bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Najlepsze programy dla dietetyków do układania diet i jadłospisów

Blog healthcare

Najlepsze programy dla dietetyków do układania diet i jadłospisów

Jaki program dietetyczny wybrać ? Czy dieta i jadłospis z programu dla dietetyków są zdrowe ? Jaka jest jest baza produktów dla pacjentów ? Wybór odpowiedniego oprogramowanie dietetycznego jest dla dietetyków niezwykle istotny. Stanowi nieocenioną pomoc przy układaniu diet. Na rynku dostępnych jest wiele programów do układania diet. Jak, więc wybrać najlepszy, z największą funkcjonalnością?

Spis treści

 1. Program dla dietetyków do układania jadłospisów
 2. Zwróć uwagę
 3. Jak wybrać program do układania diet?
 4. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Program dla dietetyków do układania jadłospisów

Praca dietetyka przede wszystkim polega na tworzeniu planów żywieniowych dla swoich podopiecznych. Rozwój technologii sprawił, że powstało wiele programów dietetycznych ułatwiających komponowanie diet. Dzięki temu tworzenie jadłospisów stało się o wiele prostsze.

Przed powstaniem programów do układania jadłospisów dietetyk musiał włożyć duża ilość powtarzalnej pracy w przygotowanie jadłospisu dla swojego pacjenta. Ponadto prowadzenie karty pacjenta, przeprowadzenie wywiadu, dobór produktów, obliczenie odpowiedniej wartości odżywczej posiłków bez zapisywane w tradycyjnej formie, na "papierze" jest niezwykle czasochłonne i mało kompleksowy. Oprogramowania do tworzenia diet bardzo to ułatwiają, usprawniają i dzięki nim można mieć wszystkie niezbędne informacje pod ręką.

Dostępnych jest wiele platform z dietetycznymi programami posiadającymi liczne funkcje oraz udogodnienia. Każdy, więc znajdzie program idealny i odpowiedni dla siebie. Na wybór profesjonalnego programu online do planowania diety dietetyk powinien jednak poświęcić trochę czasu.

Wynika to m.in z tego, że dietetyka bardzo szybko się rozwija, a społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome wpływu sposobu żywienia na stan zdrowia, a także samopoczucie. Ponadto szybko rośnie liczba pacjentów. Najlepszy program do tworzenia diet i jadłospisów powinien posiadać wszystkie niezbędne funkcje, ogromną bazę produktów spożywczych oraz zaawansowane technologie, a dzięki temu przyspieszać oraz ułatwiać pracę i być jak najprostszy w obsłudze.

Zwróć uwagę

Decydując się na wybór nowoczesnego programu i kalkulatora do układania diet należy również zwrócić uwagę, czy posiada on bogatą bazę przepisów, produktów, albo pozwala na szybsze tworzenie oraz dodawanie zbilansowanych jadłospisów do szablonu i otrzymanie wydruku.

Jak wybrać program do układania diet?

Jedna z najważniejszych cech programu dla dietetyka jest bycie intuicyjnym, przejrzystym i łatwym w obsłudze. Oznacza to, że takie oprogramowanie ma przede wszystkim ułatwiać oraz skracać czas tworzenia planu żywieniowego. W przypadku kiedy to narzędzie będzie skomplikowane w obsłudze to mogą pojawić się trudność w odnalezieniu w nim podstawowych funkcji, a to mija się z celem funkcjonalności. Warto wiedzieć, że wiele programów oferuje darmowy okres próbny. Dzięki temu zanim podejmie się ostateczną decyzję o wyborze jednego z nich można przetestować kilka oraz sprawdzić, które będzie najlepszy.

Decydując się na wybór nowoczesnego programu i kalkulatora do układania diet należy również zwrócić uwagę, czy posiada on bogatą bazę przepisów, produktów, albo pozwala na szybsze tworzenie oraz dodawanie zbilansowanych jadłospisów do szablonu i otrzymanie wydruku. Taka baza produktów powinna jednak przede wszystkim zawierać dane ze sprawdzonych źródeł, takich jakimi jest baza danych Instytutu Żywności i Żywienia. Duża baza przepisów oraz produktów niezwykle ułatwi pracę dietetykowi, czy trenerowi.

Z punktu widzenia pacjenta ważną rolę odgrywa natomiast dostępność aplikacji mobilnej, dzięki której będzie mógł sprawdzić menu na dzień, przepis na dany posiłek, wygenerować listę zakupów, normę spożytych kalorii, wartość odżywczą produktów spożywczych. To narzędzie pracy dietetyka, ale ułatwi pracę również trenerom personalnym i pomoże pacjentom realizować plan diety. Dodatkowy plus aplikacji dla profesjonalnych dietetyków to możliwość tagowania przepisów, a tym samym grupowania ich pod kątem konkretnych zapotrzebowań na wartości odżywcze i przypisania konkretnej diety, np. przepisy dla diety o niskim IG.

Warto również wybrać ten program, który będzie umożliwiał wygenerowania listy zakupów w programie. Dzięki tej funkcji dieta jest bardziej przejrzysta, a to skraca proces przygotowania posiłków.

Chcesz wiedzieć jak zostać dietetykiem bez studiów ?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat programów do układania diet, zawodu dietetyka, czy tematyki związanej ze zdrowiem i holistycznym podejściem do pacjenta zapraszamy Cię do platformy edukacyjnej o zdrowiu BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotni dostęp

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz zarabiać więcej jako dietetyk? 

Podnieś swoje kompetencję i wyróżnij się na tle innych dietetyków dołączając do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN