bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Ćwiczenia przy ścianie - dlaczego warto ćwiczyć i wykonywać ćwiczenia izometryczne? Przykłady ćwiczeń. Jakie ćwiczenia dla osób starszych warto wykonywać by zachować aktywność fizyczną?

Blog healthcare

Ćwiczenia przy ścianie - dlaczego warto ćwiczyć i wykonywać ćwiczenia izometryczne? Przykłady ćwiczeń. Jakie ćwiczenia dla osób starszych warto wykonywać by zachować aktywność fizyczną?

Czy wiesz, że ściana w Twoim domu może stać się narzędziem do poprawy Twojej kondycji fizycznej? Ćwiczenia przy ścianie są prostym, ale skutecznym sposobem na wzmocnienie różnych grup mięśniowych w ciele. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym sportowcem, ćwiczenia te mogą przynieść wiele korzyści. W tym artykule dowiesz się, jakie są skuteczne ćwiczenia przy ścianie i dlaczego warto je regularnie wykonywać.

Spis treści

 1. Jakie są skuteczne ćwiczenia przy ścianie?
 2. Jakie są efektywne ćwiczenia na brzuch przy ścianie? Przykłady ćwiczeń 
 3. Jakie są ćwiczenia przy ścianie wykonywane na leżąco?
 4. Jakie są skuteczne ćwiczenia na pośladki przy ścianie?
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Jakie są polecane ćwiczenia przy ścianie dla początkujących?
 7. Jak poprawnie wykonywać trening izometryczny?
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Jakie są skuteczne ćwiczenia przy ścianie?

Ćwiczenia przy ścianie to forma treningu oparta na wykorzystaniu ściany jako punktu podparcia lub odbicia. Mogą być one wykonywane zarówno w domu, jak i na siłowni. Oto kilka skutecznych ćwiczeń, które możesz praktykować przy ścianie:

1. Pompki przy ścianie

To proste i efektywne ćwiczenie angażuje mięśnie klatki piersiowej, ramion oraz tricepsów. Stań twarzą do ściany, odchyl ciało od niej i następnie zginaj łokcie, by przybliżyć klatkę piersiową do ściany. Powtórz ten ruch przez określoną liczbę powtórzeń.

2. Przysiady przy ścianie

Ten prosty ruch wzmacnia mięśnie nóg, takie jak uda, pośladki i łydki. Stań plecami do ściany, opuść się w pozycję przysiadu, aż uda są równoległe do podłogi. Następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ten ruch przez określoną liczbę powtórzeń.

Jakie są efektywne ćwiczenia na brzuch przy ścianie? Przykłady ćwiczeń 

Wykonując ćwiczenia przy ścianie, możesz również skupić się na wzmocnieniu mięśni brzucha. Oto kilka efektywnych ćwiczeń, które można wykonać na ścianie:

1. Plank przy ścianie

Przy ścianie wykonaj klasyczną plank na przedramionach. Trzymaj ciało prosto, utrzymując napięcie mięśni brzucha przez określony czas. Pozwoli to wzmocnić mięśnie korpusu i poprawić postawę.

2. Podnoszenie nóg przy ścianie

Stań bokiem do ściany i oprzyj się na jednym przedramieniu. Podnieś jedną lub obie nogi, dotykając nimi ściany. Powtórz ten ruch przez określoną liczbę powtórzeń, aby wzmocnić mięśnie brzucha.

Jakie są ćwiczenia przy ścianie wykonywane na leżąco?

Ćwiczenia przy ścianie można również wykonywać w pozycji leżącej. Oto kilka skutecznych ćwiczeń przy ścianie, które można wykonać na leżąco:

1. Plank na podłodze

Stań twarzą do ściany, połóż się na podłodze i oprzyj przedramiona na podłodze. Unieś ciało, utrzymując je proste, jak w klasycznym planku. Tym razem będziesz miał podparcie ściany na wysokości ramion, co ułatwi utrzymanie właściwej pozycji ciała.

2. Nożyce przy ścianie

Leżąc na plecach, unieś nogi do pionu i oprzyj stopy o ścianę. Wykonuj nożyce, rozsuwając i zbliżając nogi. To ćwiczenie wzmocni mięśnie nóg i brzucha.

Jakie są skuteczne ćwiczenia na pośladki przy ścianie?

Jeśli chcesz wzmocnić mięśnie pośladków, istnieją również ćwiczenia przy ścianie, które mogą Ci w tym pomóc. Oto kilka propozycji:

1. Wykroki przy ścianie

Stań bokiem do ściany i postaw jedną stopę na wysokości biodra o ścianę. Zrób wyrok klasyczny, opuszczając ciało w dół tak, aby obie nogi utworzyły kąt prosty. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

2. Mostek przy ścianie

Leżąc na plecach, oprzyj stopy o ścianę zgięte w kolanach. Następnie unieś biodra do góry, napinając mięśnie pośladków. Spuść biodra i powtórz ćwiczenie przez określony czas.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Jakie są polecane ćwiczenia przy ścianie dla początkujących?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, warto zacząć od prostych ćwiczeń przy ścianie. Oto kilka polecanych Ćwiczeń, które możesz wypróbować:

1. Marsz na miejscu przy ścianie

Stań twarzą do ściany i wykonuj marsz na miejscu z kolanami podnoszonymi wysoko do góry. To ćwiczenie poprawi wytrzymałość nóg i odbicie.

2. Skręty tułowia przy ścianie

Stań bokiem do ściany i opuść się w lekki przysiad. Następnie skręć tułów w jedną i drugą stronę, trafiając dłońmi w ścianę. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha i boczki.

Jak poprawnie wykonywać trening izometryczny?

Trening izometryczny jest metodą treningu, która polega na wykonywaniu ćwiczeń statycznych, bez zmiany długości mięśnia. Aby wykonywać go poprawnie, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, należy odpowiednio rozgrzać mięśnie przed rozpoczęciem treningu, aby uniknąć kontuzji. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich ćwiczeń, które angażują całe ciało lub wybrane partie mięśniowe. Podczas wykonywania ćwiczeń izometrycznych należy utrzymywać napięcie mięśni przez określony czas, np. 10-30 sekund, i pamiętać o prawidłowej technice wykonania. Ważne jest również regularne wykonywanie treningu izometrycznego, aby osiągnąć pożądane efekty. Ponadto, warto także zwrócić uwagę na oddychanie - należy oddychać równomiernie, nie zatrzymując oddechu podczas trzymania pozycji. Odpowiednie planowanie treningów, kontrola napięcia mięśniowego oraz systematyczność pozwolą osiągnąć oczekiwane rezultaty treningu izometrycznego.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz