bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jak leczyć objawy cukrzycy ?

Blog healthcare

Jak leczyć objawy cukrzycy ?

Cukrzyca to choroba metaboliczna - sprawdź jakie są jej objawy w naszym artykule i jak z nią skutecznie walczyć nie tylko regularnymi badaniami.

Spis treści

 1. Rozpoznanie cukrzycy - objawy typu 2
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Pierwsze objawy - czynniki ryzyka
 4. Cukrzyca badania - Jak zdiagnozować cukrzycę
 5. Podsumowanie
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Pierwsze objawy cukrzycy

Cukrzyca, przewlekła choroba, której przyczyny należy szukać gdy organizm nie jest w stanie prawidłowo wytwarzać lub wykorzystywać insuliny do przekształcania cukru w energię, jest poważnym schorzeniem. Nieleczony rozwój cukrzycy może prowadzić do zagrażających życiu powikłań i często u większości osób nie wywołuje żadnych objawów. Istnieją jednak oznaki cukrzycy, których należy być świadomym, aby jak najszybciej poddać się badaniom i leczeniu.

Rozpoznanie cukrzycy - objawy typu 2

Utrata masy ciała jest częstym objawem cukrzycy, ale może być również spowodowana innymi schorzeniami. Jeśli doświadczasz niewyjaśnionej utraty wagi i innych objawów, takich jak oddawanie moczu częściej niż zwykle lub ciągłe pragnienie, bądź niewytłumaczona senność ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem.

Cukrzyca jest chorobą zagrażającą życiu, która może prowadzić do chorób serca, udaru mózgu i niewydolności nerek, jeśli nie jest odpowiednio leczona. Dobra wiadomość: Cukrzycę można leczyć i kontrolować za pomocą zmian stylu życia, takich jak dieta i ćwiczenia - wraz z lekami, jeśli to konieczne - dzięki czemu będziesz w stanie kontrolować swoje objawy bez obawy, że z czasem się pogorszą!

Należy zwrócić uwagę również na hiperglikemie, bedącą zbyt wysokim poziomem cukru we krwi oraz pierwszym sygnałem ostrzegawczy przed cukrzycą.

Nieleczona lub niezdiagnozowana zbyt długo (co zdarza się często, ponieważ wiele osób nie wie, że ma objawy cukrzycy typu 2) cukrzyca może powodować inne schorzenia, takie jak wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), wysoki poziom cholesterolu we krwi (hiperlipidemia), które mogą prowadzić do chorób serca lub udarów mózgu w późniejszym czasie, jeśli pozostaną niekontrolowane; uszkodzenie zakończeń nerwowych w całym ciele, powodujące drętwienie kończyn, takich jak dłonie/stopy, z powodu braku przepływu krwi z powodu braku prawidłowego działania hormonów trzustki, wydzielanie niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do utrzymania zdrowych funkcji narządów, w tym tych w błonach komórek mózgowych, zdolność do wytwarzania energii potrzebnej do utrzymania normalnych procesów wzrostu komórek.

Cukrzyca typu 1 przeważnie daje objawy w bardzo wczesnym wieku, pomiędzy 10 a 12 rokiem życia, a potem między 16 a 19.

Przyczyny cukrzycy to przede wszystkim błędne nawyki żywieniowe , nadwaga i otyłość , nadciśnienie tętnicze , przewlekły stres, mała ilość snu, zespół Cushinga i czynniki genetyczne.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Pierwsze objawy - czynniki ryzyka

Może również wystąpić nadmierne pragnienie. Jest to jeden z pierwszych objawów cukrzycy i może wystąpić przed wystąpieniem jakichkolwiek innych objawów. Jeśli zauważysz, że pijesz więcej niż zwykle, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Cukrzyca badania - Jak zdiagnozować cukrzycę

Jeśli podejrzewasz u siebie cukrzycę, niezwłocznie udaj się do lekarza w celu wykonania badań i podjęcia leczenia. Cukrzyca może powodować poważne problemy zdrowotne, jeśli nie jest odpowiednio leczona.

Podsumowanie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy koniecznie skontaktować się z lekarzem. Możesz również wykonać badanie w domu za pomocą zestawu do pomiaru stężenia glukozy we krwi lub pasków testowych do badania moczu. Nieleczona cukrzyca może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, niewydolność nerek i ślepota, a nawet do śmierci!

Chcesz wiedzieć więcej na temat swojego zdrowia?

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.

Dołącz do nas już teraz !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza to coraz bardziej popularny herbaciany napój orzeźwiający przygotowywany z grzybka japońskiego, jednak czy jest on dla każdego? 

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - jak uprawiać tą jednoroczną roślinę i jakie jest jej działanie, właściwości i zastosowanie ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Coraz bardziej popularny w naszych produktach ale czy olej marchewkowy jest zdrowy ? Jakie są jego właściwości i czy olej marchwiowy jest dla każdego ? 

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz