Kac a treningi ?

Kac a treningi ?

Czy na kacu można ćwiczyć ? Co sądzą na ten temat trenerzy personalni i dlaczego alkohol niweczy nasze działania ?

Kac a treningi sportowe ?

Czy kiedykolwiek obudziłeś się z uczuciem śmierci? Kiedy pijemy alkohol, nasz organizm przetwarza go przez wątrobę, co może powodować duży stres. Może to skutkować objawami kaca: nudnościami, wymiotami, bólem głowy i zmęczeniem. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów, aby temu zapobiec!

Trening na kacu może być niebezpieczny dla wątroby

Pamiętajmy że alkohol wypłukuje elektrolity z naszego organizmu jak również potas dlatego należy je uzupełnić po zakrapianej imprezie.Alkohol obciąża również bardzo mocno wątrobę, która jest największym organem w organizmie i pełni wiele ważnych funkcji. Pomaga utrzymać równowagę płynów w organizmie, kontroluje poziom cukru we krwi, pomaga w trawieniu i produkuje żółć.

Aby wykonać wszystkie te zadania, potrzebuje dużo energii. Kiedy pijemy alkohol lub jemy tłuste potrawy, dodatkowo obciążamy wątrobę, co może prowadzić do kaca, jeśli nie damy sobie wystarczająco dużo czasu na regenerację przed ponownymi ćwiczeniami.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Skutki kaca

Najczęstsze objawy kaca obejmują:

 • ból głowy
 • nudności i wymioty
 • zawroty głowy
 • suchość w ustach
 • zmęczenie

Kac może również powodować depresję, rozdrażnienie, gorączkę i/lub problemy z koncentracją.

Aktywność fizyczna na kacu a zawał

Warto wiedzieć, że alkohol jest trucizną. Może powodować poważne uszkodzenia ciała i mózgu, w tym choroby wątroby, wysokie ciśnienie krwi i nowotwory. Oprócz tych zagrożeń, alkohol wpływa również na zdolność jasnego myślenia i szybkiego reagowania podczas uprawiania sportu.

Wiele osób uważa, że kac oznacza, że wypili za dużo, ale to nieprawda - wiele osób, które piją dużo, w ogóle nie ma kaca! Co więc je powoduje? Odpowiedź leży w tym, jak nasze ciała przetwarzają alkohol.

Dlatego jeśli uprawiamy jakikolwiek sport, czy to na siłowni czy trenujemy nordic walking zdecydowanie odradzamy spożywanie alkoholu.

Ćwiczenia a odwodnienie ?

Odwodnienie jest częstym efektem ubocznym ćwiczeń fizycznych, zwłaszcza jeśli nie jesteś do nich przyzwyczajony lub nie pijesz wystarczającej ilości wody. Kiedy się pocisz, tracisz sód (sól), który pomaga organizmowi regulować ciśnienie krwi i skurcze mięśni. Napoje dla sportowców zawierające sód są niezbędne podczas i po treningach sportowych, aby zapobiec odwodnieniu organizmu.

Sód jest tracony, gdy się pocimy

Sód jest tracony, gdy się pocimy, więc napoje sportowe zawierające sód są potrzebne podczas i po treningu sportowym.

Sód jest ważny dla organizmu, ponieważ utrzymuje ciśnienie krwi i pomaga mięśniom się kurczyć. Na przykład, jeśli nie masz wystarczającej ilości sodu w organizmie, twoje serce nie będzie w stanie pompować krwi tak skutecznie, co może prowadzić do zawrotów głowy, a nawet omdlenia, a także odwodnienia, które może prowadzić do wyczerpania cieplnego, jeśli nie jest leczone.

Co na kaca ?

Najlepszym sposobem na uniknięcie kaca jest picie w sposób odpowiedzialny. Jeśli jednak czujesz, że Twoje picie stało się zbyt intensywne, istnieje wiele dostępnych metod leczenia, które mogą pomóc Ci wyleczyć się z kaca.

Po wystąpieniu objawów należy jak najszybciej zgłosić się na leczenie, ponieważ pozwoli to zmniejszyć nasilenie i czas trwania bólu głowy lub nudności. Możesz na przykład zażyć tabletkę na kaca, która zawiera składniki takie jak aspiryna lub ibuprofen, które pomagają złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny w organizmie. Picie dużej ilości wody w ciągu dnia może również pomóc w zapobieganiu odwodnieniu spowodowanemu spożyciem alkoholu - jest to więc ważne nie tylko podczas regeneracji po wieczornym wyjściu! Spożywanie zdrowej żywności, takiej jak owoce, warzywa i orzechy, pozwoli dostarczyć składniki odżywcze z powrotem do naszego organizmu po ich utracie w wyniku wymiotów lub biegunki (bardziej powszechne problemy). Dużo odpoczynku podczas odpoczynku w domu to kolejny dobry pomysł, ponieważ daje to czas na szybszą regenerację naszego organizmu; wzięcie wolnego może być również pomocne w zależności od rodzaju pracy. Wreszcie, wzięcie prysznica przed powrotem do miejsc publicznych, takich jak praca, wydaje się oczywiste, ale czasami ludzie zapominają o podstawowych zasadach higieny, gdy są zbyt zajęci myśleniem o innych rzeczach.

Podsumowanie

Czego możemy się z tego nauczyć? Ważne jest, aby pić odpowiedzialnie, ale także pamiętać, że kac może wpływać na wydajność podczas treningu sportowego. Upewnijmy się, że pijemy dużo wody przed, w trakcie i po sesjach treningowych - nie tylko piwo! Pamiętajmy że picie alkoholu i treningi sportowe są zaprzeczeniem samym w sobie gdyż alkohol jest źródłem pustych kalorii i spożywając go naprawdę odnosimy niewiele korzyści.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowego życia ?

Jeśli interesują Cię unikalne szkolenia dotyczące zdrowia i samorozwoju to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Miesięczny dostęp bez limitów i rezygnujesz kiedy chcesz

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca