bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Medytacja poranna - dlaczego warto ją praktykować? Poranna medytacja dla początkujących. Od czego zacząć medytować? co daje medytacja na stres i co warto wiedzieć? Piękny początek dnia. Medytacja poranna dla początkujących 

Blog healthcare

Medytacja poranna - dlaczego warto ją praktykować? Poranna medytacja dla początkujących. Od czego zacząć medytować? co daje medytacja na stres i co warto wiedzieć? Piękny początek dnia. Medytacja poranna dla początkujących 

Czy zdarza Ci się budzić z uczuciem roztrzęsienia i niepokoju, które towarzyszy Ci przez cały dzień? Może warto wypróbować medytację poranną? To codzienny rytuał, który pomaga wyciszyć umysł i ciało, a także przygotować się do dnia, który przed nami.

Spis treści

 1. Medytacja poranna - jak dobrze zacząć dzień? Medytacja uważności 
 2. Poranna medytacja - dlaczego warto? Medytacja dla początkujących 
 3. Poranna medytacja wdzięczności - praktyka na początek dnia. Wpływ medytacji na twój dzień 
 4. Medytacja poranna dla początkujących - proste kroki do wdrożenia rytuału medytacyjnego. Co daje medytacja? 
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Poranna medytacja na dobry dzień - twórz pozytywną energię i intencje na cały dzień. Praktyka medytacji 
 7. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 8. Po jakim czasie medytacja przynosi efekty?

Medytacja poranna - jak dobrze zacząć dzień? Medytacja uważności 

Początek każdego dnia to dobry moment, aby wziąć głęboki oddech i skoncentrować się na swoim wnętrzu. Medytacja poranna może pomóc w osiągnięciu spokoju i równowagi emocjonalnej, co pozwoli na lepszą koncentrację i wydajność w ciągu dnia.

Warto wykorzystać poranek jako czas na wewnętrzne skupienie, dzięki czemu będziemy bardziej uważni i świadomi w każdej sytuacji. Medytacja poranna jest również doskonałym sposobem na rozpoczęcie dnia w pełnej harmonii z samym sobą i pozytywnymi intencjami.

Poranna medytacja - dlaczego warto? Medytacja dla początkujących 

Medytacja poranna to doskonałe narzędzie, które pozwala na zredukowanie stresu i poprawę zdrowia psychicznego. Regularna praktyka medytacyjna może wpłynąć korzystnie na nasze życie, zarówno prywatne, jak i zawodowe.

Medytacja poranna pomaga nam uzyskać więcej cierpliwości, powodzenia i życzliwości wobec innych, a także umożliwia lepsze radzenie sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami. Praktyka medytacji zwiększa poczucie spokoju, szczęścia i optymizmu, co pozytywnie wpływa na nasze emocje i ogólną jakość życia.

Poranna medytacja wdzięczności - praktyka na początek dnia. Wpływ medytacji na twój dzień 

Jednym z rodzajów medytacji porannej jest praktyka wdzięczności. Polega ona na skupieniu uwagi na pozytywnych aspektach naszego życia i wyświęceniu czasu na ich docenienie.

Wdzięczność to potężna siła, która pomaga nam zobaczyć świat w jasnych barwach, ponieważ skupia uwagę na tym, co najlepsze w naszym życiu. Praktyka wdzięczności pozwala spojrzeć na sytuacje z perspektywy pozytywnych aspektów, a nie tylko negatywnych. Umożliwia to na poprawę nastroju i podejścia do problemów.

Medytacja poranna dla początkujących - proste kroki do wdrożenia rytuału medytacyjnego. Co daje medytacja? 

Osoby, które nigdy nie medytowały, mogą poczuć się zdezorientowane, wobec konieczności rozpoczęcia praktyki medytacyjnej. Jednak medytacja poranna jest łatwa do wdrożenia, jeśli podejdziemy do niej z uważnością.

Aby rozpocząć medytację poranną, należy znaleźć ciche i spokojne miejsce, w którym można odetchnąć i się zrelaksować. Można usiąść z kręgosłupem prosto lub położyć się na plecach. Następnie należy skupić się na swoim oddechu i próbować go kontrolować.

Nie ma jednoznacznej recepty na idealną medytację poranną, więc warto spróbować różnych technik, aby znaleźć tę, która nam najbardziej odpowiada.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Poranna medytacja na dobry dzień - twórz pozytywną energię i intencje na cały dzień. Praktyka medytacji 

Medytacja poranna może pomóc w stworzeniu harmonijnej i spokojnej energii, która przekaże pozytywną wibrację na cały dzień. Dlatego przed rozpoczęciem praktyki medytacyjnej warto zadbać o pozytywne intencje na cały dzień.

Możemy skoncentrować się na jednym słowie lub zdaniu, które będzie dla nas inspirujące i motywujące. Przykłady takich intencji to "jestem spokojny" lub "pozwalam sobie na emocje". Ważne, aby nasza intencja była konkretna i klarowna, co pozwoli jej wejść w nasze życie z pozytywnym skutkiem.

Po jakim czasie medytacja przynosi efekty?

Medytacja jest praktyką, która oczyszcza umysł i ciało, ale wielu ludzi oczekuje szybkich efektów. Czas, jaki potrzebny jest do odczucia korzyści medytacji, może się różnić w zależności od osoby. Dla niektórych mogą być one natychmiastowe, podczas gdy dla innych może to potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy. Kluczem do czerpania korzyści z medytacji jest regularność i cierpliwość. Regularne praktykowanie medytacji pozwala umysłowi i ciału osiągnąć trwałe korzyści, takie jak zmniejszenie stresu, zwiększenie koncentracji i poprawa ogólnego samopoczucia. Czułość na bodźce i zdolność do radzenia sobie ze stresem mogą również zmienić się w miarę uprawiania medytacji. Ważne jest, aby pamiętać, że medytacja jest procesem, który wymaga czasu i praktyki. Dlatego warto wytrwać w regularnej medytacji i cieszyć się korzyściami, jakie przynosi.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Gotowy na eksplorację różnorodnych przepisów i pomysłów na napoje z selerem naciowym? Wiesz już, że sok z selera naciowego ma liczne korzyści dla zdrowia, ale teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować ten pyszny i odżywczy napój. W tym artykule przekażemy Ci proste przepisy na sok z selera naciowego, podpowiemy, jak zrobić sok z selera naciowego w blenderze oraz omówimy różnorodne połączenia smakowe. Przygotuj się na prawdziwą dawkę wiedzy o soku z selera naciowego!

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Czy wiesz, że marskość wątroby to jedno z najpoważniejszych schorzeń tego narządu? To choroba, która może prowadzić do licznych powikłań i nawet śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Wiedza na ten temat jest istotna, zwłaszcza dla osób z niewielką znajomością medycyny. Dlatego dziś przedstawiamy Ci artykuł, w którym omówimy najważniejsze objawy marskości wątroby.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz