Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Co w takim przypadku można zrobić, aby zadbać o swoje zdrowie? Najlepszym pomysłem jest skorzystanie z innowacyjnego testu na endometriozę EndomKIT, który nie tylko pozwala łatwo zdiagnozować wspomnianą chorobę, ale też jest nieinwazyjny i znacząco skraca ścieżkę diagnostyczną. W dalszej części artykułu znajdziesz szczegółowy opis endometriozy, dodatkowe informacje na temat nowoczesnego testu pozwalającego ją wykryć oraz porady, które ułatwią Ci sprawne przeprowadzenie testu. Dowiesz się również, którego operatora prywatnej opieki medycznej warto wybrać, aby można było skorzystać z kompleksowej opieki medycznej.

Czym jest endometrioza?

Endometrioza dotyka układu rozrodczego, co objawia się silnymi bólami oraz problemami z płodnością. Chociaż występuje nawet u 10% kobiet będących w wieku rozrodczym na świecie, to przez długi czas jej diagnoza stanowiła duże wyzwanie. Na szczęście EndomKIT od POLMED rozwiązał ten problem, dzięki czemu każda kobieta może łatwo skorzystać z testu na endometriozę.

Choroba polega na przemieszczeniu się endometrium (tkanki, która wyściela macicę) poza jej jamę w kierunku jajników, jajowodów, pęcherza moczowego i jelita grubego. To właśnie jest przyczyną wspomnianego bólu, który dodatkowo nasila się podczas miesiączki. Test opracowany przez POLMED daje wszystkim kobietom dostęp do nowoczesnych metod diagnostycznych, które wyróżniają się nie tylko dużą skutecznością, ale również są o wiele mniej inwazyjne niż tradycyjne metody.

Nowoczesny test na endometriozę

Chociaż test EndomKIT został opracowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod, do jego przeprowadzenia wystarczy jedynie pobranie niewielkiej próbki krwi od pacjentki. Następnie rozpoczyna się właściwa diagnoza, co wymaga oznaczenia w surowicy krwi stężenia dwóch markerów. Są to CA 125, czyli antygen nowotworowy 125 oraz BDNF (neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego).

Dzięki temu można uzyskać wyniki, które w połączeniu z danymi klinicznymi pacjentki zostają wprowadzone do specjalnego oprogramowania, które generuje wynik badania. Istotną zaletą testu jest niewielka inwazyjność oraz duża skuteczność, ale warto również wspomnieć o przystępnej cenie badania. To sprawia, że każda kobieta, u której występują wskazania do wykonania badania, może sobie pozwolić na skorzystanie z profesjonalnej usługi.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Najważniejsze zalety testu EndomKIT

Co jeszcze przemawia za skorzystaniem z EndomKIT, który jest dostępny na stronie https://polmed.pl/badania/kobieta/test-na-endometrioze-endomkit/?

  • Wysoka swoistość - potwierdzono, że test EndomKIT charakteryzuje się aż 100% swoistością, co świadczy o jego wysokiej precyzji. W tym miejscu warto wyjaśnić, czym właściwie jest wspomniana swoistość. Chodzi o odsetek osób zdrowych, które miały ujemny wynik podczas przeprowadzenia testu.
  • Łatwość przeprowadzenia testu - jedyną rzeczą, którą musi zrobić pacjentka, jest wybranie się do gabinetu zabiegowego w celu pobrania krwi. Przekłada się to na duży komfort i wygodę badanych kobiet.
  • Niska cena - w porównaniu z tradycyjnymi metodami typu laparoskopia, EndomKIT jest nie tylko tańszy, ale przede wszystkim mniej obciążający dla organizmu pacjentki.
  • Pomoc doświadczonych specjalistów - POLMED oferuje między innymi test na endometriozę z wywiadem lekarskim, wywiadem z położną lub pielęgniarką oraz z samodzielnie wypełnionym formularzem. Zapewnia to łatwy dostęp do najlepszych specjalistów.

Kiedy należy skorzystać z testu EndomKIT?

Ze względu na częste występowanie choroby na całym świecie, tak naprawdę test na endometriozę powinny wykonać wszystkie kobiety w wieku 16 - 70 lat, które chcą przez długi czas cieszyć się doskonałym zdrowiem. Istnieje jednak kilka szczególnych wskazań do przeprowadzenia testu:

Jak prawidłowo przeprowadzić test na endometriozę?

W celu prawidłowego przeprowadzenia testu na endometriozę od POLMED wystarczy wypełnić formularz, co można zrobić samodzielnie lub podczas konsultacji z ginekologiem / położną / pielęgniarką. Następnie należy wybrać się do jednego z wielu nowoczesnych centrów medycznych firmy, które znajdują się w największych polskich miastach. Po przeanalizowaniu wyników przez specjalne oprogramowanie, pacjentka otrzymuje wyniki testu.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Zmęczenie oczu to powszechny problem, zwłaszcza w erze cyfrowej, kiedy większość czasu spędzamy przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych. Wybór odpowiednich okularów może pomóc zminimalizować ten problem i zapewnić oczom większy komfort podczas pracy. W tym artykule omówimy, jakie okulary warto wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dotykającym wielu osób. Czym dokładnie się charakteryzują?

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Konturowanie to technika makijażu, która polega na używaniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni kosmetyków po to, by podkreślić lub ukryć pewne partie twarzy. Dzięki zastosowaniu tej metody możesz uwydatnić kości policzkowe, wysmuklić nos lub zdefiniować linię szczęki. Robiąc to prawidłowo, poprawisz proporcje swojej twarzy, a także nadasz makijażowi atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Jak skutecznie konturować? Już teraz sprawdź nasze najważniejsze wskazówki dla początkujących kobiet!

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Czy wiesz, jak istotną rolę odgrywa bor w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca