bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Co to jest test na wiek mentalny?

Blog healthcare

Co to jest test na wiek mentalny?

Sprawdź swoją wiek mentalny ze specjalnym testem. Rozwiąż quiz, który pomoże Ci ustalić swój wiek umysłowy.Czy wiesz, że możesz być dużo młodszy lub dużo starszy niż myślisz. Powie Ci o tym Twój wiek umysłowy, czyli psychologiczny. Zauważ, że są ludzie, którzy do późnej starości zadziwiają energią, a także ciekawością świata. Bywa jednak, też tak, że młoda osoba ma mało energii i słabą pamięć. To jaki jest Twój wiek mentalny sprawdzić możesz odpowiadając na pytania zawarte w specjalnym quizie.

Spis treści

 1. Czym jest test na wiek mentalny? 
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Jaki jest Twój mentalny wiek? Poznaj zalety i wady testu 
 4. Jak poprawić wyniki w testach na wiek mentalny? 
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Czym jest test na wiek mentalny? 

Testy na wiek mentalny to popularna forma pomiaru poziomu rozwoju umysłowego, która jest stosowana w celu określenia intelektualnej zdolności danej osoby. W ramach testów na wiek mentalny, badana osoba rozwiązuje szereg zadań, których poziom trudności stopniowo wzrasta. Na podstawie odpowiedzi, wyników testu można określić, jaki jest poziom intelektualny danej osoby w porównaniu z innymi ludźmi w tym samym wieku. W tym artykule przyjrzymy się temu, czym jest test na wiek mentalny, jakie są jego zalety i wady oraz jakie są sposoby na poprawę wyników.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Jaki jest Twój mentalny wiek? Poznaj zalety i wady testu 

Test na wiek mentalny jest często stosowany w szkołach, placówkach opiekuńczych, instytucjach badawczych oraz w firmach. Dzięki niemu można określić, jakie są zdolności intelektualne danej osoby, a także jakie umiejętności rozwijać w dalszej edukacji i pracy. Testy na wiek mentalny są zazwyczaj opracowane w taki sposób, aby obejmować różne dziedziny wiedzy, takie jak matematyka, język angielski, czy logiczne myślenie.

Jednym z głównych zalet testów na wiek mentalny jest to, że pozwalają one na obiektywną ocenę zdolności intelektualnych danej osoby. Dzięki temu, że testy te są oparte na konkretnej skali, można dokładnie określić, na jakim poziomie znajduje się dana osoba w porównaniu z innymi ludźmi w tym samym wieku. Ponadto, testy na wiek mentalny pozwalają na wykrycie talentów w różnych dziedzinach, co może być pomocne w planowaniu dalszej edukacji i kariery.

Niestety, testy na wiek mentalny mają także swoje wady. Jedną z nich jest to, że nie uwzględniają one innych czynników, które mogą wpłynąć na poziom intelektualny danej osoby, takich jak stan zdrowia czy poziom wykształcenia. Ponadto, testy na wiek mentalny mogą być podatne na błędy wynikające z różnic kulturowych i językowych.

Jak poprawić wyniki w testach na wiek mentalny? 

Jeśli chcemy poprawić swoje wyniki w testach na wiek mentalny, warto skupić się na regularnym ćwiczeniu umysłu. W tym celu warto czytać książki, rozwiązywać krzyżówki, grać w gry logiczne oraz uczyć się języków obcych. Ponadto, warto pamiętać o regularnym odpoczynku i zdrowym trybie życia, co pozytywnie wpłynie na nasze zdolności intelektualne.

Należy wiedzieć, że w mózgu tkwi cały nasz potencjał intelektualny, jak i emocjonalny. Znajdujące się w nim komórki nerwowe odpowiadają zarówno naszym zdolnościami kognitywnymi, umiejętnościami myślenia abstrakcyjnego, kreatywnością i wrażliwością emocjonalną. Dwie półkule mózgu dzielą pomiędzy siebie te procesy. Lewa półkula odpowiada za zdolności logicznego myślenia i umiejętności językowe, a prawa zajmuje się kreatywnością oraz wyobraźnią.

Do substancji wspierających pracę mózgu można zaliczyć::

·        lecytynę

·        witaminy z grupy B, a przede wszystkim B1 i B12

·        magnez

·        nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3,6 i 9

·        luteolinę

·        taurynę

Należy, więc spożywać pokarmy, które są bogate w tego typu substancje odżywcze. Sprawdzą się tutaj idealnie warzywa i owoce (seler naciowy, marchewka, szpinak, zielona papryka, ziemniaki, awokado jagody, banany, orzechy), a również jaja, ryby, kakao i pieczywo razowe ze zbóż pełnoziarnistych. W przypadku kiedy potrzebujemy szybkiego uzupełnienia niedoborów ważnych dla mózgu substancji, należy wesprzeć się suplementami diety,

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pomimo upłylwającącyh lat odmłodzić swój wiek mentalny, dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek,pl. Dowiedz jak naturalnymi sposobami odmłodzić się. Zdobądź najnowsza wiedzę dotyczącą zdrowia. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat swojego zdrowia?

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do pierwszej platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.

Dołącz do nas już teraz !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza to coraz bardziej popularny herbaciany napój orzeźwiający przygotowywany z grzybka japońskiego, jednak czy jest on dla każdego? 

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - jak uprawiać tą jednoroczną roślinę i jakie jest jej działanie, właściwości i zastosowanie ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Coraz bardziej popularny w naszych produktach ale czy olej marchewkowy jest zdrowy ? Jakie są jego właściwości i czy olej marchwiowy jest dla każdego ? 

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz