bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Pilates przy ścianie - jak działa i jakie daje efekty? Ćwiczenia pilates jak ćwiczyć w domu aby mieć najlepsze efekty?

Blog healthcare

Pilates przy ścianie - jak działa i jakie daje efekty? Ćwiczenia pilates jak ćwiczyć w domu aby mieć najlepsze efekty?

Sprawdź jak prawidłowo wzmacniać mięśnie, trenując pilates przy ścianie ? Mega efektywne ćwiczenia

Spis treści

 1. Na czym polega pilates?
 2. Ćwiczenia przy ścianie - pilates: jak wykorzystać ścianę do wzmocnienia mięśni? Uzyskaj piękne ciało
 3. Pilates przy ścianie na brzuch: jak poprawić siłę i stabilizację brzucha przy użyciu ściany? Pilates dla początkujących 
 4. Pilates przy ścianie w domu: skuteczne ćwiczenia pilatesowe, które można wykonywać w domowym zaciszu z wykorzystaniem ściany. Plan treningowy
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Pilates przy ścianie a odchudzanie: czy ćwiczenia pilates przy ścianie mogą pomóc w procesie redukcji wagi?
 7. Pilates przy ścianie - efekty: jakie korzyści i rezultaty można osiągnąć, regularnie trenując pilates przy ścianie?
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Na czym polega pilates?

Pilates to system ćwiczeń opracowany przez Josepha Pilatesa na początku XX wieku. Na czym polega pilates? Jest oparty na sześciu głównych zasadach: koncentracji, kontroli, świadomości ciała, precyzji, płynności ruchu i oddychania. Ćwiczenia pilatesu skupiają się na wzmacnianiu głębokich mięśni korpusu, takich jak mięśnie brzucha, pleców i rdzenia. Poprzez precyzyjne wykonywanie ruchów, pilates pomaga w poprawie postawy, równowagi i elastyczności ciała. Ćwiczenia koncentrują się na stabilizacji korpusu, poprawie siły mięśniowej i koordynacji. Jego założeniem jest wzmocnienie "centrum" ciała, czyli obszaru okołopiętrowego, brzucha, bioder i pośladków. Pilates ma wiele korzyści dla zdrowia, takich jak poprawa wydolności oddechowej, redukcja bólu pleców i stresu, a także poprawa ogólnej sylwetki i kondycji fizycznej. Może być praktykowany przez ludzi w każdym wieku i poziomie sprawności fizycznej. 

Ćwiczenia przy ścianie - pilates: jak wykorzystać ścianę do wzmocnienia mięśni? Uzyskaj piękne ciało

Pilates to forma treningu, która skupia się na wzmacnianiu mięśni głębokich, poprawie postawy i zwiększeniu elastyczności ciała. Jednym z ciekawych wariantów pilatesu jest trening przy ścianie, który pozwala nam wykorzystać tę powierzchnię do wzmocnienia mięśni i poprawienia stabilizacji. Podczas ćwiczeń przy ścianie, mamy dodatkowe wsparcie, które pozwala nam skierować większą uwagę na dokładne wykonywanie ruchów i kontrolę ciała.

Przykładem ćwiczenia przy ścianie w pilatesie jest wall squat (przysiad przy ścianie). Aby go wykonać, postaw się plecami do ściany, ze stopami na szerokość bioder. Powoli zegnij kolana i opuść się w dół, aż udo będzie równoległe do podłogi. Ważne jest, aby utrzymać mocne i stabilne plecy przy ścianie, kontrolując równocześnie ruch kolan. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie ud, pośladków i głębokie mięśnie brzucha.

Pilates przy ścianie na brzuch: jak poprawić siłę i stabilizację brzucha przy użyciu ściany? Pilates dla początkujących 

Pilates przy ścianie oferuje również wiele ćwiczeń, które skupiają się na wzmacnianiu mięśni brzucha i poprawie stabilizacji. Jednym z nich jest wall roll up (uniesienie tułowia przy ścianie). Aby go wykonać, połóż się na plecach z nóżkami opartymi na ścianie. Powoli unieś tułów, stopniowo odklejając go od podłogi. Podczas tego ruchu, skup się na wciąganiu pępka ku kręgosłupowi i utrzymaniu stabilności brzucha. Następnie powoli opuść się z powrotem na podłogę.

Ten rodzaj ćwiczenia skupia się na wzmocnieniu mięśni prostych brzucha, mięśni głębokich brzucha oraz mięśni poprzecznych. Stabilizacja brzucha jest kluczowa dla utrzymania prawidłowej postawy, zapobiegania bólom pleców i poprawy ogólnej siły ciała.

Pilates przy ścianie w domu: skuteczne ćwiczenia pilatesowe, które można wykonywać w domowym zaciszu z wykorzystaniem ściany. Plan treningowy

Jedną z największych zalet pilatesu przy ścianie jest to, że ćwiczenia te można wykonywać w domowym zaciszu, bez konieczności korzystania z profesjonalnego sprzętu. Wystarczyć tylko ściana, która posłuży nam jako wsparcie. Oto kilka skutecznych ćwiczeń pilatesowych, które można wykonywać przy ścianie:

 1. Wall bridge (mostek przy ścianie): połóż się na plecach z nogami ugiętymi i stopami opartymi o ścianę. Powoli unieś biodra w górę, utrzymując stabilne plecy i napięcie mięśni brzucha. Po chwili powoli opuść biodra.

 2. Wall rotation (rotacja przy ścianie): postaw się bokiem do ściany, z rękoma opartymi na niej. Powoli obracaj tułów w przeciwną stronę, utrzymując mocne mięśnie brzucha i kontrolując ruch. Powtórz na drugą stronę.

 3. Wall plank (deskowanie przy ścianie): postaw się w pozycji deski, ale z rękoma opartymi o ścianę. Utrzymuj mocne mięśnie brzucha i prostą linię ciała, trzymając tę pozycję przez określony czas.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Pilates przy ścianie a odchudzanie: czy ćwiczenia pilates przy ścianie mogą pomóc w procesie redukcji wagi?

Ćwiczenia pilates przy ścianie mogą być pomocne w procesie odchudzania, ale nie są one jedyny klucz do sukcesu. Pilates łagodnie wzmacnia mięśnie, poprawia postawę i zwiększa elastyczność ciała, co może przyczynić się do spalania kalorii i redukcji tkanki tłuszczowej. Jednak sam trening pilatesu nie jest wystarczający, aby zauważyć znaczącą utratę wagi. W połączeniu z odpowiednią dietą i regularnym treningiem cardio, ćwiczenia pilates przy ścianie mogą być świetnym uzupełnieniem programu odchudzania.

Pilates przy ścianie - efekty: jakie korzyści i rezultaty można osiągnąć, regularnie trenując pilates przy ścianie?

Regularne wykonywanie ćwiczeń pilates przy ścianie może przynieść wiele korzyści i rezultatów. Oto kilka z nich:

 1. Wzmocnienie mięśni: Pilates przy ścianie skupia się na wzmacnianiu mięśni głębokich, co prowadzi do lepszego zrównoważenia siły w ciele i poprawy ogólnej stabilizacji mięśniowej.
 2. Poprawa postawy: Pilates skupia się na świadomości ciała, co pomaga poprawić postawę i uniknąć bólu pleców spowodowanego przez złe nawyki postawy.
 3. Zwiększenie elastyczności: Ruchy wykonywane podczas pilatesu przy ścianie pomagają zwiększyć elastyczność ciała, co może przyczynić się do lepszej mobilności i zmniejszenia ryzyka kontuzji.
 4. Skupienie umysłu: Pilates wymaga skupienia umysłu na precyzyjnym wykonywaniu ruchów, co może pomóc w redukcji stresu i poprawie koncentracji.
 5. Redukcja bólu: Regularne wykonywanie pilatesu może pomóc w redukcji bólu mięśniowego i stawowego, szczególnie dla osób z bólami pleców czy szyi.

Pilates przy ścianie jest wyjątkową formą treningu, która może przynieść wiele korzyści dla naszego ciała i umysłu. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń może prowadzić do poprawy siły, stabilności, postawy i elastyczności. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem nowej formy treningu zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym instruktorem pilatesu.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz