bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Nutrikosmetyki czyli przez żołądek do skóry

Blog healthcare

Nutrikosmetyki czyli przez żołądek do skóry

Które nutrikosmetyki sprawdzą się najlepiej przy niedoborach składników odżywczych? Jakie suplementy są najlepsze na wzmocnienie kondycji skóry, paznokci, zahamowanie procesów starzenia? 

Nutrikosmetyki to inaczej mówiąc suplementy diety, dzięki którym możemy dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednie dawki witamin, także minerałów. To właśnie za ich pomocą poprawić można stan naszej skóry, włosów i paznokci.

Spis treści

 1. Nutrikosmetyki
 2. Nutrikosmetyki - dla pięknej skóry, włosów i paznokci
 3. Kiedy warto sięgnąć po nutrikosmetyki
 4. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Nutrikosmetyki

Nutrikosmetyki działają lepiej niż nie jeden najdroższy krem. Stosowane doustnie (dostępne są w formie tabletek, kapsułek oraz saszetek) chronią skórę od wewnątrz, zmniejszają ryzyko rozwoju wielu schorzeń i zaburzeń zachodzących w organizmie.

Mają działanie lecznicze, a kupić je można np. w aptece.

Kiedy zauważymy objawy takie jak łamliwość paznokci, pogorszenie się stanu cery, czy wypadanie włosów należy zastanowić się czy dostarczamy naszemu organizmowi wszystkiego czego potrzebuje. Warto wtedy udać się na wizytę do specjalisty. Dzięki kontaktowi z lekarzem dowiemy się jakich składników odżywczych brakuje nam najbardziej i co powinniśmy suplementować.

Nutrikosmetyki - dla pięknej skóry, włosów i paznokci

W nutrikosmetykach znajduje się wiele witamin i składników odżywczych, które sprawdzą się np. przy braku jędrności skóry, wypadaniu włosów czy przeciwdziałaniu starzeniu się skóry. W ich składzie często znajdują się następujące składniki, witaminy i minerały:

 • witamina A — wpływa na kondycję skóry, opóźnia procesy jej starzenia, a także pomaga zmniejszyć rogowacenie naskórka,
 • witamina B7 — wzmacnia płytkę paznokciową, stymuluje wzrost włosów, redukuje stany zapalne oraz wypryski,
 • witamina C — poprawia wygląd skóry, sprawia, wpływa na elastyczność skóry, redukcję zmarszczek,
 • witamina E — przyczynia się do zahamowania stanów zapalnych, jest antyoksydantem,
 • kwas hialuronowy — nawilża skórę, a także pozwala pozbyć się podrażnień, suchości. Wzmacnia również włosy, nadaje im gładkości oraz blasku,
 • koenzym Q10 (kolagen) — chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, oraz dotlenia skórę.


Nutrikosmetyki to preparaty, które bogate są również wapń, likopen, cynk, kwas pantotenowy, krzem, elastynę, skrzyp polny. Ponadto często zawierają flawonoidy.

Pomagają pozbyć się ewentualnych niedoborów, dostarczają potrzebnych składników, pomagają opóźnić procesy starzenia, czy uzupełniają niedobory w diecie.

Kiedy warto sięgnąć po nutrikosmetyki

Nutrikosmetyków bogatych w cenne witaminy i pierwiastki jest bardzo dużo. Dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Zażywanie ich wpływa pozytywnie na wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

Warto po nie sięgnąć w przypadku kiedy np. zmagamy się z łamliwymi paznokciami. To preparaty poprawiające stan skóry, wpływające na prawidłowy porost włosów.

Polecane są osobom cierpiących na różnego rodzaju niedobry substancji odżywczych, stosujących dietę ubogą w cenne składniki.

Należy jednak pamiętać, że przed ich stosowaniem warto skonsultować się z lekarzem. Dzięki takiej konsultacji będziemy wiedzieli, których witamin i minerałów brakuje nam najbardziej.

Ponadto bardzo ważne jest stosowanie ich według zaleceń znajdujących się na ulotce. Dowiedzieć się z niej również można co ogranicza wchłanialność nutrikosmetyków.

Suplementacja nutrikosmetykami jest niezwykle ważna jeśli chcemy cieszyć się mocnymi paznokciami, promienną cerą i gęstymi włosami. Każda osoba ceniąca zdrowy styl życia i wykazująca troskę o swoje zdrowie powinna rozważyć włączenie ich do swoje diety.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Dowiedz się więcej na temat nutrikosmetyków ze szkoleń, które znajdziesz na pierwszej w Polsce platformie edukacyjnej o zdrowiu - Bez Tabletek. Dołącz już dziś!

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN