Mata do akupresury - czy warto? Działanie i opinie. 10 zalet stosowania maty do akupresury. Kiedy zalecane jest stosowanie maty do akupresury? 

Mata do akupresury - czy warto? Działanie i opinie. 10 zalet stosowania maty do akupresury. Kiedy zalecane jest stosowanie maty do akupresury? 

Sprawdź jak działa mata do akupresury i czy warto

Mata do akupresury: Skutki uboczne i jak ich uniknąć

Mata do akupresury to narzędzie terapeutyczne, które wykorzystuje starożytną technikę akupresury w celu łagodzenia bólu i stresu. Choć wielu ludzi czerpie korzyści z jej stosowania, warto być świadomym możliwych skutków ubocznych i jak ich uniknąć.

 1. Dyskomfort: Może wystąpić początkowy dyskomfort podczas leżenia na macie, ze względu na nacisk na punkty akupresury. Jednak większość osób przyzwyczaja się do tego w krótkim czasie. Jeśli poczujesz silny dyskomfort lub ból, warto przerwać i skonsultować się z lekarzem.
 2. Podrażnienie skóry: Mata do akupresury jest wyposażona w małe plastikowe lub silikonowe kolce. U niektórych osób może to powodować podrażnienia skóry. Aby uniknąć tego problemu, można spróbować włożyć na nią cienką tkaninę lub używać mata z delikatniejszymi kolcami.
 3. Krwawienie i siniaki: W rzadkich przypadkach, ostre kolce maty mogą powodować niewielkie otarcia lub siniaki. Ważne jest, aby delikatnie leżeć na macie i unikać nadmiernego nacisku. Jeśli masz skłonność do krwawień lub masz skórę wrażliwą, zaleca się zachowanie ostrożności.

Mata do akupresury: Co mówią lekarze o tej technice i jej wpływie na zdrowie

Opinie lekarzy na temat maty do akupresury są podzielone. Niektórzy specjaliści uznają tę technikę za skuteczną w łagodzeniu bólu i stresu, podczas gdy inni są bardziej sceptyczni. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem korzystania z maty skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz istniejące problemy zdrowotne lub jesteś w ciąży.

Niektóre badania sugerują, że akupresura może wpływać na uwalnianie endorfin - naturalnych substancji przeciwbólowych w organizmie. Jednak większość dowodów na skuteczność maty do akupresury to opinie użytkowników, którzy zgłaszają poprawę samopoczucia i redukcję objawów.

Jak używać maty do akupresury: Praktyczne wskazówki i zalecenia dotyczące użytkowania

 1. Czas i częstotliwość: Zalecamy 15-30 minut codziennie, aby uzyskać najlepsze efekty. Jeśli dopiero zaczynasz, można zacząć od krótszych sesji i stopniowo zwiększać czas.
 2. Poziom nacisku: Delikatne leżenie na macie powinno wystarczyć. Jeśli czujesz się zbyt niewygodnie lub odczuwasz ból, spróbuj nałożyć na nią cienką tkaninę.
 3. Regularność: Regularne stosowanie maty do akupresury jest kluczem do osiągnięcia efektów. Choć pewne ulgi mogą być natychmiastowe, długoterminowe korzyści można zauważyć po kilku tygodniach regularnego użytkowania.

Mata do akupresury - efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu

Regularne stosowanie maty do akupresury może przynieść różne korzyści zdrowotne. Oto niektóre z możliwych efektów, które można osiągnąć przy regularnym użyciu:

 1. Redukcja bólu pleców: Mata do akupresury może pomóc w łagodzeniu przewlekłego bólu pleców, zwłaszcza gdy jest spowodowany napięciem mięśniowym.
 2. Poprawa jakości snu: Niektórzy użytkownicy zgłaszają poprawę jakości snu i redukcję bezsenności po wykorzystaniu maty do akupresury przed snem.
 3. Redukcja stresu i napięcia: Mata do akupresury może pomóc w odprężeniu się, redukując napięcie i stres.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Działanie maty do akupresury

Maty do akupresury to produkty, które od lat cieszą się dużą popularnością wśród osób pragnących zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Ich działanie oparte jest na starożytnej chińskiej metodzie leczenia, jaką jest akupresura. Maty są wykonane z nylonowego materiału, na którym zamocowane są setki stożków plastikowych. Położenie się na takiej macie i rozłożenie ciała na jej powierzchni powoduje punktowe naciskanie stożków na skórę. Dzięki temu stymulowane są odpowiednie punkty akupunkturowe, które łączą się z różnymi narządami i systemami wewnętrznymi naszego organizmu. Stymulacja tych punktów akupunkturowych wpływa na poprawę krążenia krwi i limfy, przyspieszenie metabolizmu, redukcję stresu, zmniejszenie bólu i uspokojenie układu nerwowego. Maty do akupresury są szczególnie polecane osobom, które cierpią na dolegliwości kręgosłupa, bóle mięśniowe, napięcia nerwowe, problemy z trawieniem czy bezsenność. Regularne korzystanie z maty może przynieść ulgę w różnych schorzeniach i poprawić ogólne samopoczucie. Warto jednak pamiętać, że nie należy używać maty bezpośrednio po jedzeniu czy też tuż po intensywnym wysiłku fizycznym. Przed zastosowaniem maty, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od akupresury. 

Mata do akupresury - działanie na organizm

Mata do akupresury działa poprzez stymulację punktów akupresury, które znajdują się na powierzchni ciała. Poprzez delikatny nacisk na te punkty, można wpływać na uwalnianie endorfin, zmniejszać napięcie mięśniowe i stymulować układ krążenia.

Ważne jest, aby pamiętać, że maty do akupresury są uzupełnieniem terapii i nie zastępują standardowej opieki medycznej. Jeśli masz poważne problemy zdrowotne, zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem korzystania z maty.

Jak odczuwane jest leżenie na macie do akupresury?

Leżenie na macie do akupresury może być doświadczeniem zarówno relaksującym, jak i nieco bolesnym, w zależności od osoby i jej indywidualnej wrażliwości na ucisk. Macie te zazwyczaj mają wbudowane niewielkie, metalowe kolce, które stymulują punkty akupresurowe na ciele. Gdy nałożymy matę na podłogę i położymy się na niej, początkowo możemy odczuwać uczucie ukłucia i lekkiego dyskomfortu. Jednak po kilku minutach organizm zaczyna się dostosowywać, a uczucie na skórze staje się bardziej tolerowane. W miarę upływu czasu, osoba leżąca na macie zaczyna odczuwać przyjemne ciepło i uczucie odprężenia. Akupresura stymuluje punkty na ciele, które są powiązane z różnymi narządami i układami. Często po sesji zauważa się zwiększoną przepływ energii, poczucie ukojenia i redukcję napięcia mięśniowego. Niektórzy ludzie opisują to doświadczenie jako terapeutyczne, osiągając głęboki relaks i poczucie odprężenia. Jednak niektóre osoby mogą odczuwać ból lub dyskomfort, zwłaszcza jeśli mają bardzo wrażliwą skórę lub krążenie krwi. Dlatego ważne jest, aby słuchać własnego ciała i dostosować ucisk macie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Przed przystąpieniem do korzystania z maty akupresurowej, warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli ma się jakiekolwiek schorzenia lub dolegliwości. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Prezerwatywy damskie to forma antykoncepcji oparta na zasadzie fizycznego zabezpieczenia się podczas stosunku przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zapobiegania ciąży. Damskie prezerwatywy są stosunkowo nowym wynalazkiem na rynku antykoncepcji, ale cieszą się rosnącą popularnością ze względu na ich prostotę i łatwość użycia. Jeśli chcesz poznać więcej na temat prezerwatyw damskich i ich skuteczności jako środka antykoncepcyjnego, przeczytaj ten poradnikowy artykuł.

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Morfina to silny lek przeciwbólowy, który stosuje się w medycynie w celu łagodzenia bólu, szczególnie w przypadku bólu pourazowego, nowotworowego oraz chorób przewlekłych. Morfina jest opioidem, czyli substancją, która działa na receptory opioidowe w mózgu, zmniejszając w ten sposób odczuwanie bólu. Niemniej jednak, ze względu na jej potencjalne skutki uboczne, morfina jest zwykle stosowana w przypadkach silnego bólu, który nie ustępuje po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych. W tym artykule omówimy, czym jest morfina, jej działanie na organizm, sposób podawania oraz mit o tym, że morfina przyspiesza śmierć.

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Podagrycznik to roślina, która ma właściwości lecznicze i korzystny wpływ na zdrowie człowieka, jednak jednocześnie może wywoływać skutki uboczne i powinien być stosowany z ostrożnością. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najważniejsze informacje na temat tej rośliny, w tym czym jest podagrycznik, jak wygląda, jakie ma właściwości lecznicze, jakie są przeciwwskazania do jego stosowania oraz zalecenia dotyczące dawkowania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca