bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Wykroki - niedoceniane ćwiczenie dla jędrnych pośladków. Jak wykonywać skuteczne ćwiczenia i poprawić wydolność organizmu 

Blog healthcare

Wykroki - niedoceniane ćwiczenie dla jędrnych pośladków. Jak wykonywać skuteczne ćwiczenia i poprawić wydolność organizmu 

Jędrne pośladki to jedno z najczęściej wymienianych marzeń wśród kobiet i mężczyzn równocześnie. Na szczęście, do ich osiągnięcia nie potrzeba kosztownych urządzeń fitness czy stałych wizyt na siłowni. Wystarczy wykorzystać prosty i niedoceniany trening - wykroki. Nie tylko ujędrnią pośladki, ale również wzmocnią mięśnie nóg. W artykule przedstawimy różne sposoby na wykorzystanie tego ćwiczenia, w zależności od środowiska treningowego i poziomu zaawansowania.

Spis treści

 1. Wykroki z hantlami - efektywne ćwiczenie dla nóg i pośladków
 2. Wykroki w miejscu - proste ćwiczenie do wykonania w domu
 3. Wykroki chodzone - jak poprawnie wykonać i jakie są korzyści?
 4. Wykroki ze sztangą - dodatkowe obciążenie dla intensywniejszego treningu nóg
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Wykroki w bok - ćwiczenie wzmacniające boczne partie ud i pośladków

Wykroki z hantlami - efektywne ćwiczenie dla nóg i pośladków

Wykroki z hantlami stanowią doskonałe uzupełnienie treningu całego ciała. Hantle dodają dodatkowego obciążenia, dzięki czemu trening staje się bardziej intensywny, a mięśnie pracują ciężej. Nie wymagają one dużych umiejętności ani sprzętu. Aby wykonywać wykroki z hantlami, należy wziąć w ręce ciężarki o odpowiedniej wadze, postawić się na wprost i zrobić przysiad. Następnie zrobić krok do przodu nogą, która jest z przodu, zachować równowagę i wstać. Powtórzyć ćwiczenie na przemian na drugą stronę.

Wykroki w miejscu - proste ćwiczenie do wykonania w domu

Wykroki w miejscu są jednym z najprostszych sposobów na wzmocnienie nóg i pośladków, bez konieczności wychodzenia z domu. Łatwo je wykonać na podłodze w pokoju lub na macie do ćwiczeń. Wystarczy stanąć w rozkroku, następnie zrobić przysiad, jednocześnie krocząc stopą do przodu. Powtórzyć ćwiczenie na przemian na drugą stronę.

Wykroki chodzone - jak poprawnie wykonać i jakie są korzyści?

Wykroki chodzone to ćwiczenie, które angażuje wiele mięśni, przede wszystkim nogi i pośladki. To trening idealny, gdy chcemy urozmaicić naszą aktywność fizyczną i poruszać się bardziej dynamicznie. Aby wykonać wykroki chodzone, należy zacząć od pozycji wykroku, a następnie zrobić krok do przodu i zrobić przysiad na jednej nodze. Następnie powrócić do pozycji wykroku i powtórzyć ćwiczenie na przemian na drugą stronę. Ćwiczenie to znacznie poprawia wydolność organizmu, a także pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej.

Wykroki ze sztangą - dodatkowe obciążenie dla intensywniejszego treningu nóg

Wykroki ze sztangą to idealne ćwiczenie dla zaawansowanych już osób. Wymagają one bowiem stosunkowo dużych umiejętności i wprawy w korzystaniu z urządzeń typu sztanga. Ćwiczenie polega na wykonaniu wykroku ze sztangą na plecach, co dodaje dodatkowego obciążenia nogom i pośladkom. Należy pamiętać, by dobrać odpowiednią wagę sztangi do swojego poziomu zaawansowania i budowy ciała.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Wykroki w bok - ćwiczenie wzmacniające boczne partie ud i pośladków

Wykroki w bok to doskonałe ćwiczenie na ujędrnienie bocznych partii pośladków i ud. Stanowi ono także doskonałą alternatywę dla standardowych wykroków i może być włączane w trening każdego dnia. Ćwiczenie polega na zrobieniu wysokiego kroku na bok i następnie zrobieniu przysiadu, tak aby udo było równoległe do podłoża. Następnie należy wrócić do pozycji początkowej i powtórzyć ćwiczenie.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz