Leki na alergię

Leki na alergię

Leki na alergię dostępne na receptę.Alergia jest niezwykle popularną przypadłością. Uczulenie wywołują alergeny, czyli różne substancje powodujące nadwrażliwość organizmu. W przypadku objawów alergicznych należy skonsultować się z lekarzem. Ustali on odpowiednie leczenie, przepisze leki łagodzące objawy alergii (takie jak np. swędzenie, kichanie, czy łzawienie). Ponadto dostępne są leki na alergię bez recepty, jednak preparatów na alergię nie powinno się stosować bez konsultacji ze specjalistą. Warto wiedzieć, że bez względu na rodzaj alergii dostępne są syropy, aerozole, czy tabletki.


Leki oraz tabletki na alergię

Preparaty które łagodzą objawy uczulenia (przeciwhistaminowe, np. loratadynę) kupić można w różnej formie. Dostępne są one m.in w formie:

  • tabletek
  • sprayów do nosa
  • tabletek musujących do rozpuszczenia w wodzie
  • syropów
  • kropli doustnych
  • kropli do oczu

Formę preparatu jaką się wybierze zależy od naszej wygody oraz preferencji. Najbardziej popularne leki na alergię bez recepty dostępne są formie tabletek. Do ich największych zalet należy niska cena i skuteczne działanie. W przypadku alergii powodujących problemy z oddychaniem, czy katar sienny najczęściej stosowane są preparaty w aerozolu skutecznie nawilżające śluzówkę. Kupić można także płyny do prania neutralizujące alergeny wziewne znajdujące w tkaninach.

Leki na alergie dla dzieci również kupić można w aptekach internetowych, czy stacjonarnych. W większości są one dostępne bez recepty. Konsultacja z lekarzem odgrywa jednak w tym przypadku niezwykle ważną rolę. Spowodowane jest to tym, że niektóre z leków przeciwhistaminowych powoduje senność i mogą okazać się niebezpieczne dla codzienne funkcjonowania dziecka. Poradzić się można również farmaceuty oraz poprosić o sprawdzone leki i tabletki na alergię bez recepty.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Czemu warto stosować leki i tabletki na alergię?

Leki przeciwalergiczne warto stosować, ponieważ łagodzą katar, swędzenie, łzawienie oczu, pokrzywkę, obrzęk, a także inne dolegliwości. Warto jednak pamiętać, że część z nich może powodować senność oraz zmęczenie. Powinno się, więc przed zastosowanie leków antyhistaminowych skonsultować z lekarzem i sprawdzić, czy nam nie zaszkodzą.

Ponadto w przypadku alergii (w szczególności alergii pokarmowej) dużą rolę odgrywa unikanie alergenów. Nawet ich niewielka ilość może spowodować pojawienie się reakcji alergicznej. Do takich sytuacji może dojść w przypadku kiedy talerz, z którego jemy nie zostanie całkowicie umyty, a pozostałe na nim resztki z posiłku wołają reakcję alergiczną. W momencie jeśli idziemy do restauracji należy powiadomić personel o ciężkiej alergii.

Co na alergiczny nieżyt nosa?

Katar sienny to inaczej mówiąc alergiczny nieżyt nosa. Jest najczęściej stwierdzaną chorobą alergiczną na świecie. W Polsce zmaga się z nim ponad 30% społeczeństwa. Jego istotą jest stan zapalny błony śluzowej nosa. Powstaje w efekcie IgE, czyli zależnej reakcji alergicznej, która została wywołana kontaktem błony śluzowej nosa z alergenem.

Uczulające alergeny wziewne to najczęściej:  

  • roztocza kurzu domowego
  • zarodniki grzybów pleśniowych
  • pyłki roślin wiatropylnych
  • alergeny zwierzęce
  • alergeny zawodowe, które są związane ze specyfiką danej pracy

Za rozwój alergicznego nieżytu nosa odpowiada nadwrażliwość układu immunologicznego chorej osoby, a nie jak w przypadku zwykłego kataru patogeny (wirusy oraz bakterie). Katar sienny nie jest zaraźliwy, więc nie można go przenieść na inną zdrową osobę.

Jak chronić się przed nasileniem się objawów występujących przy katarze siennym? Przede wszystkim:

  • ogranicz czas spędzany na świeżym powietrzu w momencie, kiedy stężenie problematycznych alergenów jest wysokie
  • przepłukuj nozdrza roztworem soli fizjologicznej albo wodą morską
  • ogranicz wietrzenia mieszkania, a także suszenia prania na zewnątrz (zapobiega to osiadaniu pyłków na tkaninach)
  • stosuj filtry powietrza dedykowanym alergikom 
  • dbaj o odpowiednią temperaturę oraz wilgotność w mieszkaniu

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę dotyczą profilaktyki zdrowia? Zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotni dostęp

Chcesz wiedzieć więcej na temat alergii ?

Szkolenie dotyczące alergii czy terapii oczyszczania organizmu znajdziesz na platformie Bez Tabletek w postaci video.Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej dla osób interesujących się zdrowiem.Co miesiąc nowe unikalne treści.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Terapia dla alkoholika – ile trwa, na czym polega, od czego zacząć?

Terapia dla alkoholika – ile trwa, na czym polega, od czego zacząć?

Nadmierne spożywanie alkoholu jest jednym z największych problemów zdrowia publicznego na świecie. Alkoholizm dotyka każdego: nie tylko alkoholika, ale także jego rodzinę i społeczeństwo, w którym żyje. Istnieje jednak terapia, która wymaga dużego wysiłku ze strony osoby uzależnionej, ale jej znaczenie jest bardzo ważne na drodze do pokonania nałogu. Poznaj szczegóły leczenia dla alkoholika.

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Utrata zęba lub kilku zębów może wiązać się nie tylko z dyskomfortem estetycznym, ale także z problemami zdrowotnymi i obniżeniem jakości życia. Implanty zębowe to rozwiązanie, które pozwala na trwałe i funkcjonalne uzupełnienie braków w uzębieniu, a ich zastosowanie cieszy się coraz większą popularnością. W jakich sytuacjach warto rozważyć to rozwiązanie, jak wygląda proces ich wszczepienia i jakie są korzyści wynikające z implantów?

Leczenie hiperprolaktynemii – co można zrobić naturalnie?

Leczenie hiperprolaktynemii – co można zrobić naturalnie?

W artykule omawiamy, jak w naturalny sposób można obniżyć poziom prolaktyny, jakie zmiany w stylu życia i diecie mogą pomóc oraz które zioła warto rozważyć w walce z hiperprolaktynemią.

Dieta przeciwzapalna – jak walczyć z przewlekłym stanem zapalnym?

Dieta przeciwzapalna – jak walczyć z przewlekłym stanem zapalnym?

Sprawdź, jak skomponować swoją dietę, by przeciwdziałać zapaleniom i cieszyć się lepszym zdrowiem! W artykule omawiamy, jakie produkty warto włączyć do codziennego menu, a których unikać, aby zredukować stan zapalny i wesprzeć zdrowie na dłużej.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Całoroczny dostęp za 45 zł, bez automatycznego przedłużania subskrypcji – tylko w listopadzie!

195

45zł /

Tylko w listopadzie, bez zobowiązań i automatycznego przedłużania!

07Dni
09Godzin
34Minut
38Sekund
Zobacz co zyskasz

Pełen dostęp do naszej bazy wiedzy tylko za 45 zł na cały rok – korzystaj bez ograniczeń!”

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca