„Ryby w zdrowej diecie” Nowa książka na Polskim rynku

„Ryby w zdrowej diecie” Nowa książka na Polskim rynku

W lutym 2023 roku na rynku czytelniczym pojawiła się interesująca książka „Ryby w zdrowej diecie”. Jej autorką jest doktor nauk biomedycznych – Joanna Michalina Jurek. Jest specjalistką w dziedzinie nauk biomedycznych i żywienia człowieka, a także zwolenniczką promowania zdrowej diety.Co więcej jest jednym z prelegentów przygotowujących szkolenia dla naszych subskrybentów.

„Ryby w zdrowej diecie” to wyjątkowy poradnik oparty o najnowsze badania naukowe, które autorka przeprowadziła w ramach doktoratu, którego przedmiotem było określenie roli ryb w diecie człowieka. W książce znajdziemy m.in. wyniki obserwacji i badań epidemiologicznych przeprowadzonych przez dr Jurek, które dodatkowo wzbogaciła o praktyczne wskazówki jak skorzystać z właściwości prozdrowotnych ryb. Dzięki temu, czytelnicy mają okazję dowiedzieć się, dlaczego ryby stanowią ważne źródło białka w dobrze zbilansowanej diecie.

Mogą nauczyć się, jak właściwie je wybierać i przyrządzać, aby do minimum ograniczyć obawy związane z ryzykiem ekspozycji na zanieczyszczenia i metale ciężkie.

Materiał zawarty w książce ma ujęcie praktyczne i sprawia, że łatwo go wdrożyć do codziennego życia. Szczególnie dotyczy to przygotowania ryb, gdyż okazuje się, że ma to wyjątkowe znaczenie ze względu na ich wartość odżywczą, a co za tym idzie – nasze zdrowie.

Z pozycji tej dowiesz się jak prawidłowo podawać dania na bazie ryb, w jaki sposób je przechowywać i obrabiać, zanim trafią na nasz talerz. Z kolei osoby związane z gastronomią, będą mogły dowiedzieć się, jak prawidłowo smażyć i przyrządzać ryby dla zachowania smaku i wszystkich wartości odżywczych – białka, witamin i składników mineralnych. 


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na temat swojego zdrowia?

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.

Dołącz do nas już teraz !

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Sprawdzone metody ochrony oczu podczas pracy biurowej przy komputerze. Wpływ światła niebieskiego na narząd wzroku. Jak dbać o wzrok i unikać suchych i zaczerwienionych oczu?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym? Poznaj kalendarz pylenia roślin i skuteczne metody łagodzenia objawów alergii na pyłki!

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile się czeka na okulary od optyka? Czas oczekiwania zależy od parametrów szkieł, ale zazwyczaj mieści się od kilkunastu minut do około 10 dni roboczych. Odbierz idealnie dopasowane okulary korekcyjne!

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Dlaczego skrzep w probówce może uniemożliwić wykonanie badań laboratoryjnych? Sprawdź, co oznacza skrzep i jak wpływa na wyniki morfologii.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca