Medytacja poranna - dlaczego warto ją praktykować? Medytacja dla początkujących krok po kroku. Medytacja poranna dla początkujących. Medytacja na stres. Medytacja ma pozytywny wpływ na zdrowie

Medytacja poranna - dlaczego warto ją praktykować? Medytacja dla początkujących krok po kroku. Medytacja poranna dla początkujących. Medytacja na stres. Medytacja ma pozytywny wpływ na zdrowie

Jak zacząć praktykować poranną medytację ? 

Poranna medytacja - dlaczego warto?

Dzień rozpoczynamy pełni nadziei na udane i produktywne godziny. Jednak wiele czynników zewnętrznych może wpływać na nasze samopoczucie i efektywność. Czy wiesz, że medytacja poranna może pomóc zwiększyć Twoją koncentrację, zmniejszyć stres i poprawić ogólną jakość życia? Wydaje się to zbyt piękne, aby było prawdziwe, ale coraz więcej osób odkrywa korzyści płynące z codziennej praktyki medytacyjnej na początku dnia.

Poranna medytacja wdzięczności - praktyka na początek dnia

Medytacja poranna wdzięczności to jedna z najpopularniejszych technik medytacyjnych stosowanych na początku dnia. Polega ona na skoncentrowaniu uwagi na pozytywnych aspektach naszego życia i na wzmocnieniu uczucia wdzięczności. Ta praktyka pomaga nam docenić to, co mamy i skupić się na pozytywnych aspektach zamiast skupiać się na problemach i obawach. Warto pamiętać o tym, że nasze myśli mają ogromną moc - to, na czym się skupiamy, rozrasta się.

Medytacja poranna dla początkujących - proste kroki do wdrożenia rytuału medytacyjnego

Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z medytacją może być trudno zdecydować, od czego zacząć. Oto proste kroki, które pomogą Ci wdrożyć codzienną medytację poranną:

 1. Znajdź ciche i spokojne miejsce, gdzie będziesz mógł/a się skoncentrować. Może to być kąt w sypialni, salonie lub nawet na świeżym powietrzu.
 2. Usiądź w wygodnej pozycji. Możesz zdecydować się na pozycję siedzącą na poduszce medytacyjnej ze skrzyżowanymi nogami lub na krześle z prawidłowo podpartymi plecami.
 3. Zamknij oczy i zrównaj oddech. Skup się na swoim oddechu, obserwując go naturalnie płynącego w ciele.
 4. Zwróć swoją uwagę na wdzięczność. Skup się na pozytywnych aspektach swojego życia, takich jak dobre relacje, zdrowie, osiągnięcia.
 5. Wyobraź sobie, jak te pozytywne rzeczy rosną i wpływają na inne obszary Twojego życia.
 6. Trzymaj się tego stanu pozytywnego przez kilka minut, z relaksującym oddechem.
 7. Powoli wróć do chwili obecnej. Otwórz oczy i zrób kilka łagodnych rozciągnięć.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Najlepsza medytacja dla początkujących

Najlepszą medytacją dla początkujących jest medytacja koncentracyjna. Jest to najprostszy rodzaj medytacji, który polega na skoncentrowaniu się na jednym obiekcie lub czynności. Można skupić się na oddechu, powtarzając w myślach słowo lub frazę, bądź na obrazie lub mandali. W medytacji koncentracyjnej ważne jest utrzymanie skupienia na jednym punkcie, aby wyeliminować rozproszenia myśli. To idealna technika dla osób, które dopiero zaczynają swoją praktykę medytacyjną. Medytacja koncentracyjna pomaga wyciszyć umysł i zrelaksować się, poprawiając ogólny stan wewnętrzny i samopoczucie. Regularna praktyka tej medytacji przynosi korzyści takie jak zwiększenie koncentracji, redukcja stresu i lęków oraz poprawa zdolności do skupienia uwagi. Początkujący medytatorzy mogą również skorzystać z aplikacji lub instrukcji online, które mogą pomóc im w naukę tej techniki. 

Poranna medytacja na dobry dzień - twórz pozytywną energię i intencje na cały dzień

Medytacja poranna to doskonały sposób na zasilenie się pozytywną energią na cały dzień. Tworząc intencje na początku dnia, programujemy nasz umysł i podświadomość na sukces, radość i spełnienie. Ta praktyka może pomóc Ci w osiągnięciu lepszego samopoczucia, większej pewności siebie i skupienia na celach, które chcesz osiągnąć.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca