Na co pomaga sok z selera naciowego?

Na co pomaga sok z selera naciowego?

Korzyści zdrowotne picia soku z selera naciowego.Sok z selera naciowego to bogactwo cennych składników odżywczych, takich jak witaminy A, C, K, witaminy z grupy B, przeciwutleniacze, czy błonnik. Spożywanie go pomaga nie tylko zadbać o sylwetkę, ale także wspiera funkcjonowanie całego organizmu. Warto wiedzieć, że za jego popularnością stoi Anthony William, amerykański dietetyk. Czy warto spożywać sok z selera naciowego na czczo i dlaczego w ogóle warto go pić? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się o właściwościach prozdrowotnych tego warzywa.

Czy warto pić sok z selera naciowego?

W selerze naciowym znaleźć możemy liczne wartościowe składniki aktywne. Przede wszystkim charakteryzuje go niska kaloryczność, spora ilość cennego błonnika, obecność witamin i minerałów, czy antyoksydantów. Spożywanie selera naciowego dostarcza organizmowi duże ilości witaminy A, C, witaminy K, witamina z grupy B. Stanowi on również źródło składników mineralnych, takich jak wapń, magnez, potas, fosfor oraz żelazo. Sok z sera naciowego warto włączyć do codziennej diety. Słynie on z następujących korzyści zdrowotnych:

  • nawadnia organizm
  • wykazuje działanie antyoksydacyjne
  • wspomaga metabolizm (wpływa bardzo korzystnie na trawienie)
  • poprawia pracę naczyń krwionośnych (wpływa korzystnie na układ krążenia i ciśnienie krwi)
  • poprawia pracę układu moczowego, ma działanie moczopędne
  • pomaga w zachowaniu młodego wyglądu cery
  • podnosi libido
  • wykazuje działanie przeciwutleniające
  • zmniejsza stany zapalne
  • usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Jak sok z selera działa na organizm?

Warto zrobić sok z selera naciowego albo kupić go i pić w celach profilaktyki zdrowia. Dzięki swoim właściwością wpływa on korzystnie na:

  • wspomaganie odchudzania - jest niskokaloryczny (w 100g seler naciowy ma jedynie 14 kcal), usprawnia metabolizm, a także poprawia działanie układu pokarmowego, co wspiera utratę zbędnych kilogramów
  • układ pokarmowy - wspomaga działanie układu pokarmowego, żołądka, jelit, wątroby i dróg żółciowych. Systematycznie pity sok z selera naciowego może zmniejszyć ryzyko pojawienia się zaparć, wzdęć, czy bólów brzucha
  • choroby sercowo-naczyniowe - pomaga zmniejszyć ilość cholesterolu we krwi. Ponadto reguluje ciśnienie tętnicze, zapobiega zawałom oraz udarom
  • odporność -zmniejsza ryzyko częstych infekcji
  • choroby neurodegeneracyjne - zapobiega niekorzystnym zmianom w mózgu, które prowadzą do rozwinięcia się schorzeń takich jak choroba Parkinsona, czy choroba Alzheimera
  • stany zapalne - zmniejsza ryzyko powiązane z rozwijaniem się stanów zapalnych i pomaga w ich łagodzeniu. Picie soku z selera naciowego wspiera rekonwalescencję wielu schorzeń
  • choroby stawów - dzięki przeciwzapalnemu działaniu apigeniny zawartej w selerze naciowym wspomaga stawy. Jego spożywanie polecane jest osobom z artretyzmem, czy reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Pamiętaj

Sok selera z jest niskokaloryczny tylko 14 kcal w 100 g

Przepis na sok z selera

Jak zrobić sok z selera naciowego? Sok z selera jest łatwy w przygotowaniu.Ponadto można dodać do niego inne składniki, aby jego smak był bardziej atrakcyjny smak. Do jego przygotowania najlepiej użyć wyciskarki wolnoobrotowej.Zastosować można również sokowirówkę lub blender.

Przepis na sok z selera naciowego i jabłek - składniki:

  • 3 łodygi selera naciowego
  • 3 jabłka

Składniki umyj, pokrój oraz wyciśnij. Tak przygotowany sok możesz przechowywać w temperaturze 5-8 stopni celcjusza do 24 godzin.

Jeśli masz ochotę do soku możesz dodać takie składniki jak: sok z cytryny, banany, szpinak, marchewkę, ogórek, czerwoną kapustę, botwinkę, kapustę rzymska, jarmuż, kolendrę, czy natka pietruszki.

Należy wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania co do picia soku z selera naciowego. Nie powinny pić go osoby, zmagające się z problemami z nerkami albo mające skłonność do kamicy nerkowej. Seler naciowy zawiera dużo szczawianów, które mogą ten problem nasilić.


Jeśli chcesz się dowiedzieć, które z warzyw dostarczają cennych składników i posiadają właściwości przeciwutleniające zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl - sprawdź nasz kurs z dietetyki online. Sprawdź dlaczego do swojej codziennej diety warto włączyć sok z sera naciowego i zdobądź wiedzę o naturalnych cudownych lekarstwach. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowego odżywiania? Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek i zyskaj nielimitowany dostęp do szkoleń w kilkunastu kategoriach.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Legionella to rodzaj bakterii, które są odpowiedzialne za wywoływanie legionelozy, w tym dwóch głównych form tej choroby: choroby legionistów i gorączki Pontiac. Nazwa pochodzi od epidemii, która wybuchła w 1976 roku w Filadelfii podczas zjazdu weteranów wojennych, zwanych Legionistami. Choroba, będąca wówczas tajemniczym i śmiertelnym schorzeniem, stała się przedmiotem intensywnych badań naukowych, które doprowadziły do odkrycia Legionella pneumophila jako głównego czynnika sprawczego.

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Odpowiednia postawa ciała nie jest tylko kwestią estetyki, ale ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia każdego z nas. Codzienne nawyki, takie jak sposób siedzenia przy biurku, sposób chodzenia czy spania, mają ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa i mięśni. W dzisiejszym świecie, gdzie większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej, utrzymanie prostej postawy staje się kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej. Jak zadbać o prostą sylwetkę?

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Historia medycyny zna wiele koncepcji, podejść i praktyk mających na celu leczenie chorób. Ich rozwój narodził się z troski ludzi o zdrowie i życie, ale też ze specyficznych uwarunkowań kulturowych, geograficznych i cywilizacyjnych. Dlaczego przez wieki za niezbędne uważano stosowanie ziół, duchowe ceremonie, krioterapię, akupunkturę czy homeopatię, a dziś te formy leczenia nie są równoznaczne z medycyną tradycyjną lub konwencjonalną, lecz bywają określane jako alternatywne, komplementarne, naturalne, holistyczne, integracyjne czy innowacyjne? Odpowiedzi na te pytania poszukajmy w dążeniu do optymalnego leczenia oraz w walce o szacunek dla różnorodności kulturowej, filozoficznej i naukowej.

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowiem i dobrym samopoczuciem rośnie zapotrzebowanie na zdrowsze przekąski. Tradycyjne słodycze, bogate w cukier i niezdrowe tłuszcze, mogą przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych. W tym artykule zbadamy alternatywne przekąski, które mogą zaspokoić apetyt, dostarczając jednocześnie niezbędnych składników odżywczych, a wszystko to bez uszczerbku dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja

195

97.5zł / rok

24h

00Dni
22Godzin
09Minut
55Sekund
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca