bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Najlepsze programy dla dietetyków do układania diet i jadłospisów

Blog healthcare

Najlepsze programy dla dietetyków do układania diet i jadłospisów

Jaki program dietetyczny wybrać ? Czy dieta i jadłospis z programu dla dietetyków są zdrowe ? Jaka jest jest baza produktów dla pacjentów ? Wybór odpowiedniego oprogramowanie dietetycznego jest dla dietetyków niezwykle istotny. Stanowi nieocenioną pomoc przy układaniu diet. Na rynku dostępnych jest wiele programów do układania diet. Jak, więc wybrać najlepszy, z największą funkcjonalnością?

Spis treści

 1. Program dla dietetyków do układania jadłospisów
 2. Zwróć uwagę
 3. Jak wybrać program do układania diet?
 4. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Program dla dietetyków do układania jadłospisów

Praca dietetyka przede wszystkim polega na tworzeniu planów żywieniowych dla swoich podopiecznych. Rozwój technologii sprawił, że powstało wiele programów dietetycznych ułatwiających komponowanie diet. Dzięki temu tworzenie jadłospisów stało się o wiele prostsze.

Przed powstaniem programów do układania jadłospisów dietetyk musiał włożyć duża ilość powtarzalnej pracy w przygotowanie jadłospisu dla swojego pacjenta. Ponadto prowadzenie karty pacjenta, przeprowadzenie wywiadu, dobór produktów, obliczenie odpowiedniej wartości odżywczej posiłków bez zapisywane w tradycyjnej formie, na "papierze" jest niezwykle czasochłonne i mało kompleksowy. Oprogramowania do tworzenia diet bardzo to ułatwiają, usprawniają i dzięki nim można mieć wszystkie niezbędne informacje pod ręką.

Dostępnych jest wiele platform z dietetycznymi programami posiadającymi liczne funkcje oraz udogodnienia. Każdy, więc znajdzie program idealny i odpowiedni dla siebie. Na wybór profesjonalnego programu online do planowania diety dietetyk powinien jednak poświęcić trochę czasu.

Wynika to m.in z tego, że dietetyka bardzo szybko się rozwija, a społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome wpływu sposobu żywienia na stan zdrowia, a także samopoczucie. Ponadto szybko rośnie liczba pacjentów. Najlepszy program do tworzenia diet i jadłospisów powinien posiadać wszystkie niezbędne funkcje, ogromną bazę produktów spożywczych oraz zaawansowane technologie, a dzięki temu przyspieszać oraz ułatwiać pracę i być jak najprostszy w obsłudze.

Zwróć uwagę

Decydując się na wybór nowoczesnego programu i kalkulatora do układania diet należy również zwrócić uwagę, czy posiada on bogatą bazę przepisów, produktów, albo pozwala na szybsze tworzenie oraz dodawanie zbilansowanych jadłospisów do szablonu i otrzymanie wydruku.

Jak wybrać program do układania diet?

Jedna z najważniejszych cech programu dla dietetyka jest bycie intuicyjnym, przejrzystym i łatwym w obsłudze. Oznacza to, że takie oprogramowanie ma przede wszystkim ułatwiać oraz skracać czas tworzenia planu żywieniowego. W przypadku kiedy to narzędzie będzie skomplikowane w obsłudze to mogą pojawić się trudność w odnalezieniu w nim podstawowych funkcji, a to mija się z celem funkcjonalności. Warto wiedzieć, że wiele programów oferuje darmowy okres próbny. Dzięki temu zanim podejmie się ostateczną decyzję o wyborze jednego z nich można przetestować kilka oraz sprawdzić, które będzie najlepszy.

Decydując się na wybór nowoczesnego programu i kalkulatora do układania diet należy również zwrócić uwagę, czy posiada on bogatą bazę przepisów, produktów, albo pozwala na szybsze tworzenie oraz dodawanie zbilansowanych jadłospisów do szablonu i otrzymanie wydruku. Taka baza produktów powinna jednak przede wszystkim zawierać dane ze sprawdzonych źródeł, takich jakimi jest baza danych Instytutu Żywności i Żywienia. Duża baza przepisów oraz produktów niezwykle ułatwi pracę dietetykowi, czy trenerowi.

Z punktu widzenia pacjenta ważną rolę odgrywa natomiast dostępność aplikacji mobilnej, dzięki której będzie mógł sprawdzić menu na dzień, przepis na dany posiłek, wygenerować listę zakupów, normę spożytych kalorii, wartość odżywczą produktów spożywczych. To narzędzie pracy dietetyka, ale ułatwi pracę również trenerom personalnym i pomoże pacjentom realizować plan diety. Dodatkowy plus aplikacji dla profesjonalnych dietetyków to możliwość tagowania przepisów, a tym samym grupowania ich pod kątem konkretnych zapotrzebowań na wartości odżywcze i przypisania konkretnej diety, np. przepisy dla diety o niskim IG.

Warto również wybrać ten program, który będzie umożliwiał wygenerowania listy zakupów w programie. Dzięki tej funkcji dieta jest bardziej przejrzysta, a to skraca proces przygotowania posiłków.

Chcesz wiedzieć jak zostać dietetykiem bez studiów ?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat programów do układania diet, zawodu dietetyka, czy tematyki związanej ze zdrowiem i holistycznym podejściem do pacjenta zapraszamy Cię do platformy edukacyjnej o zdrowiu BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotni dostęp

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz zarabiać więcej jako dietetyk? 

Podnieś swoje kompetencję i wyróżnij się na tle innych dietetyków dołączając do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp i co miesiąc nowe autorskie szkolenia

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem - co to za pierwiastek? Dlaczego niedobór krzemu w diecie jest groźny dla zdrowia? Zastosowanie kwasu krzemowego.Krzem jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych oraz znanych pierwiastków na Ziemi. Jego niedobór w organizmie prowadzić może do zaburzeń wzrostu tkanki łącznej oraz kostnej. Jaką jaszcze rolę pełni ten pierwiastek w organizmie? W jaki sposób można uzupełniać niedobory krzemu?

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Wapń na piękne paznokcie

Wapń na piękne paznokcie

Wapń najlepszy na piękne paznokcie? Objawy niedoboru wapnia.Paznokcie to nie tylko aspekt wyglądu zewnętrznego, ale również odzwierciedlają one stan odżywienia, czy stan zdrowia. Nieprawidłowości w zakresie niedoborów pokarmowych zazwyczaj są niewielkie. Z tego powodu trudno jest je zauważyć. Istnieje szereg działań mających na celu wzmocnienie paznokci oraz przeciwdziałanie łamaniu się ich.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
99PLN

Cena regularna: 1188 PLN

Cena rośnie do 390 zł za:

03Dni
03Godzin
20Minut
23Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.11PLN