Czym się objawia high need baby? Jak sobie radzić z wymagającym dzieckiem? High Need Baby - co to znaczy, że dziecko jest wymagające? 

Czym się objawia high need baby? Jak sobie radzić z wymagającym dzieckiem? High Need Baby - co to znaczy, że dziecko jest wymagające? 

Życie z wymagającym dzieckiem to nie lada wyzwanie dla rodziców i całej rodziny

Co to jest high need baby?

High need baby, czyli dziecko o wysokich potrzebach, to termin stworzony przez amerykańską pediatrę, dr. Williama Searsa. Odnosi się on do niemowląt, które wymagają więcej uwagi i troski niż inne dzieci. Taki maluch może być bardziej wymagający, płaczliwy, trudny do uspokojenia i zawsze potrzebujący bliskości rodziców. Dziecko o wysokich potrzebach może z czasem stać się dzieckiem łatwo zirytowanym, szybko męczącym się i trudnym do uspokojenia.

Jak rozpoznać high need baby?

High need baby ma konkretne cechy, które ułatwiają rozpoznanie. Dziecko takie może być ciągle śpiące lub ciągle pobudzone, w każdym przypadku wymagające stałej opieki i troski. Może być bardziej odpowiedzialne emocjonalnie, odczuwać więcej stresu, wymagające więcej snu i uwagi niż inne dzieci. Wymaga ono również wprowadzenia spójnego i stałego nurtu dnia, który zapewni mu poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Jak sobie radzić z wymagającym dzieckiem?

Rodzice dziecka about high need wiedzą, że wychowywanie takiego niemowlaka to ciężka praca. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można sobie z nią poradzić. Oto kilka propozycji:

 1. Stwórz rutynę - High need baby potrzebuje stałej rutyny w ciągu dnia. Planując dzień, pamiętaj o regularnych posiłkach, kąpielach, drzemkach i spaniu w nocy. Dzięki temu dziecko poczuje się lepiej i będzie mniej płaczliwe.
 2. Utrzymuj bliski kontakt - High need baby potrzebuje bliskiego kontaktu z rodzicami, aby czuć się bezpiecznie. Noszenie malucha w chuście lub nosidle sprawi, że dziecko poczuje się bezpieczne, a rodzic będzie miał wolne ręce do wykonywania innych czynności.
 3. Uwzględnij potrzeby dziecka - High need baby może mieć wiele potrzeb, których nie wyraża płaczem. Obserwuj swoje dziecko i staraj się zaspokoić jego potrzeby, na przykład poprzez dodatkowe karmienie, włączenie ulubionej piosenki lub uspokajającego filmu lub dłuższe spacery.
 4. Nie bać się prosić o pomoc - Wychowywanie wysoko wymagającego dziecka to ciężka praca, i nie ma nic złego w prośbie o pomoc. Możesz poprosić o wsparcie partnera, opiekunkę do dziecka lub rodzinę. Dbaj o swoje samopoczucie i niezależność, gdy potrzebujesz czasu dla siebie.

High need baby może być wyzwaniem dla rodziców, ale z odpowiednią wiedzą i narzędziami można sobie z tym poradzić.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Bycie rodzicem wymagającego dziecka bywa dużym wyzwaniem

Bycie rodzicem wymagającego dziecka może być ogromnym wyzwaniem, które wymaga cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania. Wymagające dzieci mogą wykazywać różne trudne zachowania lub potrzeby, które mogą być stresujące dla rodziców. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, jeśli jesteś rodzicem wymagającego dziecka:

 1. Akceptacja: Ważne jest, aby zaakceptować swoje dziecko takie, jakie jest, z jego mocnymi i słabymi stronami. To może pomóc w budowaniu pozytywnego stosunku i wsparciu emocjonalnego.
 2. Wsparcie społeczne: Poszukiwanie wsparcia społecznego w postaci rozmów z innymi rodzicami, udziału w grupach wsparcia lub konsultacji z profesjonalistami może pomóc w radzeniu sobie z wyzwaniami.
 3. Edukacja: Zrozumienie potrzeb i wyzwań swojego dziecka może pomóc w znalezieniu odpowiednich strategii wychowawczych. Możesz również skonsultować się z ekspertami, aby uzyskać wskazówki i porady.
 4. Zadawaj pytania: Nie krępuj się zadawać pytań lekarzom, psychologom lub terapeutom, aby dowiedzieć się, jak najlepiej pomóc swojemu dziecku.
 5. Samoopieka: Nie zapominaj o swojej własnej opiece zdrowotnej i samopoczuciu. Warto dbać o swoje potrzeby, aby mieć energię i zdrowie psychiczne do opieki nad wymagającym dzieckiem.
 6. Znajdź metody radzenia sobie ze stresem: Ćwiczenia, medytacja, relaksacja czy terapia to narzędzia, które mogą pomóc w radzeniu sobie ze stresem związanym z opieką nad wymagającym dzieckiem.
 7. Rozważ wsparcie terapeuty: Terapia rodzinna lub indywidualna może być przydatna, zarówno dla rodziców, jak i dziecka, szczególnie jeśli występują trudne sytuacje lub problemy emocjonalne.
 8. Planowanie i organizacja: Planowanie codziennych działań i organizacja życia rodzinnego mogą pomóc w zmniejszeniu stresu i chaosu.
 9. Skup się na małych sukcesach: Wspieraj swoje dziecko w małych osiągnięciach i postępie. To może pomóc w budowaniu jego pewności siebie i pozytywnego nastawienia.

Bycie rodzicem wymagającego dziecka może być trudne, ale również bardzo satysfakcjonujące. Ważne jest, aby szukać wsparcia, zarówno dla siebie, jak i swojego dziecka, i nie obawiać się prosić o pomoc, gdy jest to potrzebne. W miarę jak poznajesz swoje dziecko i jego potrzeby, możesz znaleźć skuteczne strategie, które pomogą w radzeniu sobie z wyzwaniami rodzicielstwa.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca