bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Astaksantyna - naturalny antyoksydant. Właściwości i zastosowanie.

Blog healthcare

 Astaksantyna - naturalny antyoksydant. Właściwości i zastosowanie.

Astaksantyna - naturalny antyoksydant na stres oksydacyjny? Właściwości i zastosowanie.Astaksantyna występuje naturalnie w algach i słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jest uznawana za naturalny antyoksydant. Wpływa korzystnie m.in na układ odpornościowy, układ nerwowy. Zapobiega stresowi oksydacyjnemu i przeciwdziała stanom zapalnym. Czym jest astaksantyna? Jakie są właściwości i zastosowanie tego naturalnego suplementu?

Spis treści

 1. Astaksantyna jako silny antyoksydant – właściwości i zastosowanie
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Astaksantyna na stres oksydacyjny
 4. Uwaga
 5. Dawkowanie i przeciwwskazania
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Astaksantyna jako silny antyoksydant – właściwości i zastosowanie

Astaksantyna jest rozpuszczalnym w tłuszczach organicznym ksantofilem, czyli hydroksylową pochodną karotenów. Charakteryzuje się fioletowym zabarwieniem. Jest ona pozyskiwana ze źródeł naturalnych albo w wyniku syntezy chemicznej. Naturalnie jest produkowana głównie przez glony i mikroalgi Haematococcus pluvialis. Astaksantynę można również pozyskiwać syntetycznie z beta-karotenu oraz jest ona również otrzymywana z genetycznie modyfikowanych drożdży. 

Astaksantyna wykazuje silniejsze działanie niż pozostałe karotenoidy. Działa 14 razy silniej od witaminy E i 54 razy silniej od β-karotenu, czy 65 razy mocniej niż witamina C. Astaksantyna przede wszystkim dezaktywuje wolne rodniki oraz spowalnia powstawanie reaktywnych form tlenu. Dzięki temu chroni przed uszkodzeniami DNA, mitochondria i błony lipidowe. Ponadto obniża stres oksydacyjny. W wyniku tego chroni komórki przed przyspieszonym procesem starzenia się i ochronia organizm przed rozwojem dużej liczby chorób. Astaksantyna znana jest także z działania przeciwzapalnego, immunostymulującego, przeciwnowotworowego. Poprawia również kondycję skóry. Stosuje się ją także ze względu na działanie ochronne na układ sercowo-naczyniowy. Zmniejsza stężenie cholesterolu LDL oraz trójglicerydów (wpływa korzystnie na profil lipidowy krwi). Astaksantyna obniża ciśnienie krwi oraz działa korzystnie na poziom insuliny we krwi (reguluje poziom glukozy we krwi). Polecana jest, więc osobom zmagającym się z cukrzycą. Warto wiedzieć, że dzięki suplementacji astaksantyną będziemy chronić nasz organizm przed promieniowaniem UV. Jest to niezwykle ważne, ponieważ promienie UV narażają nasz organizm m.in na zachorowanie na nowotwór skóry. Ponadto astaksantyna chroni przed chorobami oczu i wykazuje silne działanie pomagające zachować zdolność trzustki do prawidłowej pracy.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Astaksantyna na stres oksydacyjny

Astaksantyna nazywana jest królową karotenoidów, ponieważ wykazuje silne właściwości przeciwutleniające i antyoksydacyjne. Badania pokazują, że jest ona jedną z najsilniej działających prozdrowotnie nowo odkrytych substancji. Astaksantyna znajduje swoje zastosowanie również w przeciwdziałaniu stresowi oksydacyjnemu. Zmniejsza stres oksydacyjny i dezaktywuje wolne rodniki. Spowalnia powstawanie reaktywnych form tlenu, a dzięki temu chroni przed uszkodzeniami DNA, mitochondria oraz błony lipidowe. Przenika przez barierę krew-mózg, a to pozwala chronić tkanki mózgowe przed stresem oksydacyjnym. Ponadto zmniejszenia ryzyko wystąpienia udaru.

Dzięki działaniu antyoksydacyjnym może odgrywać istotną rolę w obniżaniu poziomu stresu. Astaksantyna pomaga, więc przywrócić równowagę psychiczną organizmu.

Uwaga

Astaksantyna obniża poziom stresu

Dawkowanie i przeciwwskazania

Należy wiedzieć, że stosowanie 4 mg astaksantyny dziennie wykazuje fizjologiczny wpływ na ludzki organizm. Suplementy zawierające ją, należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj są to 1- 2 kapsułki dziennie, i jak pokazują aktualne badania kliniczne taka ilość wykazuje pozytywny wpływ na działanie organizmu.

Astaksantyna korzystnie oddziaływuje na organizm, a jej nadmiar nie kumuluje się w organizmie oraz jest szybko usuwany szybko. Właściwości i działanie tego związku nie są jednak polecane dla każdego. Astaksantyna – przeciwwskazania:

 • alergie na owoce morza
 • ciąża i karmienie piersią
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby autoimmunologiczne
 • nadciśnienie


Jeśli chcesz się dowiedzieć gdzie występuje naturalna astaksantyna oraz dlaczego warto włączyć do swojej diety przeciwutleniacze, zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Poznaj właściwości przeciwutleniające astaksantyny i zdobądź wiedzę dotycząca usprawniania naczyń krwionośnych, zapobiegania miażdżycy, czy sposobów obniżenia glukozy we krwi. Dowiedz się czym jest wrażliwość na insulinę i jakie są najlepsze źródła astaksantyny. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej o zdrowiu psychicznym?

Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu, twoim zdrowiu i twoich pacjentów.Zyskaj dostęp do unikalnych szkoleń w formie video/e-booków czy podcastów i poszerzaj swoje kompetencje już dzisiaj.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Miażdżyca – przyczyny i leczenie tej choroby

Miażdżyca – przyczyny i leczenie tej choroby

Miażdżyca - co to za choroba? Profilaktyka chorób układu krążenia i układu sercowo-naczyniowego.Miażdżyca jest chorobą układu sercowo - naczyniowego. Polega ona na odkładaniu się w wewnętrznych warstwach ścian naczyń tętniczych blaszek miażdżycowych. W konsekwencji zmniejszają światło naczynia oraz znacznie utrudniają przepływ przez nie krwi. Doprowadzić to może niebezpiecznych powikłań związanych z całkowitym zablokowaniem przepływu krwi przez określone naczynia krwionośne. Jakie są objawy miażdżycy? Jak powinna wyglądać profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Przeczytaj poniższy artykuł i zapobiegać rozwojowi miażdżycy.

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Jak działa sprzedaż bezpośrednia? Sprzedaż bezpośrednia to inaczej oferowanie towarów oraz usług bezpośrednio konsumentom. Opiera się ona na zasadach kontaktów indywidualnych i odbywa się zazwyczaj w domu klienta, miejscach pracy, czy w innych miejscach, które nie są stałymi punktami sprzedaży. To forma sprzedaży produktów przez sprzedawcę poza siecią sklepową.

Czy warto działać w biznesie MLM?

Czy warto działać w biznesie MLM?

Na czym polega i jak działa MLM (multi level marketing)? Sprzedaż produktów w marketingu wielopoziomowym? MLM nazywany jest również marketingiem sieciowym. To strategia stosowana przez niektóre firmy charakteryzujące się modelem biznesowym sprzedaży bezpośredniej. Jej celem jest zachęcenie obecnych członków do rekrutacji nowych. Jak wygląda sprzedaż produktów w branży MLM na polskim rynku? Jaki może dać dochód pasywny? Czy MLM oznacza to samo co piramida finansowa? Przeczytaj poniży artykuł i zobacz jak Multi level marketing wygląda w Polsce.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
95PLN

Cena regularna: 300 PLN

Nie Nudź się w Święta

23Dni
17Godzin
23Minut
16Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:8PLN