bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Ćwiczenia z gumą oporową - jak dzialają i jakie są najlepsze? Ćwiczenia z gumą w domu, przykłady ćwiczeń. Jak działają gumy oporowe i jakie ćwiczenia wykonywać? Jak wykorzystać je do treningu? Trening z gumami 

Blog healthcare

Ćwiczenia z gumą oporową - jak dzialają i jakie są najlepsze? Ćwiczenia z gumą w domu, przykłady ćwiczeń. Jak działają gumy oporowe i jakie ćwiczenia wykonywać? Jak wykorzystać je do treningu? Trening z gumami 

Czy wiesz, że ćwiczenia z gumą oporową są jednym z najskuteczniejszych sposobów na wzmocnienie mięśni całego ciała? Ta prosta, a zarazem innowacyjna forma treningu nie tylko poprawia naszą siłę i wytrzymałość, ale także pomaga ukształtować naszą sylwetkę. W tym poradniku specialistycznym dowiesz się, jak działają ćwiczenia z gumą oporową i jakie są najlepsze dla różnych partii ciała. Nawet jeśli masz niewielką wiedzę medyczną, postaram się przedstawić wszystko w prosty i zrozumiały sposób.

Spis treści

 1. Ćwiczenia z gumą na pośladki - wzmocnij i ujędrnij mięśnie dolnej partii ciała
 2. Ćwiczenia z gumą na brzuch - zbuduj mocne mięśnie brzucha
 3. Ćwiczenia z gumą oporową - skuteczny trening siłowy dla całego ciała
 4. Ćwiczenia z gumą na uda - modeluj i wzmacniaj mięśnie nóg
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Ćwiczenia z gumą dla początkujących - łatwy i efektywny trening dla osób rozpoczynających przygodę z gumą treningową
 7. Przykładowe ćwiczenia z gumą na brzuch
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 9. Podsumowanie

Ćwiczenia z gumą na pośladki - wzmocnij i ujędrnij mięśnie dolnej partii ciała

Guma oporowa to idealne narzędzie do pracy nad mięśniami pośladków. Działanie gumy polega na stworzeniu dodatkowego oporu podczas wykonywania ćwiczeń, co prowadzi do efektywniejszego wzmocnienia mięśni. Poniżej przedstawiam kilka najlepszych ćwiczeń z gumą na pośladki:

 1. Pompki z gumą: Przyłóż gumę oporową do biodra i chwyć ją za rękojeść. Następnie wykonuj pompki, pamiętając o napinaniu mięśni pośladków.

 2. Wykroki z gumą: Stań na jednej nodze, drugą nogą chwyć gumę oporową i przyciągnij ją do przodu lub do tyłu, wykonując wykrok. Powtórz na drugą stronę.

 3. Mostek z gumą: Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i umieść gumę oporową na biodrach. Podnieś miednicę do góry, napinając mięśnie pośladków.

Ćwiczenia z gumą na brzuch - zbuduj mocne mięśnie brzucha

Marzysz o płaskim brzuchu? Ćwiczenia z gumą oporową mogą ci w tym pomóc. Przy regularnym treningu, gumowe ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie brzucha i ukształtować piękne mięśnie. Oto kilka skutecznych ćwiczeń z gumą na brzuch:

 1. Skręty tułowia z gumą: Usiądź na macie, spleć gumę oporową wokół stóp, a następnie skręcaj tułów na przemian w lewo i w prawo.
 2. Unoszenie nóg z gumą: Połóż się na plecach, umieść gumę oporową na stopach, a następnie unieś nogi prosto do góry, napinając mięśnie brzucha.
 3. Przyciąganie kolan z gumą: Usiądź na macie, spleć gumę oporową wokół stóp i przyciągaj kolana do klatki piersiowej, napinając mięśnie brzucha.

Ćwiczenia z gumą oporową - skuteczny trening siłowy dla całego ciała

Guma oporowa jest doskonałym narzędziem do treningu siłowego całego ciała. Oprócz pracy nad konkretnymi grupami mięśni, ćwiczenia z gumą angażują również mięśnie stabilizujące, poprawiając równowagę i postawę. Oto kilka przykładów ćwiczeń z gumą na różne partie ciała:

 1. Wiosłowanie z gumą: Stań na środku gumy oporowej, chwyć ją za rękojeści i wykonuj ruchy przypominające wiosłowanie, napinając mięśnie pleców i ramion.

 2. Przysiad z gumą: Umieść gumę oporową na wysokości kolan, stój na niej stopami szerzej niż barki i wykonuj przysiady, napinając mięśnie nóg i pośladków.

 3. Wyciskanie z gumą: Stań na jednym końcu gumy oporowej, chwyć ją obiema rękoma i wyciskaj przed sobą, napinając mięśnie ramion i klatki piersiowej.

Ćwiczenia z gumą na uda - modeluj i wzmacniaj mięśnie nóg

Uda to część ciała, którą wielu z nas pragnie ukształtować i wzmocnić. Ćwiczenia z gumą oporową mogą pomóc w osiągnięciu tego celu. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych ćwiczeń z gumą na uda:

 1. Przysiad sumo z gumą: Umieść gumę oporową na wysokości ud, początkowo stój na niej stopami szerzej niż barki, a następnie wykonuj przysiady, napinając mięśnie ud i pośladków.
 2. Wykroki boczne z gumą: Stań na jednej nodze, chwyć gumę oporową oburącz i wykonuj wykroki boczne, napinając mięśnie ud i pośladków.
 3. Unoszenie nóg z gumą: Połóż się na boku, umieść gumę oporową na stopach i unieś jedną nogę w górę, napinając mięśnie uda.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ćwiczenia z gumą dla początkujących - łatwy i efektywny trening dla osób rozpoczynających przygodę z gumą treningową

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z gumą oporową, nie martw się! Istnieje wiele prostych i efektywnych ćwiczeń, które są odpowiednie dla początkujących. Dzięki nim stopniowo wzmocnisz swoje mięśnie i przygotujesz się do bardziej zaawansowanych treningów. Poniżej znajdziesz kilka próbnych ćwiczeń:

 1. Pompki na kolanach z gumą: Chwyć gumę oporową za rękojeść i ułóż się na kolanach. Następnie wykonuj pompki, napinając mięśnie ramion i klatki piersiowej.

 2. Przysiad z gumą: Stań na gumie rozstawiając nogi na szerokość barków. Chwyć gumę oburącz i wykonuj przysiady, napinając mięśnie nóg i pośladków.

 3. Rozciąganie gumy na klatkę piersiową: Stań w szerokim rozkroku, chwyć gumę oporową oburącz i unieś ją do góry, napinając mięśnie ramion i klatki piersiowej.

Przykładowe ćwiczenia z gumą na brzuch

Ćwiczenia z gumą na brzuch są skutecznym sposobem na wzmocnienie mięśni brzucha i poprawę sylwetki. Przykładowe ćwiczenia można wykonywać zarówno na siłowni, jak i w domu. Jednym z prostych ćwiczeń z gumą na brzuch jest napinanie mięśni brzucha przez unoszenie nóg leżąc na plecach i trzymanie gumy między stopami. Kolejnym przykładem jest skręty tułowia w pozycji siedzącej, trzymając gumę w rękach i napinając mięśnie brzucha. Dodatkowo, można wykonywać też unoszenie tułowia na siedząco, trzymając gumę i podnosząc ją wraz z ciałem. Wszystkie te ćwiczenia z gumą na brzuch pomagają wzmocnić mięśnie brzucha, uelastycznić skórę, spalić tkankę tłuszczową i poprawić wygląd brzucha. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń, w połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrową dietą, może przynieść zauważalne rezultaty w krótkim czasie. 

Podsumowanie

Ćwiczenia z gumą oporową są skutecznym sposobem na wzmocnienie mięśni i ukształtowanie pięknej sylwetki. Bez względu na to, czy chcesz popracować nad mięśniami pośladków, brzucha, całego ciała czy nóg, gumowe ćwiczenia dostarczą Ci wszystkiego, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że regularność treningu jest kluczem do osiągnięcia trwałych rezultatów. Zacznij od prostych ćwiczeń i stopniowo zwiększaj intensywność. Bądź nieustępliwy i nie daj się zniechęcić! Efekty z pewnością Cię zaskoczą.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz