bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Medytacja - jak zacząć regularnie medytować? Jak zacząć medytować? Prosta medytacja dla początkujących pokazująca od czego zacząć

Blog healthcare

Medytacja - jak zacząć regularnie medytować? Jak zacząć medytować? Prosta medytacja dla początkujących pokazująca od czego zacząć

Sprawdź kilka sprawdzonych metod na medytację dla początkujących

Spis treści

 1. Medytacja - jak zacząć praktykę i znaleźć spokój wewnętrzny? Medytacja dla początkujących 
 2. Medytacja mindfulness - jak rozpocząć praktykę uważności? Jak zacząć medytować?
 3. Medytacja zen - pierwsze kroki na ścieżce zen. Prosta medytacja dla początkujących 
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Medytacja uważności - jak rozpocząć praktykę uważnej obecności. Rodzaje medytacji 
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Medytacja - jak rozpocząć medytację i odkryć korzyści dla umysłu i ciała

Medytacja - jak zacząć praktykę i znaleźć spokój wewnętrzny? Medytacja dla początkujących 

Medytacja mindfulness - jak rozpocząć praktykę uważności? Jak zacząć medytować?

Medytacja mindfulness, znana również jako medytacja uważności, to jedna z popularnych form medytacji. Jej celem jest skupienie uwagi na teraźniejszym momencie, na tym co się dzieje wokół nas i w naszym wnętrzu. Praktykowanie medytacji mindfulness może pomóc w redukcji stresu, poprawie koncentracji oraz zwiększeniu poczucia spokoju i równowagi emocjonalnej.

Aby rozpocząć praktykę medytacji mindfulness, możesz znaleźć ciche i spokojne miejsce, gdzie będziesz mógł się skupić i poświęcić czas tylko dla siebie. Możesz usiąść na poduszce, krześle lub na podłodze w pozycji skrzyżowanej i zacząć skupiać się na swoim oddechu. Zwróć uwagę na wdech i wydech, obserwuj jak powietrze wchodzi i wychodzi z Twoich płuc. Jeśli Twoje myśli zaczynają odchodzić, delikatnie przyprowadź swoją uwagę z powrotem do oddechu.

Często zaleca się rozpoczęcie praktyki medytacji mindfulness od krótkich sesji przez kilka minut dziennie. Stopniowo można zwiększać czas medytacji, osiągając 15-30 minut dziennie. Ważne jest regularne praktykowanie medytacji, aby uzyskać pełne korzyści, więc warto ustalić regularny harmonogram medytacyjny.

Medytacja zen - pierwsze kroki na ścieżce zen. Prosta medytacja dla początkujących 

Medytacja zen to tradycyjna forma medytacji, wywodząca się z buddyzmu zen. Jej celem jest rozwinięcie świadomości poprzez skupienie się na oddechu i obserwowanie myśli, które pojawiają się w umyśle, z zachowaniem równoczesnego stanu skupienia i spokoju.

Aby rozpocząć praktykę medytacji zen, znajdź spokojne miejsce, gdzie będziesz mógł spokojnie siedzieć przez pewien czas. Usiądź z prostymi plecami na poduszce lub krześle, skrzyżuj ręce i skup się na swoim oddechu. Zwracaj uwagę na wdech i wydech, skupiając się na chwili obecnej. Gdy Twoje myśli odchodzą, delikatnie przyprowadź swoją uwagę z powrotem do oddechu.

Również dla medytacji zen zaleca się rozpoczęcie od krótkich sesji przez kilka minut dziennie, a następnie stopniowe zwiększenie czasu medytacji. Praktyka medytacji zen wymaga regularności i cierpliwości, więc ważne jest, aby być konsekwentnym i systematycznym w praktykowaniu medytacji.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Medytacja uważności - jak rozpocząć praktykę uważnej obecności. Rodzaje medytacji 

Medytacja uważności to technika, która polega na skupieniu uwagi na chwili obecnej i zwiększeniu świadomości wewnętrznej i zewnętrznej. Poprzez praktykowanie medytacji uważności możemy nauczyć się obserwować nasze myśli, emocje i odczucia bez oceny i skupienia się na przeszłości lub przyszłości.

Aby rozpocząć praktykę medytacji uważności, usiądź w wygodnej pozycji na poduszce lub krześle. Skoncentruj się na swym oddechu, na wdechu i wydechu, obserwując jak powietrze wchodzi i wychodzi z płuc. Jeśli Twoje myśli zaczynają dryfować, pozwól im odejść i wróć do skupienia na oddechu.

Ważne jest, aby być życzliwym dla siebie i nie oceniać swoich myśli ani emocji podczas praktyki medytacji uważności. Pozwól, by wszystko, co się pojawiało, przesuwało się swobodnie, bez zatracania się w myślach czy analizie. Stawiając pierwsze kroki na ścieżce uważności, zobaczysz, jak wpływa to na Twoje codzienne życie i jakie korzyści przynosi dla Twojego umysłu i ciała.

Medytacja - jak rozpocząć medytację i odkryć korzyści dla umysłu i ciała

Medytacja jest skutecznym narzędziem, które może przynieść mnóstwo korzyści dla umysłu i ciała. Regularna praktyka medytacji może pomóc w redukcji stresu, poprawie koncentracji, zwiększeniu empatii i poczucia spokoju. Warto rozpocząć medytację, aby znaleźć równowagę i wewnętrzny spokój w zabieganym świecie.

Aby rozpocząć medytację, znajdź czas i miejsce, gdzie będziesz mógł się skoncentrować i być spokojny. Wybierz pozycję, w której czujesz się wygodnie, czy to siedząc na poduszce, krześle lub leżąc na plecach. Zacznij skupiać się na swoim oddechu, obserwując jak powietrze wchodzi i wychodzi z Twoich płuc. Zatrzymaj myśli, które się pojawiają, i skup się na teraźniejszości.

Początkowo medytuj przez kilka minut dziennie, a następnie stopniowo zwiększaj czas medytacji. Ważne jest, aby praktykować regularnie, aby doświadczyć pełnych korzyści medytacji. Z czasem odkryjesz, jak medytacja wpływa na Twoje samopoczucie, umysł i ciało.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz