopni celcjusza do 24 godzin.

Jeśli masz ochotę do soku możesz dodać takie składniki jak: sok z cytryny, banany, szpinak, marchewkę, ogórek, czerwoną kapustę, botwinkę, kapustę rzymska, jarmuż, kolendrę, czy natka pietruszki.

Należy wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania co do picia soku z selera naciowego. Nie powinny pić go osoby, zmagające się z problemami z nerkami albo mające skłonność do kamicy nerkowej. Seler naciowy zawiera dużo szczawianów, które mogą ten problem nasilić.


Jeśli chcesz się dowiedzieć, które z warzyw dostarczają cennych składników i posiadają właściwości przeciwutleniające zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl - sprawdź nasz kurs z dietetyki online. Sprawdź dlaczego do swojej codziennej diety warto włączyć sok z sera naciowego i zdobądź wiedzę o naturalnych cudownych lekarstwach. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowego odżywiania? Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek i zyskaj nielimitowany dostęp do szkoleń w kilkunastu kategoriach.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Terapia dla alkoholika – ile trwa, na czym polega, od czego zacząć?

Terapia dla alkoholika – ile trwa, na czym polega, od czego zacząć?

Nadmierne spożywanie alkoholu jest jednym z największych problemów zdrowia publicznego na świecie. Alkoholizm dotyka każdego: nie tylko alkoholika, ale także jego rodzinę i społeczeństwo, w którym żyje. Istnieje jednak terapia, która wymaga dużego wysiłku ze strony osoby uzależnionej, ale jej znaczenie jest bardzo ważne na drodze do pokonania nałogu. Poznaj szczegóły leczenia dla alkoholika.

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Utrata zęba lub kilku zębów może wiązać się nie tylko z dyskomfortem estetycznym, ale także z problemami zdrowotnymi i obniżeniem jakości życia. Implanty zębowe to rozwiązanie, które pozwala na trwałe i funkcjonalne uzupełnienie braków w uzębieniu, a ich zastosowanie cieszy się coraz większą popularnością. W jakich sytuacjach warto rozważyć to rozwiązanie, jak wygląda proces ich wszczepienia i jakie są korzyści wynikające z implantów?

Leczenie hiperprolaktynemii – co można zrobić naturalnie?

Leczenie hiperprolaktynemii – co można zrobić naturalnie?

W artykule omawiamy, jak w naturalny sposób można obniżyć poziom prolaktyny, jakie zmiany w stylu życia i diecie mogą pomóc oraz które zioła warto rozważyć w walce z hiperprolaktynemią.

Dieta przeciwzapalna – jak walczyć z przewlekłym stanem zapalnym?

Dieta przeciwzapalna – jak walczyć z przewlekłym stanem zapalnym?

Sprawdź, jak skomponować swoją dietę, by przeciwdziałać zapaleniom i cieszyć się lepszym zdrowiem! W artykule omawiamy, jakie produkty warto włączyć do codziennego menu, a których unikać, aby zredukować stan zapalny i wesprzeć zdrowie na dłużej.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Całoroczny dostęp za 45 zł, bez automatycznego przedłużania subskrypcji – tylko w listopadzie!

195

45zł /

Tylko w listopadzie, bez zobowiązań i automatycznego przedłużania!

06Dni
06Godzin
01Minut
12Sekund
Zobacz co zyskasz

Pełen dostęp do naszej bazy wiedzy tylko za 45 zł na cały rok – korzystaj bez ograniczeń!”

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca