Jazda na rolkach - jakie daje efekty? Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach? Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach? Jakie efekty daje jazda na rolkach? Efekty jazdy na rolkach. Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach? Zalety i korzyści jazdy na rolkach

Jazda na rolkach - jakie daje efekty? Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach? Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach? Jakie efekty daje jazda na rolkach? Efekty jazdy na rolkach. Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach? Zalety i korzyści jazdy na rolkach

Jazda na rolkach to aktywność fizyczna, która nie tylko dostarcza wiele radości, ale także przynosi liczne korzyści dla zdrowia. Zarówno amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy cenią sobie tę formę aktywności fizycznej ze względu na jej mnogość korzyści. W tym artykule dowiesz się o tym, jakie efekty dla zdrowia i samopoczucia przynosi regularna jazda na rolkach oraz ile kalorii możemy spalić podczas tego treningu.

Jazda na rolkach - jak działa na ciało?

Jazda na rolkach angażuje niemalże wszystkie mięśnie w ciele, w tym mięśnie brzucha, nóg, ramion i pleców. Ten rodzaj treningu jest również świetnym sposobem na zwiększenie wytrzymałości, koordynacji ruchowej i równowagi. Wszystko to pozwala nam osiągnąć świetną sylwetkę, a także poprawić kondycję i samopoczucie.

Jazda na rolkach - jakie efekty można osiągnąć regularnym treningiem?

Regularny trening na rolkach ma wiele pozytywnych efektów dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wśród nich wymienia się przede wszystkim poprawę wydolności organizmu, zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej, poprawę równowagi i koordynacji ruchowej, a także redukcję tkanki tłuszczowej.

Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach to aktywność fizyczna, która angażuje wiele różnych mięśni w ciele, zarówno dolnej, jak i górnej partii ciała. Oto główne grupy mięśni, które pracują podczas jazdy na rolkach:

Mięśnie Dolnej Partii Ciała:

Mięśnie Nóg:

 • Mięśnie czworogłowe uda: Odpowiadają za wyprost nogi podczas pchania rolkami.
 • Mięśnie dwugłowe uda: Wspierają ruch nogi do przodu podczas odepchnięcia.
 • Mięśnie przywodziciele uda: Pomagają w zachowaniu równowagi i stabilności.

Mięśnie Pośladkowe: Najlepsze ćwiczenia na pośladki

 • Mięśnie pośladkowe wielkie: Wspomagają ruchy bioder i utrzymanie postawy podczas jazdy.
 • Mięśnie pośladkowe średnie i małe: Pomagają w utrzymaniu równowagi i kontrolowaniu ruchów bioder.

Mięśnie Ścienne:

 • Mięśnie łydek: Odpowiadają za ruchy nóg i stabilność w trakcie jazdy.

Mięśnie Stabilizujące Staw Kolanowy:

 • Mięśnie przykurczacze: Wspomagają stabilizację stawu kolanowego podczas jazdy.

Mięśnie Ramion:

 • Mięśnie deltowe: Pomagają w utrzymaniu równowagi ciała podczas jazdy.
 • Mięśnie obręczy barkowej: Są zaangażowane w kontrolowanie ruchów ramion.

Mięśnie Rąk:

 • Mięśnie prostowniki nadgarstka: Pomagają w utrzymaniu prawidłowej pozycji dłoni na kierownicy rolkowej.
 • Mięśnie zginacze nadgarstka: Pomagają w sterowaniu i prowadzeniu rolkami.

Mięśnie Brzucha:

 • Mięśnie prostownika brzucha: Wspomagają utrzymanie stabilności i równowagi ciała.

Mięśnie Pleców:

 • Mięśnie prostowników pleców: Pomagają w zachowaniu postawy ciała i stabilności.

Warto zaznaczyć, że jazda na rolkach jest całkowicie wielopłaszczyznowym ruchem, co oznacza, że wiele mięśni pracuje jednocześnie, aby utrzymać równowagę, sterować rolkami i wykonywać ruchy. Regularna jazda na rolkach może pomóc w wzmocnieniu i ukształtowaniu tych mięśni, a także poprawić ogólną kondycję fizyczną, koordynację i równowagę.

Regularna jazda na rolkach ma bardzo pozytywny wpływ na organizm - jaki? 

Regularna jazda na rolkach ma wiele pozytywnych wpływów na organizm. Oto kilka z nich:

 1. Poprawa kondycji fizycznej: Jazda na rolkach to doskonałe ćwiczenie aerobowe, które wzmacnia serce i płuca, poprawia wydolność układu krążenia oraz ogólną kondycję organizmu.
 2. Wzmacnianie mięśni: Jazda na rolkach angażuje wiele grup mięśniowych, w tym mięśnie nóg, pośladków, brzucha, pleców i ramion. Regularne ćwiczenia przyczyniają się do wzmocnienia tych mięśni i kształtowania sylwetki.
 3. Poprawa równowagi i koordynacji: Jazda na rolkach wymaga utrzymania równowagi i precyzyjnej koordynacji ruchów. Regularne ćwiczenia pomagają poprawić zdolności równoważne i koordynacyjne.
 4. Spalanie kalorii: Jazda na rolkach to aktywność o umiarkowanym intensywności, która pomaga spalić kalorie. To może przyczynić się do utraty wagi lub utrzymania zdrowej masy ciała.
 5. Wzmacnianie kości: W wyniku wpływu obciążenia podczas jazdy na rolkach, kości mogą ulegać mikroskopijnym uszkodzeniom, które pobudzają proces remodelowania, zwiększając gęstość kości.
 6. Poprawa funkcji układu krążenia: Regularne ćwiczenia, takie jak jazda na rolkach, wspomagają elastyczność naczyń krwionośnych, poprawiają krążenie krwi oraz obniżają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
 7. Redukcja stresu: Aktywność fizyczna, w tym jazda na rolkach, może pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia poprzez wydzielanie endorfin, tzw. hormonów szczęścia.
 8. Poprawa zdolności oddychania: Regularne ćwiczenia na rolkach mogą pomóc w rozszerzeniu pojemności płuc i poprawie zdolności oddychania.
 9. Wzmacnianie mięśni core: Jazda na rolkach wymaga utrzymania stabilnej postawy, co angażuje mięśnie core (brzuch, plecy i miednica), wzmacniając je.
 10. Rozwijanie umiejętności motorycznych: Jazda na rolkach rozwija umiejętności motoryczne, takie jak balans, koordynacja i reakcja na zmieniające się warunki terenu.
 11. Przyjemność i relaks: Jazda na rolkach może być przyjemną formą aktywności fizycznej, która sprawia radość i relaksuje umysł.

Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, w tym jazdy na rolkach, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakieś istniejące problemy zdrowotne.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Jazda na rolkach - efekty przed i po, jak zmienia się ciało i kondycja?

Jeśli regularnie uprawiamy jazdę na rolkach, możemy zauważyć zmiany w naszym ciele i kondycji. Wśród pozytywnych zmian warto wymienić poprawę wyglądu skóry i poprawę krążenia krwi. Ponadto, regularny trening na rolkach pozwoli nam wzmocnić mięśnie nóg, brzucha i pośladków. Dzięki temu uzyskamy mocniejsze i bardziej zdefiniowane mięśnie. Dodatkowo, odczujemy poprawę ogólnej kondycji i samopoczucia.

Jazda na rolkach - co daje ta aktywność? Korzyści dla zdrowia i samopoczucia

Jazda na rolkach to aktywność, która przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wśród najważniejszych korzyści wymienić można poprawę wytrzymałości i siły mięśniowej, zwiększenie równowagi i koordynacji ruchowej, ograniczenie ryzyka chorób serca oraz zdolność do redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto, trening na rolkach pozwala nam w naturalny sposób wyzwolić endorfiny, czyli hormony szczęścia, co wpływa korzystnie na nasze samopoczucie.

Ile kcal spala jazda na rolkach?

Ilość spalonych kalorii zależy od wielu czynników, takich jak intensywność treningu, waga ciała, wiek i kondycja fizyczna. Szacuje się, że jazda na rolkach o średniej intensywności (10-12 km/h) pozwala spalić około 330-400 kcal/godzinę. Natomiast intensywniejsza jazda lub trening z elementami sprintu może spowodować spalenie ponad 600 kcal/godzinę.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Zmęczenie oczu to powszechny problem, zwłaszcza w erze cyfrowej, kiedy większość czasu spędzamy przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych. Wybór odpowiednich okularów może pomóc zminimalizować ten problem i zapewnić oczom większy komfort podczas pracy. W tym artykule omówimy, jakie okulary warto wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dotykającym wielu osób. Czym dokładnie się charakteryzują?

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Konturowanie to technika makijażu, która polega na używaniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni kosmetyków po to, by podkreślić lub ukryć pewne partie twarzy. Dzięki zastosowaniu tej metody możesz uwydatnić kości policzkowe, wysmuklić nos lub zdefiniować linię szczęki. Robiąc to prawidłowo, poprawisz proporcje swojej twarzy, a także nadasz makijażowi atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Jak skutecznie konturować? Już teraz sprawdź nasze najważniejsze wskazówki dla początkujących kobiet!

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Czy wiesz, jak istotną rolę odgrywa bor w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca