bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jak obniżyć ciśnienie bez leków? Domowe sposoby jak obniżyć ciśnienie krwi bez leków. Sposoby na nadciśnienie

Blog healthcare

Jak obniżyć ciśnienie bez leków? Domowe sposoby jak obniżyć ciśnienie krwi bez leków. Sposoby na nadciśnienie

Borykasz się z nadciśnieniem? Przedstawiamy sprawdzone sposoby jak obniżyć ciśnienie krwi bez stosowania leków. Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia krwi. Sprawdź jak szybko zwalczyć nadciśnienie tętnicze! Łatwe sposoby jak szybko obniżyć ciśnienie. Zbyt wysokie ciśnienie. 

Spis treści

 1. Rzuć palenie - palenie może powodować wysokie ciśnienie
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Ćwicz regularnie - sport obniża ciśnienie 
 4. Schudnąć - zbyt duża waga może być przyczyną wysokiego ciśnienia tętniczego
 5. Stosuj zdrową dietę - dobrej jakości, zdrowe jedzenie powoduje spadek ciśnienia 
 6. Zarządzaj poziomem stresu - panowanie nad stresem może przywrócić prawidłowe ciśnienie krwi
 7. Istnieje kilka sposobów na obniżenie ciśnienia krwi bez przyjmowania leków - domowe sposoby na obniżenie ciśnienia
 8. Podsumowanie
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Jak obniżyć ciśnienie krwi bez leków - sprawdzone domowe sposoby na nadciśnienie.Niefarmakologiczne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi

Jak obniżyć ciśnienie bez leków? Naturalne sposoby na nadciśnienie.Nie musisz polegać na lekach ani nawet suplementach, aby obniżyć ciśnienie krwi. Istnieje wiele prostych zmian w stylu życia, które mogą pomóc w naturalnym zarządzaniu ciśnieniem krwi i utrzymaniu go w dobrym zdrowiu. Nadciśnienie tętnicze nie zawsze wymaga stosowania leków.Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi. Łatwo, bez stresu i bez leków.

Rzuć palenie - palenie może powodować wysokie ciśnienie

Jeśli palisz, czas rzucić nałóg. Palenie może podnosić ciśnienie krwi i powodować choroby serca, raka płuc i inne rodzaje nowotworów. Powoduje również problemy z oddychaniem i udar mózgu.

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, nie zaczynaj palić lub rzuć palenie, jeśli robisz to teraz! Palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia każdego, ale szczególnie szkodliwe dla osób, które już mają wysokie ciśnienie krwi, ponieważ zwiększa ryzyko zawału serca lub udaru mózgu nawet bardziej niż u osób niepalących. Jeśli potrzebujesz pomocy w rzuceniu palenia, porozmawiaj ze swoim lekarzem o skutecznych strategiach, takich jak nikotynowa terapia zastępcza (NRT), produkty takie jak guma lub plastry; doradztwo wyszkolonych specjalistów; leki na receptę, takie jak chlorowodorek bupropionu lub winian warenikliny.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ćwicz regularnie - sport obniża ciśnienie 

Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w utracie wagi, co pomaga obniżyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i wysokiego ciśnienia krwi.

Ćwiczenia pomagają również zmniejszyć stres, który jest powiązany z wysokim ciśnieniem krwi. A jeśli czujesz się zestresowany, ćwiczenia mogą dać ci ujście dla całej tej stłumionej energii - i oderwać myśli od spraw! Regularna aktywność fizyczna może również poprawić jakość snu i nastrój (co jest szczególnie ważne w przypadku wysokiego ciśnienia krwi).

Schudnąć - zbyt duża waga może być przyczyną wysokiego ciśnienia tętniczego

Utrata wagi to dobry sposób na obniżenie ciśnienia krwi. Utratę wagi można osiągnąć poprzez ćwiczenia i dietę. Ćwiczenia są ważne, ponieważ pomagają organizmowi efektywniej wykorzystywać tlen, co z kolei zmniejsza zapotrzebowanie krwi na energię z pożywienia.

Dieta jest również ważna, ponieważ pomaga organizmowi efektywniej wykorzystywać tlen, ale istnieją inne powody, dla których powinieneś dobrze się odżywiać, oprócz obniżenia ciśnienia krwi: dobre odżywianie sprawi, że poczujesz się lepiej i poprawisz również inne aspekty swojego zdrowia!

Stosuj zdrową dietę - dobrej jakości, zdrowe jedzenie powoduje spadek ciśnienia 

 • Przestrzeganie zdrowej diety
 • Regularne ćwiczenia i odpowiednia ilość snu - oba te czynniki mogą pomóc naturalnie obniżyć ciśnienie krwi poprzez obniżenie poziomu stresu i poprawę ogólnego stanu zdrowia, a także zmniejszenie masy ciała, jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów.
 • Unikaj żywności o wysokiej zawartości soli (sodu) lub cukru, takiej jak przetworzona żywność i napoje bezalkoholowe; powodują one zatrzymywanie wody w organizmie, co z czasem powoduje wzrost ciśnienia krwi i naraża Cię na ryzyko chorób serca lub udaru mózgu w późniejszym czasie - dlatego najlepiej ich nie jeść!
 • Ograniczaj spożycie alkoholu i spożycie soli 

Zarządzaj poziomem stresu - panowanie nad stresem może przywrócić prawidłowe ciśnienie krwi

Stres jest główną przyczyną wysokiego ciśnienia krwi. Stresem można zarządzać poprzez medytację, ćwiczenia i inne techniki relaksacyjne. Techniki radzenia sobie ze stresem nie są przeznaczone wyłącznie dla osób z wysokim ciśnieniem krwi; mogą być również stosowane w celu pomocy osobom z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby serca lub cukrzyca.

W sytuacjach stresowych nasze ciała reagują, uwalniając do krwi hormony stresu, takie jak kortyzol i adrenalina. Hormony te mogą podnosić tętno i zwężać naczynia krwionośne, powodując wzrost ciśnienia krwi. Warto zatem stosować różne techniki relaksacyjne czy medytację, unikać sytuacji stresowych i uczyć się postępować w nich tak, aby wyrządzały jak najmniej szkód zdrowotnych.

Istnieje kilka sposobów na obniżenie ciśnienia krwi bez przyjmowania leków - domowe sposoby na obniżenie ciśnienia

 • Przestrzeganie zdrowej diety
 • Ćwiczenia fizyczne
 • Radzenie sobie ze stresem w życiu
 • Rzucić palenie, jeśli palisz
 • Schudnąć, jeśli masz nadwagę lub jesteś otyły (jeśli nie masz pewności, czy dotyczy to ciebie, porozmawiaj z lekarzem)

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci kilka pomysłów na obniżenie ciśnienia krwi bez tabletek. Pamiętaj, że istnieje wiele różnych sposobów na zmniejszenie stresu, kontrolowanie wagi i regularne ćwiczenia. Możesz także wypróbować naturalne środki, takie jak ocet jabłkowy lub zielona herbata, które mogą pomóc w naturalnym obniżeniu ciśnienia krwi.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowego życia ?

Jeśli interesują Cię unikalne szkolenia dotyczące zdrowia i samorozwoju to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Miesięczny dostęp bez limitów i rezygnujesz kiedy chcesz

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz